Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zielony VS Turnigy Accuel 6


Recommended Posts

Jak w tytule:

doszly wkoncu paczki z hobbyking, wiec stalem sie posiadaczem baterii LiPo oraz ladowarki Turnigy Accuel 6. Mam pare pytan odnosnie zasilacza oraz uzytkowania samej ladowarki.

Czy zasilacz musi byc dedykowany przez producenta czy mozna uzyc jakiegos zastepczego zasilacza- widzialem, ze ludzie uzywaja zasilaczy np do laptopow.

Jak ogolnie ladowac na nim baterie? Jak stosowac balanser- czy w trakcie ladowania czy po?

Dziekuje bardzo za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zasilacz nie musi być dedykowany, może być zasilacz od laptopów czy innych urządze, tylko aby zgadzały się parametry napięcia itp itd. Gdy już ogarniesz jakiś zasilacz to po włączeniu masz różne funkce wchodzisz w taką do lipo i tam masz ładowanie rozładowywanie ładowanie z balanserem i magazynowanie czy coś. Podłączasz baterie przez wtyczke i do gniazda balansera i bierzesz w ustawieniach łądowarki łądowanie z balanserem, ustawiasz sobie jakim amperem ma ładować (ja najczęściej ładuje na 0,5-1A) ustawiasz jaki pakiet 2s (7,4), 3s(11,1) i przytrzymujesz start a następnie jak ładowarka zapika naciskasz jeszcze raz start i bateria jest ładowana. Po ukończonym ładowaniu ładowarka poinformuje Cię o tym. Mozesz też ustawic maksymalny czas ładowania itp itd. ...

 

Najlepiej jednak będzie jak to przeczytasz http://www.modelarstwolotnicze.com/components/com_jooget/file/station_bc6.pdf nie jest to ta sama ładowarka ale bardzo podobna te same funkcje także powinieneśto ogarnąć. Sam zaczynałem z tą instrukcją. jak cos to pisz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...