Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć ?


Recommended Posts

UWAGA!

 

Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem. Próby wytrzymałościowe wykazały, iż na szkłach/szybkach mogą powstać wgniecenia, rysy, a nawet pęknięcia (również oprawek) w momencie zderzenia z wystrzeloną kulką BB.

 

Za używanie produktu w celu ochrony oczu w grach z użyciem replik ASG, sprzedawca oraz producent nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Dotyczy to również wszelkich możliwych konsekwencji zdrowotnych użytkownika lub szkód w mieniu, zaś sam produkt nie może być z tego tytułu reklamowany.

Link to post
Share on other sites

propo JG: moja pierwsza replika - pierwsza awaria po 4 latach (GB jednak trzeba czyścić :icon_exclaim: )

 

Baterie: nie wiem kto powiedział, że trzeba zmieniać - baterie z JG to ferrari wśród chińczyków. I tak z dwóch dołączonych baterii, obie są na chodzie i przeżyły już kupione markowe i cudowne baterie. Tylko grunt to odpowiednie obchodzenie sie z nimi (nie zostawiać rozładowanych itd.)

 

Ochrona oczu:

Jeśli koniecznie mają być google to nie pomogę.

Jeśli chcesz mieć po prostu ochronę oczu to polecam udanie się do sklepu BHP i zapytanie o okulary chroniące przed uderzeniami o małej sile kinetycznej. Można mieć okulary za 6,5 tylko mają jedną wadę, nigdzie nie będzie napisane, że są taktyczne (stąd niska cena) ;)

Link to post
Share on other sites

Tak. Podobno nowe serie Uvexów I-vo w przeciwieństwie do starych nie posiadają atestów bezpieczeństwa, ale ostatnio zamówiłem sobie do swoich kilka wizjerów i jeden z ciekawości poświęciłem do przetestowania - szybka wytrzymała ostrzał z 420fps z odległości kilku centymetrów.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Radzę i tak zajrzeć do sklepu BHP, bo można otrzymać tą samą ochronę jak nie lepszą za ułamek ceny :icon_wink:

Sam biegam z Uvexami, ale używam też coraz częściej okularów właśnie z sklepu BHP za szaloną cenę 6,5 wersję przyciemnianą chwalę sobie bardzo, a co do wersji normalnej to żałuje, że nie użyłem jej ostatnio zamiast Uvexów (bo te już lata mają -rysy i parowanie). Okulary za 6,50 sprawdzane z przyłożenia z repliki 520 fps, Uvexów nie sprawdzałem, bo mi szkoda było :icon_wink: ale kolega wyżej test zrobił.

 

Fajną stroną Uvex-ivo jest regulacja pochylenia szybki, ale nie wiem czy z paskiem będzie się sprawdzać tak samo dobrze jak normalnymi uszkami (tą wersje posiadam).

 

Podsumowując. Sprawdź sklep BHP (bo i tam może się okazać, że Uvexy będą na stanie -będziesz mógł przymierzyć i porównać)

 

By nie było wątpliwości, mówiąc replika JG miałem na myśli G36C JG. Jak chcesz to mogę Ci o niej jeszcze poopowiadać, ot tak wszystko byle nie pisać pracy mgr :P

Edited by Aelisz
Link to post
Share on other sites

Replika jest solidna. (sprawdź opinie o produkcie na gunfire.pl) Nie połamała się ani nie sprawia wrażenia zabawki. Nie jest to full metal (cynkoaluminium) tylko replika z polimeru, ale za to porządnej jakości. Kolba jest ergonomiczna i wygodna, znając życie nie będziesz jej składał. W pinie kolby masz małe wcięcie - to na gumową uszczelkę, tak w razie jakby pin lubił uciekać. Koledze złamała się końcówka kolby bo spadł na nią z pierwszego piętra. Z powodzeniem możesz z nią biegać i dobrze się bawić (o ile nie masz tendencji do zalegania w miejscu i walki okopowej), jak stwierdzisz, że masz za mały zasięg to pierwszym etapem będzie zakup lufy precyzyjnej (ja sam używam JBU 6.01 i jestem zadowolony) oraz zmiana kulek na te lepszej klasy (dla przykładu G&G tu mogą być o gramaturze 0,23). Gumka HU wcale nie jest pierwsza rzeczą, która chcesz wymienić (o ile nie strzelasz się na trzaskającym mrozie), bo stockowa może nie kręci w kosmos, ale spełnia swoją rolę i dodatkowo daje szczelność którą będziesz wspominał ciepło długo po wymianie na inna (no chyba, że masz szczęście to i nowa będzie się bardzo dobrze uszczelniać.) FPS to nie wszystko. Najlepszym przykładem jest firma TM, której repliki mimo niskich wartości fps miały znaczny zasięg, podobnie jest w tym przypadku (tym bardziej jak zdecydujesz się na lufę precyzyjną - a kiedyś w końcu to zrobisz :icon_mrgreen: )

 

Nie mam już pomysłu co więcej napisać, więc jak coś to sam pytaj.

 

Propo baterii jest temu wydzielony oddzielny wątek (chyba nawet przypięty!), ale podstawy mogę przytoczyć:

Najlepiej byś zaopatrzył się w ładowarkę mikroprocesorową (ale jest czas) lub rozładowywarkę (jak masz smykałkę sam możesz robić).

Bateria NI-MH powinna być przechowywana w stanie nierozładowanym (tj, nie może być pusta), nie musi być pełna, ale pamiętaj też, że wraz z upływającym czasem bateria ulega stopniowemu samorozładowaniu (w zależności może być dłużej lub krócej ale przykładowo 3 miesiące).

Ważne by bateria ładowana była w pełnych cyklach, czyli bez doładowywania jej. Rozładowujesz ja do końca (ok 1V na ogniwo) a następnie ładujesz do pełna. Baterię nie w pełni wykorzystaną możesz używać bez przeszkód aż do wyczerpania.

Reasumując: Baterii nie zostawiasz rozładowanej, rozładowujesz ją przed planowanym użyciem i ładujesz do pełna np. dzień przed strzelanką, oraz nie wolno Ci ładować baterii gdy nie jest ona rozładowana w pełni (a na przykład w 40% tylko).

Pytanie "dlaczego" : taka jest charakterystyka ogniw Ni-MH, w przypadku baterii Li-Po jest zupełnie inaczej.

ale ale, odpowiadam już konkretniej:

rozładowanie poniżej wartości ogniwa ulega uszkodzeniu (im głębsze rozładowanie tym większa szansa na większe uszkodzenie) - bezpieczna wartość rozładowania to 1V na ogniwo.

doładowywanie - niby nie mają efekty pamięci, ale pełne cykle pozwalają cieszyć sie bateria dłużej (trochę to tak jakbyś ją formatował cały czas)

Rozładowywanie i ładowanie przed użyciem - ze względu na samorozładowywanie (które jest większy gdy bateria jest pełniejsza), czyli by nie zgubiła cennym mAH przed strzelaniem :)

Edited by Aelisz
Link to post
Share on other sites

Niektórzy twierdzą, że pakiety NI-MH posiadają efekt pamięci (to już chyba rozumiesz), więc nie zostawia się ich rozładowanych.

Co do replik:

Giety JG są polecane przez każdego. Ja ze swojej strony mogę polecić JG 608, 608-6 i cm.011 jeżeli podobają ci się Gietki.Nie wyglądają jak typowy plastik, i dają wrażenie dość solidnej repliki. Po ok 10k kulek (niektóre więcej) absolutnie nic im nie dolega, i aż żal tam cokolwiek wymieniać.

GFG mają 2 lata gwarancji ! Wszyscy wiemy jak to z tymi gwarancjami bywa, ale zawsze lepiej ją mieć niż nie mieć.

W goglach nie pomogę, ale Uvex-ivo mogę polecić.

Edited by ASG Project
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...