Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ATF by GoPro Hero


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Chciałem się pochwalić klipem powstałym z materiałów nagranych na strzelankach mojej ekipy. To efekt zabawy kamerką GoPro i różnymi sposobami jej montażu (kask/giwera). Jeśli ktoś ma pytania odnośnie samego sprzętu to chętnie odpowiem (kamera użytkowana od maja b.r. w najróżniejszych warunkach więc poznałem zarówno jej zalety jak i wady).

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=L_NNoBwZLTU

 

Więcej materiałów na moim kanale YT: http://www.youtube.c...jaqs1984/videos

Co lepsze kawałki będę wrzucał na forum.

Link to post
Share on other sites

No potrafisz obsłużyć windows movie maker i wcisnąć przycisk nagrywania na kamerze. Jest jeszcze coś czym chciałbyś się pochwalić?

Kolejna, nudna zlepka "fragów" z jazgoczącym podkładem muzycznym. Nie mam nic przeciwko istnieniu tego filmu na youtube, może komuś się to spodoba, ale promowanie tego na wmasg to jak dla mnie przejaw chęci dowartościowania się.

Ile to tu już podobnych tematów powstało. "Patrzcie kmioty, mam GoPro" - to jest właśnie ukryty przekaz tych filmów, bo nie prezentują nic poza próbką jakości nagrań tworzonych przez tą kamerę. Wielcy polscy gopro hero airsofters, kupują sobie taką kamerę, montują ją na hełmie/replice, odpalają w trybie "AUTO" (oczywiście z jak największą liczbą klatek, bo przecież klatki są zajebiste i w ogóle to takie pro), następnie raczą nas nagraniami na których przez pół godziny łażą po lesie bez znanego widzowi celu i czasem strzelają, bądź tak jak tu, mamy okazje zobaczyć zlepek fragów, które tak naprawdę rajcują tylko ich wykonawcę i kilka osób które załapały się w kadrze.

Jeśli masz zamiar nagrać coś ciekawego to proponuje nagrywać milsimy, w których masz jakieś zadanie do wykonania. Nagranie całego tego bajzlu, a potem wycięcie nieistotnych momentów. W niektórych momentach muzyki budującej napięcie u widza. Mniejwięcej tyle, ale jak to zrobić w odpowiedni sposób pocztaj na forach filmowców.

Dziękuje, do widzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście przerost formy nad treścią nie każdemu musi się podobać, a i alergie na markę GoPro rozumiem:) Po prostu: są klipy i są filmy o dłuższym metrażu - wyrokowanie, że słuszny jest tylko jeden rodzaj to mała przesada. Jeśli zajrzysz na mój kanał YT to zobaczysz, że ćwiczę też tą drugą formę. Tylko proszę, już nie pisz o swoich odczuciach na ten temat bo wiem, że na pewno zrobiłbyś takie filmy dużo ciekawiej i ogólnie zajebiściej.

Link to post
Share on other sites

Nie mam alergii na samo GoPro, sam używam. Wkurza mnie to nadmiernym rajcowanie się faktem posiadania tej kamery wśród polaczków. W większości polskich filmów o tematyce airsoftowej nagminnie pojawia się hasło GoPro w tytule. Co ma piernik do wiatraka? W dziełach tych osób chodzi o prezentacje spotkania na którym się było, czy o przedłużenie fiutka korzystając z popularności tej marki?

Sprawdzę Twój kanał, skoro mówisz że jest wart obejżenia ;) .

P.s Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie skreślam Cię z powodu jednego filmu, po prostu tworzenie filmów to moje hobby i podchodzę do tego trochę bardziej "fachowo" niż ogół ludzi buszujących na YT. Stąd te fochy w poprzednim poście:D

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę Twój kanał, skoro mówisz że jest wart obejżenia :icon_wink: .

 

 

Haters gonna hate. Ciśniesz człowiekowi, mówisz "polaczki" a sam kim jesteś ?

Hindus? Amerykanin ? Mieszkasz w Świdniku czy w Los Angeles ?

...

 

Ja też "fachowo" podchodzę do pisania postów i Ci proponuję, kup sobie słownik.

Edited by bzvert
Link to post
Share on other sites

Kilka konstruktywnych (mam nadzieję) uwag:

-troszkę niezrozumiały jest tytuł-mnie sugeruje on coś na kształt promosa grupy,

-jeśli to jakiś bardziej zorganizowany scenariusz to brakuje informacji o celu jaki chce osiągnąć strona do której przynależysz (np. w formie napisów podczas kadrów ze szpejowaniem się),

-jeśli to jest zwykła sobotnia/niedzielna yebanka to... nie ma żadnej wybitnej akcji na tym filmiku, więc nie do końca widzę sens wrzucania tego do internetu,

-montaż jest mega chaotyczny na mój gust, ciężko się połapać czy to jest zapis z jednej rundy czy z kilku różnych rozgrywek (patrz punkt drugi).

Ogarnij sobie filmiki goproheroda na yt, bo on robi całkiem strawne produkcje asg (przynajmniej dla mnie)

Link to post
Share on other sites

Ogarnij sobie filmiki goproheroda na yt, bo on robi całkiem strawne produkcje asg (przynajmniej dla mnie)

 

Dziękuję za miłe słowo.

 

Ja przed zrobieniem pierwszego filmu nie miałem żadnego - dosłownie i w przenośni - żadnego pojęcia o edycji video. Nie ma zatem co słuchać narzekania innych, że filmy krótkie, że kiepska jakość albo że cośtam jeszcze. Wszystko przychodzi z czasem, ważne żeby wiedzieć co chce się robić.

 

Jaqs - myślę, że dobrym pomysłem jest rozegranie, sfilmowanie i opisanie w filmie konkretnej rozgrywki, może małego scenariusza. Opisz dlaczego łazicie po krzakach, kogo obserwujecie z ukrycia, jaki jest cel rozgrywki itd. Widzom łatwiej się ogląda, gdy wiedzą co się dzieje.

 

I nie komentujcie takich ludzi jak MrMCET, bo nie ma kogo. Złośliwe "polaczki" znajdą się wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy post był negatywnie nacechowany. Nie ukrywam tego, po prostu na forum pojawiła się reklama kolejnego kanału na YT, oferującego dokładnie to samo co wszystkie pozostałe. Wyraziłem swoją opinie, napisałem, że nie wnosi to nic nowego.

Przy okazji zwróciłem uwagę na ciekawe zjawisko nadmiernego lansowania się kamerą w przesyłanych treściach, de facto występujące tylko w polskich filmach. Widocznie w tym kraju zakup droższego sprzętu elektronicznego urasta do rangi życiowego osiągnięcia. Takie rajcowanie się błachostkami przywiodło mi na myśl pojęcie "polaczkowactwa". Które między innymi odnosi się do nadmiernego chwalenia się posiadaniem poduktów niektórych marek. O polaczkowactwie wiem sporo, w końcu mieszkam w Świdniku - chłopo robotniczym miasteczku, w którym masowo lęgnie się dresiarstwo, debilizm i moherowy katofanatyzm.

Co do Twoich filmów, kanał sprawdziłem, niestety nie jest to przystępna dla mnie forma. W ostatnim akapicie mojego posta dałem Ci kilka propozycji zmian, które rzeczywiście brzmią dość chaotycznie, więc za to przepraszam (dziwne, bo pisząc to byłem trzeźwy). Tutaj pozostali ratują sytuację i do ich rad mógłbyś się zastosować. Tyle.

Życzę więc powodzenia w rozkręcaniu Twojego pomysłu.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat by zachować pewną ciągłość przyczynowo-skutkową :icon_smile:

Otóż jako wyraz pewnych przemyśleń i inspiracji m.in. GoProHEROD (dzięki) spłodziłem takie oto klipy:

 

 

Bomb Mode

Capture The Bomb

Za kulisami

 

 

 

 

Opinie mile widziane. Montaż wystaczająco przejrzysty?

 

P.S. Proponuję oglądać na Google Chrome w 60fps (jest różnica)

Edited by jaqs
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale filmy Heroda są nudne-za mało dynamiczne, za długie, robione na jedno kopyto (zero finezji). Twoje znowu bardzo chaotyczne :icon_biggrin:

 

Ogólnie tych filmików, jest ich za dużo-zbyt identycznych, jak chcecie zainteresować publikę to pobawcie się tym obrazem. Załóżcie od czasu do czasu jakąś małpkę na sporym przybliżeniu (długiej ogniskowej), ewentualnie ustawcie kamerkę na szerokim kącie tuż za celownikiem optycznym z przybliżeniem x3-5/6~. Kombinujcie.

 

Ponadto, nie wiem jak wasze wypaśne GoPro (czy mają taką możliwość), ale ustawiajcie ekspozycję manualnie do danej scenerii. Nie ma chyba nic gorszego, jak ujęcie z repliki podczas biegu, gdy obraz raz jest zbyt jasny na niebie, potem szybko za ciemny w ujęciu na ziemię, a ta biedna automatyka błądzi w czeluściach histogramu szukając optymalnej wartości... A gdy już znajdzie, to wy stawiacie kolejny krok i cały misterny plan w ****. Przy równomiernym naświetlaniu w późniejszej obróbce materiał z takiego biegu bez problemu można przerobić na zjadliwy dla oka. Światła w dół, cienie w górę i po problemie. Jeżeli Wasza kamerka nagrywa lipnie, to naświetlajcie na światła-cienie zawsze można wyciągnąć. Można jeszcze zadbać o kolory/kontrast i ekspozycję, aby były zbliżone do siebie podczas całego filmu (wszystkich scen).

 

 

@ps. GoPro to jest jedna z gorszych kamer sportowych. Kosmiczna cena, przeciętna jakość obrazu, brak stabilizacji (sic!) oraz patentowy gwint... Już lepiej zainwestować w jakieś sony as30

Edited by sanex
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...