Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z repliką JG-BAR-10 (system VSR-10)


Recommended Posts

Witam. Na starcie chciałbym powiedzieć ,ze z JG zostało tutaj niewiele - cały zespół cylindra i spust są produkcji Bart_a i sprawują się świetnie. Z "przodu" siedzi lufa prometheus 430mm i gumka KM-Head w stockowej komorze. No właśnie - stockowej. Nie jest to cud techniki, ale do pewnego czasu dawała radę. Kulki 0,40g były bardzo ładnie podkręcane już przy 2/5 regulacji i leciały jakieś 90 metrów. Pewnego popołudnia rozwiesiłem bluzę flecktarnu na drzewie i zacząłem strzelać. Jak się okazało 70 m było granicą, przy której możliwe było w miarę pewne trafienie. Dalej kulki skręcały już prawo lewo, jednak poziom trzymały świetnie. Po powrocie do domu i kilkugodzinnej lekturze w temacie oficjalnym VSR-10 natrafiłem na ów link :http://www.airsoftre...p?topic=74279.0 . Uradowany zacząłem czytać artykuł i w końcu natrafiłem na rozwiązanie mojego problemu - jak sie dowiedziałem rozrzut jest spowodowany luzami ramienia dociskowego. Aby je wyeliminować wystarczy dać podkładkę i lekko podpolerować papierkiem wodnym ramię od środka i wszystko ma grać. ( dokonałem modyfikacji z pierwszego obrazka poniżej SECTION III - HOPUP AND BARREL). Wszystko zostało zrobione zgodnie z obrazkiem. Składam do kupy i uradowany idę postrzelać... No i sie zaczęło. Daję hop up na 2/5 regulacji - nic kulka praktycznie w ogóle nie podkręcona. Zwiększam regulację aż dochodzę do 100%. Jaki rezultat? Kulka jest ledwo podkręcona ( w stosunku do braku HU na 0 zasięg może był większy jakieś 10m). w dodatku kulki wariowały w locie, często nosiło je na boki. Zdezorientowany rozbieram giwerę i wracam do konfiguracji z przed "tuningu". Idę strzelać, a tu nadal nic. Kulki w ogóle nie są kręcone. Następnie wypróbowałem jeszcze kilka innych kombinacji, ale efekt ten sam. Kulki lecą podobnie jak w elektryku 400 fps.. Co ciekawe gdy patrzyłem do komory, w której hop up był podkręcony, to brzuszek był tak samo ładnie wypukły jak to wcześniej miało miejsce. Wina gumki też raczej nie, bo to nowy KM-Head za 70 zł, który wcześniej kręcił jak marzenie. Ramię dociskowe jak i ramię regulacji nie jest pęknięte ani nadłamane w żadnym miejscu. Wszystko jest tak jak przed "tuningiem". Gumka nie ma śladów oleju silikonowego, lufa błysk w środku. Ma ktoś pomysł co się mogło stać? Grzebię już 3 dni i powoli tracę wiarę, że uda się to naprawić. Myślałem o kupnie komory od PDI, ale ona jest dedykowana pod gumki i lufy AEG. A ja mam obecnie lufę Prometheusa 430 mm dedykowaną do VSR i gumkę KM-H tak samo dedykowaną. Gdybym zmienił komorę, to lufa i gumka są bezużyteczne. Ma ktoś pomysł jaka awaria mogła mieć miejsce? Lub jakieś inne sensowne rozwiązanie tego problemu?

 

Pozdrawiam,

Jarek

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Dziś wyciągnąłem gumke KM-H i włożyłem starą PDI. Rezultat był taki, że kulki były pokręcane w miarę OK. Potem wróciłem do gumki KM-H i dalej lipa - nic nie kręci. Mimo, że brzuszek wystaje bardzo mocno, to i tak nic z tego. Wyjaśni mi ktoś o co tu chodzi?

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Dobra, ogarnąłem o co chodzi. Obudziłem się rano i pierwsza myśl - hm może dysza za daleko wpycha kulkę i brzuszek nie ma już na nią wpływu? Jak się okazało miałem rację. Po daniu podkładki między komorę, a dyszę udało się uzyskać optymalne położenie kulki i już wszystko śmiga pięknie. Oby tak zostało. Nie wiem jakim cudem pierwszy raz po złożeniu było ok, a podczas następnych 10 było źle, ale jak widać takie detale maja gigantyczny wpływ. Im gumka bardziej do przody tym lepiej.

 

Adminie drogi - jak chcesz to możesz zamknąć/usunąć lub wykorzystać coś z tego artykułu i gdzieś dokleić. Być moze ktoś jeszcze spotka sie z tym problemem.

 

Pozdro.

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...