Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin do 2500zł


Recommended Posts

Witam użytkowników forum.

 

Jak widać jestem nowy na forum jak również w temacie asg. Chcę sobie sprawić prezent w postaci pierwszej repliki jednak nie mam pojęcia gdzie szukać, dlatego proszę Was o pomoc.

 

Od razu napiszę, że nie interesuje mnie napęd elektryczny. Najważniejsza jest jakość wykonania, waga, osiągi i ogólny realizm. Prawdopodobnie nie będę z tym biegał po lesie. Od czasu do czasu chciałbym postrzelać się z kilkoma znajomymi. Tarcze, puszki, młodszy brat. Usiaść wygodnie w fotelu, popatrzeć na nią i powiedzieć "ale cacko", zrobić jej oddzielną półkę na ścianie :icon_smile: po prostu mieć.

 

2500zł to górna granica. Wiem, że całkiem sporo, ale niechciałbym żeby każde strzelanie kosztowało majątek.

Bardzo podobają mi się nowocześnie wyglądające karabiny w stylu SCAR-H, ACR, HK416.

450-500fps mile widziane.

Zdaję sobie sprawę z tego, że zimą nie postrzelam - nie mam zamiaru.

 

Chętnie wysłucham konkretnych propozycji doświadczonych userów.

Edited by smesny
Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeśli chodzi o konkretny model karabinu, to Ty powinieneś zdecydować jaki Ci się najbardziej podoba - unikniesz takiej sytuacji, że forumowicze przekonali Cie do kałacha, a Ty skrycie całe życie chciałeś mieć SCARa o czym się przekonałeś już po wydaniu pieniędzy.

 

Co do tych przez Ciebie wymienionych 3:

HK416: Spójrz na GBBR od Umarexa/VFC - jakość wykonania zewnętrznego nie ma sobie w tym momencie równych na rynku. Da się dokupić trochę stalowych części (m.in. suwadło).

SCAR: Nie miałem dużo styczności - RA-Tech SCAR na podstawie WE wydawałby mi się dobrym wyborem, szczególnie, że nie masz zamiaru się dużo strzelać. Są lepiej odwzorowane SCARy, ale elektryczne.

ACR: Istnieją tylko elektryczne oraz konwersja do nich, która powoduje zmianę systemu na gazowy. Część sklepów od razu sprzedaje repliki już po zastosowaniu konwersji. Nie miałem żadnej styczności, nie wypowiadam się o tym rozwiązaniu.

 

Mam nadzieje, że jeśli coś napisałem nie tak lub coś pominąłem, to koledzy mnie poprawią.

Link to post
Share on other sites
Umarex/HK M27 IAR GBB od VFC jest po prostu piękne !!!

 

pff zwykła 416 tylko z nietypową długością lufy, a tak serio to ślicznotka, wiertarkę już mam więc pewnie któraś z gazowych 416tek będzie moją następną repliką

 

a kupujący niech się też zastanowi jaka długość repliki go bawi między 10,5" a 20" jest spora różnica również wizualna :icon_wink:

 

no i rozsądne może być dokupienie co najmniej 2-3 magazynków co pochłonie część budżetu, jakiś rozsądnych smarowideł co by dłużej pożyła, zawieszenia, gogli i tego typu podstawowego wyposażenia, jak się wszystko pododaje to z repliką za bardzo nie ma co szaleć

Edited by alyjen
Link to post
Share on other sites

Ooo rzeczywiście M27 IAR jest piękne.

Jak tylko zobaczyłem to gwiazdki w oczach :icon_biggrin: może z racji tego, że jestem bardzo wysoki i mam długie ręce - dłuższa wersja HK416, które bardzo mi się podoba.

 

"Ładowana Top Gasem osiąga 450fps". Rozumiem, że top gas to napęd z wyższej półki i na zwykłym green gasie tyle nie osiągnie? Jak głupio pytam to nie bijcie :icon_biggrin:

Macie może swoje sprawdzone sklepy, gdzie są przyzwoite ceny i mógłbym się mniej więcej zorientować? Na allegro niestety takiego sprzętu nie ma.

 

Może miał ktoś styczność z HK416 lub HK M27 IAR i wypowie się na temat skutecznego zasięgu?

Postrzelam tym na 50m?

 

Jeśli macie inne propozycje to śmiało. Wszelkie AK-podobne odpadają.

Edited by smesny
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz z gazówki celnie postrzelać to zasadniczo tego typu gaz Ci zostaje http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_221&products_id=9973&name=Abbey_-_Brut_Sniper_Gas_700ml reszta ma często zbyt dużo silikonu, który niewiele konserwuje/smaruje a brudzi gumkę/lufę i pogarsza osiągi

 

sklepy masz i na forum i jako sekcje tego portalu można poczytać

 

czy 50m jest osiągalne?, pewnie tak ale wymaga dopieszczenia (czasami nawet nie tuningu tylko porządnego poskładania i wyregulowania tego co z fabryki przyszło) dobrego suchego gazu i dobrych kulek, jest parę ciekawych wątków w sekcji o replikach gazowych, poczytaj i sam wyciągniesz wnioski

Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

 

A co powiecie o lepszych replikach CO2? Gdzieś czytałem, że są one nietrwałe, bo występują ogromne naprężenia podczas strzelania - broń dostaje w kość. To prawda?

 

Ale osiągi są chyba lepsze? Jakie są różnice między CO2 a Green Gas?

Znacie jakieś pożądne repliki na CO2?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...