Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

COMP M4 Aimpoint - włącznik


Recommended Posts

Bez młotka się nie obyło.

 

Miejsce na klucz obok włącznika służy do wykręcenia całego włącznika kolimatora (wiązało by się to z zerwaniem lutowań zasilania -czego na szczęście nie zrobiłem).

 

Młotkiem i śrubokrętem zdjądłem osłone pokrętła. Pod nim znajduje się śruba z dwoma nakrętkami. Zdejmujemy nakrętki i wychodzi nam ruchomy mechanizm. Pod spodem 10-cio pozycyjny włącznik. (8 pozycji śwatła + 2 wyłączone). Między pozycjami przesuwana jest metalowa kulka dociskana sprężyną.

Osłony między pozycjami prawie całkowicie starte (dlatego kolimator mimo zmiany pozycji czasami nie zmieniał jaskości kropki). Sprężyna ściśnięta, możliwe że kulka wypadła z otworu.

 

Po rozciągnięciu sprężyny i ustawieniu wszystkiego na optymalnej pozycji (2 z 4 jasności zielonej kropki) zamontowałem spowrotem dwie nakrętki. Kolimator działa. Pokrętło nie jest zablokowane więc w razie potrzeby można zmienić ustawienia jasności kropki lub jej koloru jednak tylko w ostateczności ze względu na wytartą izolacje między pozycjami.

 

 

Edit:

 

Jednak pomyłka. Kolimator świecił przez jakiś czas po czym się wyłączył. Teraz od momentu włączenia po paru sekundach się wyłącza (problem niezalżenie od tego jaka bateria)

Edited by pawlowski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...