Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie, zakupiłem w tym tygodniu replikę CM.028A nową i powstał mały problem. Mianowicie gdy zaczynam strzelać czy to ogniem pojedynczym czy automatycznym, karabinek nie pobiera każdej kulki, myślałem, że to wina magazynka, ale po kilku próbach silnik zaczął pracować tak jak gdyby się zatarł, po prostu przestał kręcić. Nie jestem doświadczony więc nie wiem czy ewentualnie dałbym rade to naprawić, ale prosiłbym o jakieś sugestie. Myślałem nad odesłaniem repliki, ale postanowiłem najpierw spytać tutaj co o tym myślicie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest nowa to lepiej ją odesłać, jeśli natomiast chcesz ją rozłożyć przec co zaoszczędzisz na wysyłce ale najprawdopodobniej stracisz gwarancje.

 

 

Jeśli zdecydujesz sie na samodzielne majsterkowanie to musisz replikę rozebrać i wydobyć GB(gearbox).

Znajdź sobie zdjęcia i filmy jak to sie robi. Przypominam że szukasz cyma ak(cośtam) disassembly.

 

Najprostszym sposobem usunięcia tego problemu jest swolnienie tzw. anti-reversala. Też znajdź sobie zdjęcie.

Aby to zrobić musisz(mając już luzem GB) odkręcić dwie śruby przy silniku tak aby móc wyjąć razem z koszykiem.

Podrodze możesz sprawdzić działanie silnkia. Następnie musisz trochę odciągnąć zębatkę tłokową i jakimś mocnym zakżywionym drutem podnieść AR i puścić zębatke. Nie pchaj paluchów byle gdzie gdy to robisz bo sie pocharatasz. Złożyć nazad. Gotowe.

 

W razie komplikacji pytaj.

Link to post
Share on other sites

Jak sprężyna jest mocno naciągnięta to prawdopodobnie pójdzie tłok przy takim zwolnieniu sprężyny.

Inny sposób to przepchnąc sprężynę obracając zębatką na której opiera się antireversal - ale nie będzie to łatwe bo zębatka będzie stawiac opór. Tłok nie jest zaprojektowany bo otrzymywania uderzeń od zębatki z drugiej strony niż normalnie pracuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...