Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na start do 500zł - alternatywa dla g36c BOYI


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biszkopt@

Kupiłem replikę tej giety co wysłałeś tylko w wersji C co praktycznie niczym się nie różni i ma się bardzo dobrze,a zakup został zrealizowany w marcu ubiegłego roku.Co prawda pewno coś mi tam z fps ubyło poprzez ścieranie się sprężyny ale już chodzi dobrze ponad rok, w moim egzemplarzu nie było żadnych luzów, nieszczelności (wszystko trzymało się "kupy") ale w listopadzie 2012 coś się zmajtało i replika musiała zostać wysłana na gwarancji nie pamiętam co się sfajczyło bodajże było to coś z okablowaniem.W niedzielę będę miał możliwość sprawdzenia fps'ów po ponad roku użytku na stocku więc ci napiszę co i jak jeszcze.Wymieniłem baterię ze stokowej na li-po 8.4 V 1750 mAh i sprawuję się świetnie rof (rate of fire) też zacny.Rozbierałem ostanio replikę po raz pierwszy trochę się barowałem przy wyciągnięciu części z lufą i hop siupem ale to nierozruszane od środka gietki jg tak mają, zresztą to nie problem (przecież od czego ma się internet,hę ?).Chyba to tyle co mogę o niej powiedzieć, myślę, że a nóż ci się coś przyda z tych moich wypocin.

 

PS.Jestem jeszcze dość zielony w tych sprawach i muszę się jeszcze dużo nauczyć ale co do tej gietki wiem co nie co i się z wami podzieliłem. :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich też chcę zacząć swoją przygodę z ASG od giety JG. Zanim tutaj zajrzałem upatrzyłem ją w wersji C bo tańsza parę zł od K ale po przeczytaniu wiem żeby wziąć K. Dzięki wielkie.

 

Przeglądając dalej znalazłem kolejną gietę bez żadnej literki a dokładnie tą:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-4-jg.html

Z wyglądu bardziej mi się podoba ale cena też większa o te 40zł. Jak ma się jakość tej repliki do wersji K? Ma jakieś inne różnice niż tylko długość lufy? Czy ta długość nie wpływa na parametry bądź jakość całej repliki?

Link to post
Share on other sites

@Irnyy

to czekam na recenzje. Przypomnij sobie co tam sie zepsulo.

 

Ogolnie to na co zwracac uwage? tzn jak dbac o swoj sprzet... bez skojarzen... jak czesto trzeba czyscic replike, smarowac itp. ?

i jakich kulek uzywac do tej Gietki JG 608-2 ??

Link to post
Share on other sites

Czyść lufę, nie pozwól replice się zapiaszczyć, po skończonym strzelaniu oddaj parę strzałów na pojedynczym

w celu upewnienia się o zwolnieniu sprężyny. kulki do tej repliki to przedział 0,23-0,25g.

 

Najlepszą ochroną repliki przed uszkodzeniem jest brak ingerencji w Gearbox przez osoby zielone.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich też chcę zacząć swoją przygodę z ASG od giety JG. Zanim tutaj zajrzałem upatrzyłem ją w wersji C bo tańsza parę zł od K ale po przeczytaniu wiem żeby wziąć K. Dzięki wielkie.

 

Przeglądając dalej znalazłem kolejną gietę bez żadnej literki a dokładnie tą:

http://www.taiwangun...g/608-4-jg.html

Z wyglądu bardziej mi się podoba ale cena też większa o te 40zł. Jak ma się jakość tej repliki do wersji K? Ma jakieś inne różnice niż tylko długość lufy? Czy ta długość nie wpływa na parametry bądź jakość całej repliki?

Ta Gieta z linku to najdłuższa wersja, replika podstawowej wersji G36. Długie "wiosło". Długość lufy ma tak małe znaczenie, że nie warto w ogóle o tym wspominać, może nieco lepsze skupienie niż w "K" ale różnica znikoma.

Wszystkie Giety od JG mają we wnętrzu to samo i tej samej jakości (moim zdaniem co najmniej przyzwoitej). Różnica między wersjami polega wyłącznie na długości lufy i foregripu a najdłuższa wersja ma w stocku dwójnóg ale dość badziewnej jakości.

Moim zdaniem najbardziej poręczna, najlepiej wyważona i uniwersalna jest wersja K.

 

Ps

Do wszystkich wersji polecam używanie dobrych kulek (G&G lub MadBull) 0,25 uważam, że najlepiej się sprawdzają.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

czyli Gietka JG 608-2 :) do tego kuleczki G&G/Madbulla 0,25g taki maly zestaw na poczatek przygody z ASG, no ale jest cos rownie wazne co replika.

a co powiecie zeby do tego dokupic takie cos ? http://gunfire.pl/product-pol-1152199991-Gogle-ochronne-typu-DL-kolor-czarny.html

glownie chodzi mi o troszke wieksze takie gogle zeby mogl nosic okulary korekcyjne razem z nimi.

zdaje sobie sprawe ze nie maja atestow, ale po kupnie gogli bez pieczatki, zamierzam ja przestrzelic pare razy w domu z bliska, jezeli wytrzyma bedzie dobra :)

Link to post
Share on other sites

Od razu powiem, że nie brałbym żadnej niemarkowej i niesprawdzonej ochrony oczu.

Zęby sobie wstawisz, złamana ręka się zrośnie, a oczu masz tylko jedną parę.

 

Co do ochrony oczu, znajdziesz więcej w innych tematach, ten założono w innym celu.

Link to post
Share on other sites
(...) a co powiecie zeby do tego dokupic takie cos ? http://gunfire.pl/pr...lor-czarny.html glownie chodzi mi o troszke wieksze takie gogle zeby mogl nosic okulary korekcyjne razem z nimi.(...)

Nie, nie i jeszcze raz nie :icon_exclaim:

Jest wiele modeli gogli mieszczących okulary korekcyjne (jeszcze zależy jakich rozmiarów). Ja nosiłem jakiś czas Defendery, praktycznie wchodzą w nie niemal wszystkie okulary, tylko bez hełmu wygląda się w nich trochę jak rekin młot i niestety parowanie jest bardzo upierdliwe.

Najlepszym rozwiązaniem ale niestety znacznie droższym są okulary balistyczne ESS z wkładkami korekcyjnymi. Teraz takie używam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powoli mam dość czytania bzdur w większości Twoich wypowiedzi.

Czemu niby G36 JG z nowych serii nie jest "dobrym modelem"?

Co masz na poparcie tego, co piszesz? Stara, jak i nowa seria to replika w bardzo przystępnej cenie,

z dobrym zapleczem tuningowym. Gdzie ta "dużo gorsza jakość"? Mają plastikowy GB?

Pękają na stocku po 100 kulkach?

 

To nadal bardzo dobre repliki. Może pojawiły się inne, równie dobre opcje, ale to nie upoważnia Cię do pisania bzdur.

 

Rozbierałem 3 nowsze.

 

Silnik mają słabszy,spasowanie elementów gorsze(łożyska,antyreversal,i ten cholerny spust).W dwóch egzemplarzach(ok 6miesięcy)-styki spalone(8,4v stock),ponad to 180 FPS(hell yea).W 3 egzemplarzu z nieznanego bliżej powodu padł tłok.

 

Dla przykładu:

 

4 letnia gieta JG,przebieg >60tys. kulek,stock(po 4 latach 350fps!),nigdy nie otwierany.Katowany przez ostatni rok 11.1,praktycznie non stop full auto.

W środku O matko nówka funkiel,zero oznak zużycia(no dobra tłok miał),ale lekkie przypiłowanie i czyszczenie,sp120 do środka i jechana dalej.

Od tego momentu(4 miechy) żadnej usterki,nic.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Biszkopt7 nie czytaj rad Hypera bo kolo działa w myśl zasady 'nie znam się, dlatego się wypowiem'.

 

U mnie w teamie praktycznie co sezon pojawia się nowa G36 (różne warianty) od JG i nigdy nie ma z nimi problemu. W nowych replikach warto tylko sprawdzić czy Chińczyk wszystko dokręcił i czy kable na stykach są dobrze zaizolowane.

 

Z mojego arsenału:

G36C JG 2009 (sprężyna w sklepie zmieniona na 110, ale chyba dali coś więcej) do dziś nie rozbierana ma 380+ fps, batka LiPo 7,4V i na full auto uśmiech sam pojawia się na twarzy;

G36 RAS 2012 (sprężyna 110, gł. tłoka i cylinder Ultimate, stalowe łożyska, lufa precka 455 mm) +/- 380 fps, batki 9,6 V lub LiPo 7,4V, miłe semi i jeszcze milsze auto

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak mówi SaintPierre.

 

Znaczących problemów z łożyskami czy spustem nie zauważyłem.

Co do osiągów (180fps) to może Chińczycy mieli ciężką dniówkę i masz kiepską partię.

Silnik - hm, w wolnej chwili dla własnej informacji porównam sobie nowy ze starym.

 

Styki? Coś co kosztuje 14zł nie będzie decydować o wzmożonej awaryjności repliki, moim zdaniem.

 

Nie kwestionuję Twoich umiejętności w składaniu replik. Chińczyki to złośliwe pukawki, jedna taka,

druga inna.

 

Co do samego użytkownika "hypre". Mając 16 lat i będąc na 1 strzelance w życiu można tylko pisać głupoty,

bo o niczym innym nie ma się pojęcia.

Link to post
Share on other sites

No tak chińskie repliki są losowe,jak mi jakaś nowsza w łapy znów wpadnie to napiszę co i jak,ale na chwilę obecną swoje zdanie na temat replik JG mam,i go nie zmienię.

 

Co do samych styków to też się po części zgodzę,jednak weź pod uwagę,że replika miała 6 miesięcy,używana max raz na tydzień na 8,4V.

 

 

 

Co do samego użytkownika "hypre". Mając 16 lat i będąc na 1 strzelance w życiu można tylko pisać głupoty,

bo o niczym innym nie ma się pojęcia.

 

Z tym się zgodzę.

Link to post
Share on other sites

Oops no to teraz Biszkopt będzie miał dylemat :hahaha:

 

A tak serio Biszkopt nie ma strachu, jak kupisz w dobrym sklepie to gdy tylko coś nie tak dzieje się z repliką to odsyłasz na gwarancji (o ile wcześniej nie zaczniesz dłubać bo to w sumie nie jest takie straszne i trudne).

Link to post
Share on other sites

Oops no to teraz Biszkopt będzie miał dylemat :hahaha:

 

A tak serio Biszkopt nie ma strachu, jak kupisz w dobrym sklepie to gdy tylko coś nie tak dzieje się z repliką to odsyłasz na gwarancji (o ile wcześniej nie zaczniesz dłubać bo to w sumie nie jest takie straszne i trudne).

No troche mam dylemat, zamierzam na Taiwangunie zamowic, bo nigdzie nie ma w tej cenie (470PLN) takiej repliki.

Link to post
Share on other sites

Senku@

To raczej nie moje umiejętności w składaniu replik, parę razy mignęło mi gdzieś na forum, że lufa którą się po raz pierwszy z tej giety wyciąga ciężko wychodzi bo jest "nie rozruszana"

Nie chce się spierać ale przynajmniej tak miałem, ale jakby to tak zebrać w całość to zapewne kable od połączenia bateri z gb tam zahaczały.

Link to post
Share on other sites

Przy wyjmowaniu lufy należy uważać, nawet bardzo (sam złamałem komorę). Zasady bezpieczeństwa to:

- nic na siłę

- sprawdzić czy kable nie zapierają się o coś przy wyjmowaniu zespołu lufy (najlepiej je przytrzymać 'na sztywno')

- po wyjęciu dobrze oczyścić części metalowe zespołu lufy z farby (będzie łatwiej się wsuwać i wysuwać a nie złapie luzu)

 

Jest kilka dobry 'tutków' na forum i na yt.

Link to post
Share on other sites

Witam, ja także zamierzam wkrótce zacząć przygodę z asg i znalazłem ten oto model: http://redberet.pl/p/36/1152207347/gfc-guns-g36c-gfg039c--repliki-elektryczne-repliki-asg.html wiem iż jest to g36c od JG tylko nieco zmodyfikowana. I mam pytanie do osób które z niej strzelały czy różni się czymś drastycznie od wersji JG? I wiem też posiada ok. 370FPS a chciałbym strzelać z niej na CQB jak odjąć jej te 20FPS?

Link to post
Share on other sites

Czyli jakościowo będzie git? Co do downgrade to chyba będę się musiał wstrzymać najwyżej z rok na niej postrzelam a później jak sama się ubije to może dojdzie do tych 350FPS :icon_biggrin:

Co do downgrade to może pomyśl o odcięciu zwoju może 2ch i wtedy nie musisz czekać roku :icon_smile:

No chyba że nie chcesz rozbierać GB to faktycznie odsunać komore hu od GB podkładając np kawałek poskładanej karteczki :)

Edited by sulugeR
Link to post
Share on other sites

Jest wiele modeli gogli mieszczących okulary korekcyjne (jeszcze zależy jakich rozmiarów). Ja nosiłem jakiś czas Defendery, praktycznie wchodzą w nie niemal wszystkie okulary, tylko bez hełmu wygląda się w nich trochę jak rekin młot i niestety parowanie jest bardzo upierdliwe.

Jeśli chodzi o wygląd Defenderów to niestety prawda, ale oczy są ważniejsze niż wygląd. Natomiast jeśli chodzi o parowanie to ja zrobiłem dziurki (gorącą igłą) i przed ostatnią strzelanką potraktowałem szybkę płynem do mycia naczyń. Gogle nie zaparowały nawet na moment :D

Niestety nie potraktowałem płynem do naczyń zwykłych okularów przez co one parowały...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...