Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Wiem, że było już troche tematów o berylu, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania (a większość tematów jest od dawna nieczynna) dlatego zakładam nowy temat.

Mam zamiar złożyć replike beryla wz 96 http://www.eioba.pl/files/user1239/beryl.jpg

Mianowicie chodzi mi o to w jakiej stockowej replice dostane najlepszą lufe do beryla? (najbardziej podobną wiem, że będe musiał dobrabiać przedłużke i troche szlifować lufe), ale przy, której z luf będzie najmniej roboty ? i będzie dobra długość, bo nie wiem czy ak 47, ak74, rk-03 itp. itd.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam Konrad

Link to post
Share on other sites

Tak , muszkę i przedłużenie lufy (tłumik) miałem od ostrego .

Moj tłumik wraz z muszką mają 13, 5 cm .

Nie wiem jak ma to się do ostrego :icon_smile:

Wiem że dużo ludzi robi na bazie RK-06 , ja robiłem na 74 . Wiadomo , że będzie roboty ale to jak przy każdym , mnie się wydaje ;)

Edited by faryn
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Na lufie od AK-74 trzeba dokonać kilku modyfkiacji. Stoczyć lekko miejsce na kolanko gazowe, tak samo potraktować miejsce na podstawę szczerbinki i dorobić miejsce na kołkowanie muszki. AK-74 ma kołkowanie z dołu, Beryl ma z góry (muszka).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

temat jest podobny do pytania na jakie szukam odpowiedź - otóż posiadam AK-74M z Cymy, dokładnie CM 40. Chciałem w tej replice zainstalować lufę precyzyjną długości 509 mm wobec standardowej 469mm. Nie chce jednak aby wystawała poza tłumik płomienia, ani instalować tłumika dźwięku, stąd pytam czy są gdzieś na rynku przedłużenia lufy do AK ? i teraz chyba też oryginalny tłumik płomienia, który ma zaczep w muszce, ten blokujący, też będę musiał zastąpić tłumikiem od beryla albo tantala. Ile ingerencji będę potrzebował ?

Link to post
Share on other sites

W zwykłej lufie od AK74 miejsce pod podstawę szczerbinki trzeba stoczyć o 1mm.

 

@faryn - Na fotkach widzę że masz muszkę (a właściwie jej podstawę) od AK74 więc na pewno pasuje na lufę od AK74. Na 100% nie jest to muszka od beryla.

Edited by TOMEK1022
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...