Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Usterka M4 KJW Tanio Koba - problem z cyklem


Recommended Posts

Witam

 

Bardzo prosze o pomoc kogoś kto się zna na replikach GBB.

Mam problem, który czasem nie występuje wcale, czasem pojawia się co któryś strzał a czasem non stop.

Replika nie wykonuje pełnego cyklu, oddaje krótką pustą serię czyli takie prrr i koniec - trzeba od nowa przeładować.

 

Zdarza się to niezależnie od tego czy strzelam kulkami, czy na pusto, czy magazynki są świeżo nabite gazem czy troche wystrzelane. Posiadam 3 magazynki i problem występuje na wszystkich, więc nie jest to wina zaworu w magu ani niczego podobnego. Poniżej załączam linki do szczegółowych zdjęć mechanizmu oraz filmiku, który prezentuje tę awarię:

 

Zdjęcia pobierz tutaj

 

 

To moja pierwsza replika GBB, kupiłem ją używaną, więc nie mam zielonego pojęcia w czym może leżeć problem. Możliwe że coś się zużyło, jest źle uszczelnione albo źle zmontowane - prosze o opinie.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Używam gazu Umarex, taki zielony "Elite Force" - nie wytaniam na materiałach eksploatacyjnych. Nabijam na opór, gaz już jest troche zużyty ale tak powiedzmy w połowie - nabijam starą butelką na końcówce a potem tą nową dobijam do oporu i problem jest od samego poczatku, dział się też czasem na pełnym nowym gazie. Raczej to nie gaz bo czasem cykl jest pełny i przypierdziela tak, że aż "dym" leci z repliki, potem jest ta zacinka, a potem znowu ze 2-3 strzały na pełni mocy.

 

Zastanawiam się czy to nie wina jakiejś nieszczelności między cylindrem a magazynkiem? może gaz spierdziela po kątach jak sie mag źle ułoży? tylko jak to teraz uszczelnić? to jest ruchomy styk więc wszelkie domowe uszczelki się rozwalą po paru strzałach

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...