Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lakierobejca malowanie łoża


Recommended Posts

Witam!

Mam do was pytanie ponieważ pomalowałem moje łoże od m14 lakiero bejcą położyłem 2 warstwy i... po półtora tygonia nadal lekko się klei (to chyba nie mozliwe by bejca schła półtora tygodnia na opakowaniu po bejcuy pisze wyraźnie że pierwsza warstwa schnie przez 10 godzin a druga 15 godzin) ktoś by mi mógł pomóc ,czy trzeba czyms jeszcze pokryć te drewno by nie było takie lekko klejące

Link to post
Share on other sites

Ja do malowania łoża nie używam lakierobejcy. Drewno barwię bejcą, która wsiąka w drewno i nie zostawia warstwy wierzchniej. Po wyschnięciu nasączam olejem do drewna (np. do mebli ogrodowych). Może być olej barwiący, to dodatkowo podkreśli rysunek słojów. Po olejowaniu powierzchnię drewna trzeba wytrzeć szmatką do sucha, żeby olej nie zostawiał wysychającej warstwy. Jeżeli się nie wytrze, to łoże będzie lepkie. Olejować trzeba raz dziennie przez ok. tydzień. A potem powtarzać jako czynność konserwującą.

Teraz możesz spróbować umyć łoże benzyną, żeby pozbyć się warstwy lakierobejcy i jeśli kolor będzie dobry, to zaolejować tak, jak opisałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...