Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma 0.28A Nieznany problem z zacięciem się.


Recommended Posts

Witam.

Pewnego razu będąc na jednej ze strzelanek podłączyłem baterie do mojego ak i usłyszałem głos dokładnie taki kiedy replika wydaje dźwięk gdy bateria ulegnie wyczerpaniu . Poprosiłem o pomoc na miejscu jednego z doświadczonych kolegów o sprawdzenie co jest grane. Pierw spróbował podłączyć baterię o wyższym napięciu i przestrzelać ale to nie usunęło problemu. Potem wziął się za odblokowanie anti reversal lecz skończyło się na tym że spadła sprężynka . Skończyły się jego pomysły więc dałem mu ją aby sprawdził co jest przyczyną problemu.

 

Po otrzymaniu od niego telefonu oznajmił że mam dość dużą rysę na całej długości tłoka i nie wie z kąd się wzięła. Zębatki tez wyglądały ok. Sprawdził także styki i silnik ale mówi że jest wszystko ok.

Przypuszczał że może to być wina:

-złego spasowania części

-którejś z zębatek

-lub wina tłoka

Dodam że gdy złożył gearbox i replikę z powrotem strzelała kilka razy i znów to samo.

 

Replika jest używana .3 miesiące temu była kupiona i dokładnie smarowana i gość który mi ją smarował i ten co ją ma mówi że części są w bardzo dobrym stanie i problem jest mało widoczny i trudny do zlokalizowania.Z braku czasu mojego kolegi nie może dokładnie sprawdzić co jest grane.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

-złego spasowania - części (a co wymieniał coś?)

-którejś z zębatek- (mozliwe lecz jeśli nie ma złamanego ząbka, nie jest krzywa to to nie ejst wina)

-lub wina tłoka- (możliwe ale jaki tłok rysa czy pęknięcie?)

 

Bardziej stawiał bym na słabą baterię testy robił na twojej baterii czy na innej. Tłok może zatrzymywać się ostatnim ząbku i bateria nie ma siły by ruszyć.

Link to post
Share on other sites

1.nie nie było nic wymieniane

2. Mówił że może być któraś zębatka minimalnie skrzywiona ale zabrakło mu czasu żeby dokładnie się przyjżeć

3.Widoczna rysa , tłok stockowy

 

A bateria była kupiona 2 miechy temu i wszystko było ok problem zaczął się pod koniec czerwca

Edited by Cross13
Link to post
Share on other sites

4.Może coś z zębami tłoka? Znaczy złożył tak że łapie w połowie, lub coś innego spaprał.

5.Jesteście pewni, że silnik jest odpowiednio dociśnięty?

6.Może to nie rysa tylko pęknięcie które przy ruchu tłoka go blokuję?

7.Wykrzywiony ząb zębatki może powodować to, że za którymś obrotem się zaczepia o ząb innej zębatki.

 

Temat powinien jak już nazywać się: "problem z zacinaniem się"

"zacinaniem" jest bliżej zacinać a "zacięciem" bliżej do zaciąć

 

Zaraz przyjdą ci wszyscy znawcy co wszędzie by gumkę hop up wymieniali.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...