Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Całkowity brak obrazu pod wpływem słońca


Recommended Posts

Zaznaczam od razu, że kolimator jest sprawny, a ja przekopałem forum szukając odpowiedzi na moje pytanie. Po włączeniu repliki EoTecha wszystko działa jak należy, ustawiam sobie jasność na maksa i póki wodzę znakiem celowniczym po sprzętach domowych, ścianach itp. wszystko gra. Natomiast kiedy tylko "spojrzę" przez okno znak, mimo że jego jasność jest ustawiona na maksymalną możliwą, staje się ledwo widoczny (praktycznie go nie ma). Baterie są świeże, koli (według sprzedającego i na taki wygląda) jest praktycznie nowy. Czy da się to naprawić przez pokrycie przedniej szybki Eo jakimś środkiem który odbijałby promienie słoneczne? Mam w planie zakup czegoś takiego http://www.taiwangun.com/oslona-kolimatora-typ-holo-black-acm Czy samo użycie takiej nakładki wystarczy, aby znak był widoczny (choć trochę) w nawet silnym słońcu? Na razie problem rozwiązałem przez zasłonięcie kolimatora na stałe klapkami (wiadomo o co chodzi), raz, że widzę znak normalnie celując przez oboje oczu, dwa że szybka nie oberwie kulką, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie mi nie pasuje. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kolimator to Eotech 551 GFC, baterie to świeżo wyjęte z opakowania Energizery. Na korzyść kolimatora przemawia to, że kiedy zaobserwowałem ten efekt na zewnątrz było naprawdę jasno, najjaśniej od ładnych paru dni... Dziękuję za odpowiedź, chodź inne rozwiązania też wypróbuję, jeśli się pojawią.

Link to post
Share on other sites

Bardzo trudno jest wygrać jasnością ze słońcem. W przypadku chińskich optyk graniczy to z cudem.

Aby punkt był widoczny w bardzo słoneczny dzień trzeba mocno przysłonić front kolimatora ( plaster miodu , zupełne zamknięcie )

Zauważ że światła bardzo mocnej latarki za dnia też prawie nie widać.

http://www.youtube.com/watch?v=54Mxv15jdL4

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...