Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Redox Alpha V2 - Pytania , Ustawienia


Recommended Posts

Cześć!

 

Zaopatrzyłem jakiś czas temu się w tą ładowarkę + do tego dorobiłem sobie przejściówkę do pakietu Traxxas .

Więc tak mam kilka pytań co do używania jej .

Mój pakiet to Power Cell 8.4V 3000MAH Jest on nowy wylatałem kilka jazd , ale ładowałem go oryginalną ładowarką od traxxasa.

 

1.Ile czasu powinien ładować się pakiet?

 

Czyli w przypadku 3000 x 1,4 / 200 =2,1 H ?

 

2. Czy ładowarka zasygnalizuje gdy pakiet się naładuje?

 

3. Ustawiłem w ładowarce czas alarmu na 200 min zamiast 120 , dobrze postąpiłem?

 

4.Czy po każdej jeździe trzeba rozładowywać pakiet?

Link to post
Share on other sites

1. Tyle ile pakiet będzie tego wymagał

2. Tak

3. Dla NiMH nie stosuje ograniczenia (brak zagrożenia pożaru :icon_biggrin:)

4. Różnie ludzie mówią. Więcej przeczytasz tu http://www.fuw.edu.p...umulatorki.html

 

AD1. Niekoniecznie. Czasem ładowarka może nie wykryć ujemnej delty przy ładowaniu i przez to nie zauważy momentu naładowania (częstsze przy ładowaniu pojedynczych ogniw, ale równie dobrze może się zdarzyć dla pakietu). Warto jednak pamiętać, że ładowarka nie ładuje cały czas. Co kilkanaście sekund następuje przerwa i sprawdzane jest napięcie pakietu (na wyświetlaczu widać, że stabilizuje się ono po odłączeniu ładowania). Można ustawić taki ogranicznik czasowy, żeby ładowało tyle ile trzeba (ze wzoru) + 20%. Wtedy w razie czego pakiet nie zostanie przeładowany.

 

AD3. KAŻDY pakiet MOŻE spowodować pożar. Nie ma co ryzykować, w Imaxie (a jest to identyczna ładowarka) mam zawsze ogranicznik włączony i zdarzyło mi się, że odcięło ładowanie właśnie przez timeout.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam! Dzisiaj przyszła do mnie ta ładowarka i mam pewne pytanie.

Czy ładowarka przy rozładowywaniu sama przełączy się w tryb ładowania ? Czy trzeba to gdzieś ustawić ?

Pytam gdyż po rozładowaniu się baterii dzisiaj ładowarka tylko zasygnalizowała o tym i nic więcej nie zrobiła.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...