Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie,

Jako że już od jakiegoś czasu zajmuje się tym projektem i co nieco już stworzyłem, uznałem, że założę temat, pokazujący co dotychczas udało mi się wyskrobać i co mi się uda w najbliższym czasie :D

 

Strasznie zajarałem się VSS po obejrzeniu prac Szczepana i Mg Shutze i postanowiłem, że "a co, inni dają radę, to ja nie dam?" I tak jakoś zakupiłem sklejkę, potem tłumik, a teraz czekam aż przyjedzie do mnie lutlampa, blacha i alumweld :D Generalnie nie ma to być replika 1:1, 100% zgodności itd. Gearbox wymusza dostosowanie kształtów i raczej można to nazwać repliką OPARTĄ na karabinku VSS Vintorez. Niestety, replika nie będzie posiadała przęłącznika trybu ognia, wiem mniej więcej jak rozdzielić cały system na bezpiecznik i selektor, ale nie ogarniam jak przejść z posuwu wzdłuż gearboxa, w posuw wszerz gearboxa. Replika nie miała by szans na powstanie, gdyby nie: Szczepan, Mg Shutze, Soldat, Pan Piotr (Piogra66) i mój brat (z racji tego, że mam 16 lat i nie miałem zbyt wielu możliwości obsługi wyrzynarki itd. brat pokazał mi to i owo i pomógł w wykonaniu kolby). Wybaczcie za marną jakość zdjęć, robione telefonem :C

 

Zaczeło się od wyrysowania zarysu kolby:

 

DSC_0037_zps01cc97c9.jpg

 

Tylko czekać aż wyschnie:

 

DSC_0040_zps2731a843.jpg

 

Wstępny kształt:

 

DSC_0043_zps8dbb2b5e.jpg

 

Sporo zabawy tarnikami i dremelem:

 

DSC_0056_zpsaa3afc68.jpg

 

W międzyczasie zakupiłem tłumik:

 

DSC_0058_zpsdb1d7272.jpg

 

Po dobrych paru godzinach zabaw tarnikiem i dremelem, gearbox zmieścił się do środka :D :

 

DSC_0018_zps683c368f.jpg

 

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będe w stanie dodać kolejne fotki z postępów :D

 

Salut!

Link to post
Share on other sites

Zle sie wyrazilem, ma jak najbardziej przypominac VSSa. Z ta dokładnością chodzilo mi o 100% zgodne wymiary i wszystkie drobne szczegoliki. Jak da sie zauwazyc, juz jest za pozno, gdyz moje "zdolnosci" jesli idzie o obsluge wyrzynarki sa marne i wycinajac ksztalt za daleko polecialem z tym "garbem" kolby i jest on za krótki. Ale wraz z postepem repliki sie ucze i mam nadzieje ze jako tako mi wyjdzie :D

Link to post
Share on other sites

Selektor czy bezpiecznik? A i lepiej pasuj GB razem z body bo później może Ci się rozjechać przy składaniu. BTW powodzenia ! Do sierpnia dokończę mojego WSS i zapodam tutorial jak zrobić selektor i bezpiecznik oddzielnie jak w oryginale (tak jak zrobiłem w AS WAŁ)

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za miłe słowa, co do pytania, wiem już jak zrobić rozdzielony selektor i bezpiecznik, tylko nie bardzo mam jak to wykonać w garażu. Bardzo możliwe, że jest jakiś prostszy sposób, ale z tego co pamiętam to widziałem raz pewien fragment całego mechanizmu i na tej podstawie rozrysowałem sobie co i jak. Jak tylko uda mi się coś wykombinować to podeśle zdjęcia :icon_biggrin: + Musze się nauczyć tego lutowania alumweldem, bo jak narazie to słabo mi to idzie. Nie ułatwia mi tego też kwestia jak będe łączył pod kątem prostym, bo do dyspozycji w garażu mam tylko imadło.

Edited by 02kuba
Link to post
Share on other sites

Siedze i siedze nad tą blachą, ale nie chce się za nic w świecie łączyć. Temperatura palnika jest, ale blacha nie grzeje się tak jak powinna. Alumweld powinien topić się od ciepła materiału, a tutaj ma problem z topieniem się nawet jak skieruje na niego płomień palnika. Nie wiem jak to rozgryźć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...