Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG - trudny wybór


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Od pewnego czasu przymierzam się do rozpoczęcia przygody z Air Soft Gun. Przeczytałem już na ten temat niejeden poradnik/artykuł,zakupiłem google i takie tam inne rzeczy ale wciąż nie mogę się zdecydować na zakup jakiejkolwiek repliki.

Mam zamiar wydać na nią do 1000 zł max. Spośród wielu wybrałem sobie kilka lecz nie jestem pewien która będzie lepsza. Jeśli chodzi o wygląd to każda z nich jest wspaniała (jeśli chodzi o mój gust oczywiście). Tylko teraz rodzą się trzy pytania:

- która będzie najodpowiedniejsza w porównianiu ceny do osiągów/jakości wykonania?

- czy producenci tych poniżej wymienionych replik cieszą się dobrą opinią ?

- jak z tuningiem/modernizacją tych oto karabinów (czy będzie on konieczny) ?

 

1.http://gunfire.pl/product-pol-1152200270-Replika-karabinu-GR4-G26.html

2.http://gunfire.pl/product-pol-1152192689-Replika-karabinu-CM046.html

3.http://gunfire.pl/product-pol-1152191380-JG0450A.html

oraz jakby się pojawił to może

4.http://gunfire.pl/product-pol-1152192531-Replika-karabinu-szturmowego-CM048.html

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje nurtujące pytania i wszelkie porady! :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Najlepszym producentem wydaje się być g&g, lecz pytanie czy chcesz coś zmieniać czy będziesz chciał więcej fps bo jeśli tak to powiem Ci szczerze poszukaj sobie jakiejś fajnej repliki używanej i za zaoszczędzone pieniądze wsadzisz lepsze części niż te stockowe ale to jest tylko moja subiektywna ocena

Link to post
Share on other sites

Digger, pierwszym krokiem jest zdecydowanie co chcesz. Emkę , kałasza czy AUGa. Potem dopiero szukaj modelu repliki.

Tak najogólniej to:

- Nie ma taniej dobrej eMki. Najtańsza z polecanych jesy eMka CYMY. Najwięcej informacji o wyborze eMki znajdziesz w temacie http://forum.wmasg.pl/topic/136561-repliki-m4-wybor-ostateczny/

- tanich dobrych kałaszy jest mnóstwo. Zaczynając od Boyja/Dboyja, Cymy, LCT.... Unikałbym tylko kałaszy jakichś egzotycznych marek typu Umarex czy Cybergun ( w zasadzie to rebrandy a&k i JG) Od siebie polecę repliki Boya serii Rx z końcówką SW (czyli drewno i stal)

-AUG poza wytworem firmy Both Elephant można brać wszystkie. Zarówno tanie (jg) i drogie są niezłe.

 

 

Na początek nie polecę kupowania używki (no chyba że masz znajomego serwisanta który oceni i ewentualnie zadba). Zdecydowanie lepiej kupić w sklepie z dobrym serwisem. Masz wtedy komfort gwarancji i serwisu w razie awarii. Możesz też w ramach zakupu poprosić o wstępny tuning (wymiana gumki hopa i ewentualnie lufy)

Link to post
Share on other sites

A gdzie znajdę taniego dobrego LCT nówkę ;) ?

 

 

Z 4 proponowanych kupił bym cm.048 czyli ostatni link. Bierzesz nowy, powinny być dwa lata zabawy bez niespodzianek.

 

 

Ten JG za 900 zł to jest jakiś rozbój w biały dzień! (albo czarną noc). Drogo wg mnie.

Link to post
Share on other sites

arend od kiedy to emki G&G nie są polecane? :icon_smile:

Co do emki G&G to pozwolę sobie zacytować z artykułu:

G&G - Guay Guay. Replika dobra. Do pewnego momentu, a tym momentem jest zaczęcie kombinowania. To właśnie zabija więksość G&G. Ta replika z pudełka wychodzi z dość małą ilością FPS, jednak z dobrą gumką HU, dobrą lufą stockową i ogólnie jest fajna, i znosi to do czego została zaprojektowana. Niestety próby wsadzenia mocnych springów często kończą się pęknięciami GB, masakrami na głowicy tłoka, tłoku i zmieleniem zębatek. Replika jest fajnie wykonana zewnętrznie, jednak G&G nie byłoby G&G, gdyby to był czysty niezakombinowany wynalazek. Obecne G&G mają tak zwany pneumatyczny blow back (PBB). Polega to na tym że cylinder ma dziury, którym powietrze uchodzi i za pomocą szamańskiej magii porusza atrapą zamka. Tak, zabiera to FPSy, z tego co mi wiadomo 30-40. Wymiana cylindra na normalny powoduje powrót normalności na pokład i zamarcie atrapy zamka na zawsze...

Generalnie G&G to fajna replika. Strzela fajnie, wygląda fajnie, działa fajnie. Do momentu kiedy nie zaczniesz kombinować.

G&G ma również w swojej ofercie wersję 'ekonomiczną' która zwie się "Combat Machine". O ile mi wiadomo od pełnowartościowej G&G odróżnia ją jedynie body wykonane z ABSu, bebechy powinny być te same. Jeżeli nie boisz się plastiku, to możesz śmiało kupować.

+ świetne wykonanie zewnętrzne

+ dobrze strzela zaraz po wyjęciu z pudełka, nie trzeba nic kombinować...

- ... i zasadniczo nie można nic kombinować...

- niekiedy niestandardowe części

Reasumując - jeśli chcesz podwyższyć prędkość wylotową bez wielkich wydatków to weź po prostu "normalny" cylinder typ 2.

Poza tym dobra replika z typowymi wadami szkieletu v.2, który może szybko pęknąć na mrozie przy strzelaniu na auto.

 

cm.046

Wiele na ten temat nie powiem bo nie miałem w ręce, ale jest to "kolejny kałasz cymy".

A kałasze cymy to jedne z najlepszych replik pod względem stosunku ceny do jakości.

System blowback oparty na haku łączącym tłok z zamkiem - nie zmniejsza mocy repliki, ale nieco obniża szybkostrzelność.

Generalnie repliki cymy znane są z bezawaryjności - polecam.

 

jg0450A

Tutaj przestrzegam przed spustem dwuchodowym - o ile na papierze brzmi to wspaniale, o tyle w realu nie wygląda to już tak różowo.

Spust jest ciężki, i bywa że zacina się na ogniu pojedyńczym.

Niestety mało jest miejsca na baterię, i występuje wada projektowa - dosyć słabe mocowanie klapki oddzielającej, i zarazem mocującej szkielet od baterii.

Przy tuningu mocowym może się szybko posypać.

 

cm.048

patrz cm.046 +stalowe body i -blowback (czyli standardowy szkielet v.3)

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...