Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cortes

Użytkownik
 • Content Count

  1,235
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skąd się wzięła nazwa "bushido" na atak na broń białą? Amerykanie takie samobójcze ataki nazywali "banzai" , ze względu na japoński okrzyk bojowy. Bushido to japoński kodeks honorowy.
 2. Zawieszam zapisy do strony alianckiej. Ponieważ tylko kilka osób w obu zespołach będzie mogło mieć stylizację wojskową, to gracze, którzy normalnie garają po stronie alianckiej, mogą zpisywać się do zespołu niemieckiego.
 3. Przypominam o zapisach. Lista jest otwarta, jest jeszcze dużo miejsc.
 4. Mundury, wyposażenie osobiste i obozowe - super. Tylko repliki asg zweryfikowałyby działania w polu. Zainwestujcie w repliki (są już takie, które podpadają pod "koszerne" , jak mówicie) i przyjedźcie na naszą grę. Fajnie byłoby mieć na grze zwarty oddział jednolicie umundurowany i wyposażony, z łańcuchem dowodzenia.
 5. Przykro mi, ale muszę zrezygnować z udziału w grze. Japonia: 1. Arkusz 2. Zee 3. Meister 4. Bartoromeo 5. Tomo 6. SadoMason 7. ... USA: 1. Sikor 2. Mickiewicz 3. Prus 4. Lipin 5. Świder 6. ...
 6. Gra odbędzie się w nocy, zgodnie z wydarzeniami historycznymi. Dodatkowo w nocy nie ma tam ruchu cywilów, w przeciwieństwie do dnia, ponieważ jest to teren rekreacyjno-turystyczny. Data wydarzenia została wybrana ze względu na porę roku – oryginalnie był to luty, więc listopad w przybliżeniu odpowiada pogodą i długością nocy. Rozpoczęcie gry dla Aliantów ok. 17tej w sobotę (czas na urządzenie koszar i zainstalowanie obiektów wojskowych), dla Niemców ok. 20tej. Zbiórki na godzinę przed terminami rozpoczęcia. Zakończenie ok. 7mej w niedzielę. Planujemy pozostanie uczestników do godziny 9-10
 7. Aktualizacja kalendarza: 2024: Za nami: 1. "Zduńska Wola 1914" - Kromolin Stary k. Zduńskiej Woli, 2 marca (sobota). 2. "Market-Garden" - Ścinawa n./ Odrą, 20 kwietnia (sobota); 3. "Market-Garden" - Kuty (Słowacja), 10-12 maja (piątek-niedziela); 4. BPW: "Kresy w Czerwieni" - Góra k. Nowego Dworu Maz., 25/26 maja (sobota/niedziela); Przed nami: 1. "Pacyfik! Tarawa!" - [NOWE MIEJSCE] Pstrokonie k. Zduńskiej Woli, 8 czerwca (sobota); 2 . "Szlakiem Ho Chi Minha"- Niegoszowice k. Krakowa 21-23 czerwca (gra w sobotę 22 VI); 3. "Bad Land" - Chojne/Bo
 8. To nie będzie wielka gra, więc ilość miejsc jest ograniczona. Możliwe, że stosunkowo młodych graczy ASH, albo takich, których nie znam, będę prosić o przysłanie zdjęcia swojej stylizacji. Na grach z cyklu działań małych oddziałów sił specjalnych wymagamy wysokiego poziomu stylizacji munduru i wyposażenia. Graczom lubiącym strzelanie i wygrzew odradzam udział. Trzeba się nastawić na służbę garnizonową z jednej strony i ukrywanie się w krzakach z drugiej. Do tego stawić czoła zimnej listopadowej nocy.
 9. Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie zrobione przez Sikora. Od lewej: prezydent Ignacy Mościcki, minister Józef Beck, Ambasador Rumunii, Jan Dolina - karczmarz, Ambasador Francji, Ambasador Wielkiej Brytanii. Zdjęcie zrobił marszałek Rydz-Śmigły.
 10. OK. Widzę, że już jest zainteresowanie, więc otwieram zapisy. Zgłoszenia prosze przesyłać na mój adres: robert-dobrzynski@wp.pl . Proszę o podanie nicka, imienia i nazwiska oraz strony (dla aliantów dodatkowo US i UK). Dowódcy oddziałów zostaną wyznaczeni przeze mnie, po konsultacjach. Funkcyjnych wyznaczą dowódcy oddziałów.
 11. Na Guadalcanalu Brytyjczycy??? Na grach z Dalekiego Wschodu na których będą Brytyjczycy, automatycznie będzie mniej Japończyków.
 12. Myślę, że limit FPS to może być limit uczestnictwa dla Amerykanów.
 13. Gra odbędzie się na znanym wielu graczom terenie, w okolicy Strońska w nocy 16/17 listopada (sobota/niedziela). Brzegiem morza będzie brzeg Warty. Basenem portowym będzie starorzecze Warty. Śluzą będzie przesmyk i przepust między starorzeczem a korytem rzeki. Na brzegu starorzecza znajdują się baraki wędkarzy. Baraki są zamknięte i niedostępne, ale będą w scenografii pełnić rolę budynków portowych. Będzie przy nich urządzenie sterujące śluzą. Obiekty infrastruktury technicznej i militarnej będą zbudowane przez organizatorów. Pod skarpą, na której jest Granville (Strońsko) znajdu
×
×
 • Create New...