Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 wymiana lufy wewnętrznej...


Recommended Posts

Takie pytanie do użytkowników G36 z CA. Czy trudno jest wyciągnąć preclufe z G36?

Dla porównania w ca33e to jest kwestia 2 śrub i 2 minut a w ca mp5 trzeba rozebrać pół karabinu.

 

Chciałbym używać tego karabinu jako broń krótką i po wsadzeniu dłuższej preclufy, gripu i lufy zewnętrznej jako karabinu wyborowego.

 

Czy konwersja w MG firmy STAR zawierająca w zestwie oprócz gripa i lufy zewn. także prec lufe 6,05 jest coś warta?

 

Mam zamiar w dłuższym gripie zamontować lufe z HK1 ...czy ktoś montował to w G36 i czy ta lufa mocno się trzyma?

Link to post
Share on other sites

Swego czasu miałem tą konwersje Stara i ta lufa 6,05 nie daje wiele natomiast co do reszty konwersji jest bardzo ok natomiast lufe proponuje kupić osobno

konwersja stara jest fajna z kilku względów wchodzi tam bateria larg ja miałem 1300mah i to że jest tam taki dodatkowy pierścień który niweluje trzeszczenie gripu

 

tutaj zamontowana na g36 z kilkoma dodatkami

http://img224.echo.cx/img224/4773/pict01974xv.jpg

Link to post
Share on other sites

Wymiana lufy nie zajmuje duzo czasu- trzeba odkręcić trzy śruby i przełożyć hop up(bez rozkręcania niczego więcej)- robota zajmuje około minuty. Problemem mogą byc za to śróby- przynajmniej ja odniosłem wrażenie że sa one niezwykle delikatne- po kilku demontarzach udało mi się zerwać gwinty już w dwóch... :evil:

Miałem podobny pomysł do twojego, ale wyrabianie się niektórych elementów ostatecznie odwiodło mnie od tego pomysłu i strzelam tylko z wersji snajperskiej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za pomoc i odpowiedź na moje pytania. Przynajmniej już wiem co i jak. Super się prezentuje twoja replika DrDestruktor. Tak więc kupię tą konwersję do tego prec lufa i tak się zastanawiam czy będzie pasować do tej konwersji lufa zewnętrzna od HK51. Z tego co widzę to konwersja STARA ma z przodu taką zaślepkę a otwór w niej jest chyba przystosowany do lufy która jest w komplecie.

Czy próbowałeś instalować taką lufe lub może wiesz czy da się ją tam zainstalować.

I jeszcze jedno na karabinie masz lunete czy kolimator...daj namiar co to jest?

 

P.S. Śruby są wszędzie delikatne ja zerwałem śrube w kolimatorze podczas drugiego przykręcania...ale wsadziłem zwykłą nakretkę i działa już jakiś czas...

Link to post
Share on other sites

witam

 

co do lufy to ta oryginalna stara to 355 mm czyli dość niewymiarowa .

Niestety preclufa do hk51 ma aż 395 mm czyli o 4cm za dużo . są dwie możliwości na rozwiązanie tego problemu :

1 . albo zamontujesz sobie ta wyżej wymienioną hk51 i jakiś tłumik dzwięku który zakryje wystającą część

 

2 . zamontujesz to :http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?cPath=39_42_99&products_id=315 czyli 300 mm niewielka różnica a i tak lepiej bedzie wyglądać niż rurka wystająca z giwery :wink: i wtedy FH będzie ładnie wyglądał nie bedzie niczym nadziewany :D

 

co do lufy ZEWNĘTRZNEJ to każda jest przykręcana na miejsce tłumika płomienia więc każda lufa bedzie pasować zarówno ta Starowska jak i HK51 jak i każda posiadająca odpowiedni gwint

 

PS .

 

a to coś na górze to kolimator 1x30 z zamontowaną zaślepką

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Kotlet, ale ważna sprawa -- czy ktoś z Was Panowie wie czym można zastąpić zerwane śrubki w montażu lufy wew.? Jakaś castorama czy coś... bo ja jeszcze mam przed sobą kilka ruchów w tamtym miejscu, a widzę, że śrubki już są prawie łyse :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...