Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Socom Gear-Lancer L5 AWM


Recommended Posts

Mam 5 sztuk, używane ok miesiąca-dwóch. Magazynki po wyciągnięciu z pudełka średnio się nadają do użytkowania (bezstresowego)...

 

Pierwszy mankament to sprężyny, zarówno główna, popychająca kulki, jak i ta malutka od blokowania kulek, aby nie wylatywały z magazynka - są za słabe. Przy 25k/s w mojej eMce G&P nie podawały jak należy, było dużo pustych strzałów, szczególnie pod koniec magazynka. Podobnie słabo działała wspomniana już mała sprężynka odpowiadająca za trzymanie kulek w magu, lekkie stuknięcie w magazynek i mamy fontannę kulek. Często zdarzało się, że kulki wylatywały z magazynków podczas przenoszenia ich w ładownicach, albo przy zmienia magazynka - dość frustrująca sprawa.

Oba problemy załatwia rozciągnięcie nieco sprężyn, aczkolwiek przestałem je ładować do pełnej pojemności - ładuje pełną szybkoładowaczke, czyli jakieś 120 kulek. Robię to z dwóch powodów: 1. Używam tych magów razem z Pmagami, więc wole mieć taką samą pojemność we wszystkich magazynkach, 2. Nie chce, aby sprężyny się ubiły i wrócił problem z podawaniem.

 

Kolejnym problemem jest część magazynka wystająca zaraz pod miejscem w który wchodzi zatrzask magazynka naszej repliki - w magazynkach do ostrej występuje to chyba w każdym magazynku, ale w replikach jest to dość upierdliwe. Dlaczego? A no dlatego, że w replikach M4, w gnieździe magazynka nie znajdziemy rowka, w który owy dynks miałby wchodzić. A przynajmniej ja się nie spotkałem z repliką M4/M16 (a miałem ich w rękach dużo), która by coś takiego miała. Efektem może być sytuacja, że magazynka nawet nie będziemy mogli włożyć do gniazda w replice, właśnie przez ten "dynks". U mnie akurat było tak, że magazynki wchodziły, ale dość ciasno, jednakże dremel pomógł opanować sytuację i magazynki wchodzą lekko i równie lekko wychodzą, bez zbędnych luzów. Wg. mnie mogliby darować sobie ten detal.

 

Warto jeszcze wspomnieć o budowie magazynka. Faktycznie, z polimeru wykonana jest skorupa, ale tylko ona, więc magazynek nie jest w pełni polimerowy, jak to optymistycznie zapowiadane jest w filmie promocyjnym. Skorupa magazynka jest z plastiku (całkiem przyzwoitego tak nawiasem mówiąc), wyciąganie sprężyny jest szybkie i ewentualna rozbiórka nie stanowi problemu. Natomiast imitacje pocisków i sama stopka wykonane są z dość słabo wyglądającego plastiku. O ile w przypadku imitacji pocisków wiele złego to nie robi, bo przez "przydymioną" skorupę maga wyglądają przyzwoicie, o tyle stopka magazynka mogłaby być lepsza, szkoda że nie zrobili jej z lepszego materiału.

 

Podsumowując, magazynki wyglądają bardzo ciekawie, trochę mniej ciekawie działają po wyciągnięciu z pudła. Jak za 60 zeta oczekiwałoby się czegoś więcej... a przynajmniej czegoś działającego :icon_wink: Miałem nadzieje, że zastąpią u mnie Magpulowskie Pmagi, ale tak się nie stało - Pmag jak dla mnie to nadal nr. jeden jeśli chodzi o mid-cap do M4.

 

Aha, jeszcze jedno - magazynki kupowane były na eHobby Asia, akurat w okresie kiedy na Specshopie ich nie było. I przepraszam za objętość tej mini-recenzji, miało byś krótko :icon_wink:

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bebechy zapewne te same, tylko skorupa inna. Musze je jeszcze sprawdzić w innej replice, bo może z moją G&P się zwyczajnie gryzą.

 

Można mieć nadzieje, że w/w mankamenty zostały poprawione w kolejnych wersjach albo ja zwyczajnie dostałem jakąś bublowatą partie ;) Przydałoby się więcej opinii użytkowników, a tych jest niestety niewiele.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam je od jakiegoś czasu i jedyny problem ktory sie pojawił to zbyt mocna sprezyna ...

Przy naladowanym na full mialem zdublowane strzaly ( czasem nawet lecialy po trzy kule ) a od połowy smigaly aż milo ;)

Po ubiciu sprezyny ma to sie unormowac .

Sprawdzalismy to na G&P MOE , G&P Defender 2000 i KWA Defender 16 i wszedzie zachowywaly sie podobnie ...

 

 

Nie bijcie za pisownie klepe z tabletu :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odświeżę temat pytaniem do użytkowników w/w magazynków Socom Gear Lancer L5 AWM.

Jesteście w stanie mi odpowiedzieć czy po demontażu atrap amunicji widoczna będzie ilość BB w magazynku?

Chodzi o widok tak jak w magazynach do serii AK np. ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_101_202_470&products_id=14722&name=Cyma_-_Magazynek_Mid-Cap_-_AK_Bulgaria_-_170_-_C.105 )

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...