Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cortes

Użytkownik
 • Content Count

  861
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgłaszam się do strony brytyjskiej. Mam uwagę co do zawartości magazynków czterotaktów: 8 kulek. Rozumiem, że dotyczy to mauserów, które oryginalnie mają pojemność 5 naboi. SMLE ma 10 - jaki bedzie limit dla niego?
 2. Czy ktoś już próbował zrobić downgrade czterotakta na 350 FPS? Ja spróbowałem to zrobić ze swoim LeeEnfieldem. Włożyłem stockowy, plastikowy tłok i stockową, przechodzoną sprężynę. Replika robi "puff" i kulka leci na 1,5m. Czasem nie leci, tylko zostaje w lufie. Może winą jest za ciasna lufa - 6,01? Jak ktoś zrobi downgrade ze stockowego MB03, na 350FPS, to niech da znać, jak to zrobił, i jakie ma osiągi.
 3. wezmę udział. Przelew pójdzie dziś.
 4. W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę, odbyła się gra pod nazwą „Operacja Reverbate”. Organizatorami byliśmy ja i Dominik. Gra odbyła się na trenie doliny Warty w okolicy wsi Strońsko, koło Zduńskiej Woli. Była to druga, po „Hermenegilde komm” eksperymentalna gra. Elementów doświadczalnych było kilka. Pierwszy to sposób rekrutacji. Zrezygnowaliśmy z ogłaszania naboru i następnie selekcji zgłoszeń, lecz wysłaliśmy indywidualne zaproszenia do wstępnie wybranych uczestników. Zaproszeni zobowiązani byli do zachowania tego w tajemnicy, żeby nie ujawniać stronie przeciwnej liczebności oddziałów. Kryteriami preselekcji były, między innymi, rodzaj i poziom stylizacji (po stronie alianckiej początkowo mieli być tylko Brytyjczycy) oraz zainteresowanie grą z elementami LARP-u i minimalną ilością strzelania.. Planowana była liczebność oddziałów na 8-12 osób w alianckim i 16-20 w niemieckim. Ostatecznie uczestników było 7 w alianckim i 13 w niemieckim, plus dwóch moderatorów, biorących udział w grze. Następnym eksperymentem była gra non-stop w czasie długiej nocy: od godziny 19-tej do 7-mej, przy stosunkowo niskiej temperaturze powietrza 4-7 st.C. Zdecydowaliśmy o włączeniu do terenu gry obszaru zamieszkanego. Obszar ten był wyłączony z walki za pomocą replik ASG i pirotechniki. Działania w tym terenie miały charakter patrolowy i wywiadowczy. Podobnie jak poprzednio, o przebiegu gry decydowali dowódcy oddziałów. Moderatorzy nie ingerowali w wydawane przez nich rozkazy. Ostatnim elementem eksperymentalnym było włączenie do gry autentycznych urządzeń fortyfikacyjnych: schronów bojowych polskiej Linii Warty, z 1939 roku. Wyposażenie schronów zapewnili sobie sami uczestnicy. Organizatorzy dostarczyli tylko te rekwizyty, które były niezbędne ze względu na scenariusz. Gra, oprócz dużych emocji dla uczestników, dostarczyła organizatorom wielu tematów do przemyślenia i przedyskutowania. Wnioski z tego zostaną wykorzystane przy organizacji następnych, już nieeksperymentalnych gier. Cortes
 5. A jak z magazynkami? Są dostępne?
 6. Wygląda nieźle. Z czasem można sobie dokupić drewniane łoże i oryginalne okucia.
 7. Ta kurtka chyba będzie się nadawać : https://allegro.pl/oferta/kurtka-mundurowa-psz-na-zach-190-8658876394
 8. jJa w drugiej kolejności będę chciał zrobić Rosjanina.
 9. Po zamieszczeniu zdjęć zrobionej przeze mnie stylizacji brytyjskiego żołnierza z okresu Wielkiej Wojny, dostałem kilka pytań o opis, z czego to wszystko zostało zrobione. Uznałem, że lepiej założyc temat, niż odpisywać każdemu z osobna. Będziemy tu mogli wymieniac się swoimi doświadczeniami. Na poczatek o tym, co popełniłem: 1. Kurtka polska, KBW/Jednostki MSW. Kupiona w antykwariacie filmówki w Łodzi. Jest trudno dostępna. Na allegro widziałem w komplecie z bryczesami. Wymaga wymiany guzików i małej poprawki kołnierzyka. Z polskimi guzikami dobra na polskiego żołnierza z 1939r (do tego celu ją kupiłem). 2. Spodnie współczesne, od brytyjskiego munduru wyjściowego (allegro 15-40 zł). Służyły mi juz do stylizacji na partyzanta, powstańca warszawskiego i strzelca podhalańskiego na Tobruku. 3. Owijacze zrobione z wełnianej tkaniny (zrobine na potrzeby strzelca podhalańskiego, ale używane też do stylizacji sowieckiej). 4 . Oporządzenie, hełm - brytyjskie drugowojenne. Trzykomorowe ładownice do enfielda (po 10 zł na allegro). 5. Torba na maskę przeciwgazową - brytyjski Signal Sachel. Ale myślę, że może być jakiś inny chlebak (https://allegro.pl/oferta/oryginalna-torba-po-masce-p-gaz-demobil-7918034738) 6. Buty - takie jak do stylizacji drugowojennej (na zdjęciu brytyjskie robocze ze stalowymi noskami).
 10. Ja już właściwie jestem gotowy. Zrobułem to z tego, co miałem w domu. Ile mi to zabrało czasu? Nie jak mawiał Julisz Cezar: krócej krócej niż gotują się szparagi, ale na pewno krócej niż gotują się ziemniaki :-).
 11. Grześku, masz rację, powinien być osobny wątek na temat pierwszej gry, gdzie będzie "rządził" org i ten, ogólny, przeznaczony do dyskusji o całej idei gier WW1. Powinny być też osobne tematy o stylizacjach sylwetek poszczególnych stron. To uporządkuje dyskusje i pomoże w prfzyszłości wyszukiwanie informacji.
 12. Limit FPS i zasada broni krótkiej tylko dla oficera jest wg. mnie całkiem na miejscu i jestem za. Proponuję założyć, że to Pazur jest inicjatorem i organizatorem pierwszej gry WW1 i to on ustala reguły. Dyskutować można tylko wtedy, gdy organizator poda temat do dyskusji. Jeśli poda regułę obowiązującą na grze, to temat jest zamknięty. Patrząc na listę chętnych, to wydaje mi się, że pierwsza gra to powinien być front zachodni. Sprawdźmy jak to zadziała i wtedy będziemy myśleć o innych teatrach działań.
 13. Mam takie spodnie od kilku lat i używam ich do niestandartowych stylizacji. Zaleta, to solidny materiał. Będą dobre do stylizacji brytyjskiej na 1WS.
 14. Jakoś pierwsza wojna nie kojarzy mi się z walkami w budynkach. Skupmy się na najbardziej typowych sytuacjach, czyli walkach pozycyjnych.
 15. Lee- Prusy Hajdi-Prusy Pazur- Prusy Cortes - Wielka Brytania
×
×
 • Create New...