Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Docter z ACOG'a - problem techniczny


Recommended Posts

Zakupiłem od jednego użytkownika WMASG doctera.

Zakup podyktowany tym że posiadam już jednego ACOGa z docterem i chciałem dokupic tylko sam kolimator do drugiego ACOG'a

 

Tyle tytułem wstępu.

 

Kolimator wiemy jak wygląda. Mam z nim dwa problemy. Jako że mam porównanie z drugim sądziłem że dam rade sam - ale jednak liczę na waszą pomoc - może mnie na coś naprowadzi.

 

1. Kropka - jest - jest czytelna, bez ducha. Ale strasznie mizerna.W ciemności widać ale już w jasnym pokoju ledwo się pojawia. W świetle dnia wręcz zanika. Test przeprowadzony z nową baterią bo problem jest jakoś połączony z punktem nr 2.

W każdym razie rozebrałem doszedłem do diody - jest ona pomalowana farbą (?) - tak sobie kombinuję czy igłą zrobię większa kropkę? O ile to faktycznie farba

 

2. Bateria - dobra nowa bateria wystarcza na zlokalizowanie kropki na 3 dni. Potem bateria jest rozładowana. Jest przykrywka - sądzę że działa choć mam wątpliwość bo przykładając palec do foto diody nie widzę reakcji na jasność świecenia lub wyłączenia. Zatem jest gdzieś upływ prądu - podkleiłem płytkę drukowaną kawałkiem taśmy izolacyjnej - bez zmian. Nie mam pomysłu. Bateria się dalej wyładowuje.

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/replika-kolimatora-typ-dcr-qd-sight-ii-acm

 

U siebie mam tego, ale nie kupiłem go w tej cenie.

Co do kropki to jest jasna i intensywna jak cholera a baterii jeszcze nie wymieniałem.

Ustawienia ma płynne i wszystko działa.

Nie zauważyłem u siebie wyczerpywania baterii a mam go już od kilku miesięcy.

Możesz spróbować trochę zdrapać tej farby na diodzie ale nie wiem czy nie pogorszy ci się punt wyświetlany.

Link to post
Share on other sites

A masz możliwość zmierzenia prądu jaki wypływa z baterii z załączoną diodą i bez? Wygląda jak zwarcie gdzieś na płytce, skoro podklejenie niczego nie zmienia. Sam przechodziłem ten problem w eotechu, po walkach ostatecznie zamontowałem dodatkowy fizyczny włącznik i problem obszedłem.

Link to post
Share on other sites

@hindus - sam własnie doszedłem że skoro podklejenie z jednej strony płynki taśma izolacyjna nie załatwia problemu - problem jest gdzieś indziej. Płytka jest skandalicznie zrobiona, przewody z płytki do diody cienkie jak włosy - boję się cokolwiek ruszac by nie zepsuć.

A ten wyłacznik z ciekawości gdzie właczyłes - bezpośrednio od baterii czy też gdzieś na płytce drukowanej?

 

@verb007 - bardzo podobny tylko ze nie na ris a do ACOG'a - i tak jak pisałem mam porównanie drugiego którego posiadam.

Link to post
Share on other sites

Chyba jest przełom w sprawie.

1. powiększenie kropki się udało - robiłem to bardzo powoli i igłą - jest tej samej wielkości co w moim pierwszym koli.

2. najważniejsze - co może się przydać też innym - prócz płytki drukowanej jej zaizolowania - podkleiłem również obie nogi od fotoelementu - bateria od 10go do dziś trzyma parametry i nie stwierdziłem rozładowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...