Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelania dwoma kulkami - zmiana gumki


Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu po zmianie lufy na precyzyjną (madbull) i gumki HU na zieloną G&G w mojej M4 ICS zaczął mi doskwierać problem podwójnych strzałów (tylko z magazynków low/real/mid cap). Replika strzelała normalnie JEDYNIE jeśli celowałem w wzwyż, pod dosyć wysokim kontem. Przy używaniu magów hi-cap stockowych problemu nie było - no, zdażały się czasami podójne strzały. Wróciłem do stockowej gumki - hi-capy chodzą pięknie, ale low-capy nadal podwójnie. (Zieloną G&G pod wpływem emocji sprzedałem :P ). Ktoś wie w czym problem ? Aktualnie zamierzam kupić nową gumkę HU, myślałem nad niebieską MadBulla (podobno posiada system Shark Bucking dzięki któremu w komorze jest tylko jedna kulka) lecz na gunfire jej nie ma, a aktualnie robie spore zamówienie więc muszę znaleźć coś w tym sklepie, Z tym systemem Shark Bucking jest jedynie ta http://gunfire.pl/product-pol-1152191338-Gumka-Hop-Up-Shark-Bucking.html .

Znacie rozwiązanie problemu ?

Jaką gumkę doradzacie ? (nawet jeżeli problem nie leży w gumce - proszę o poradę ponieważ muszę wymienić zużytą )

 

Prosiłbym o szybkie i treściwe odpowiedzi, ponieważ chce zrealizować to zamówienie w jak najkrótszym czasie :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ograniczyć się tylko do kwestii gumki to można założyć, że podawanie podwójnych kulek jest skutkiem twojego nieumiejętnego montażu i zakładanie różnych gumek niewiele tu pomoże. Prawdopodobnie nie smarujesz gumki na obwodzie i przy wciskaniu jej do komory rozciąga się i delikatnie zsuwa się do tyłu. Wtedy kołnierz gumki nie przylega szczelnie do otworu w komorze i podwija się lub lecą po dwie kulki. Spróbuj na gumkę nałożyć trochę smaru do łożysk lub czegoś podobnego i niewielką ilość równomiernie rozprowadź po całym obwodzie gumki. Następnie wciśnij lufę z gumką do komory tak na pół jej długości. Następnie wykonując kilka ruchów posuwisto-zwrotnych powoli wciskaj gumkę do końca. Na końcu sprawdź czy kołnierz gumki wypełnia cały otwór w komorze, a przez okno podajnika kulek sprawdź czy widzisz fragment wystającego kołnierza. Dodatkowo możesz włożyć kulkę do komory i próbować ją czymś przepchnąć do lufy. Kulka powinna przechodzić z wyczuwalnym oporem.

 

Wina może też leżeć po stronie lufy. MadBull'e to nie są jakieś specjalnie rewelacyjne lufy i czasami po ich zamontowaniu następuje zauważalne pogorszenie osiągów, tj. zasięgu. Zacznij od powrotu do stockowej konfiguracji lufa+gumka i sprawdź czy problem nadal występuje. Jeżeli ustąpi to znak, że wina leży po stronie lufy, a nie gumki.

Edited by xxx768
Link to post
Share on other sites

Zauważ, że to nie jest temat o lufie MadBull'a by się rozpisywać o tym jakich problemów potrafią one nastręczyć. Lufa może nie trzymać wymiarów od strony otworu wlotowego jak i na szlifach pod zatrzask komory. W MadBull'ach to nie jest coś nadzwyczajnego, a wzmianka o pogorszeniu zasięgu miała jedynie pomóc w odbiorze. W tym przypadku wina może leżeć zarówno po stronie gumki jak i lufy i czego byśmy sobie nie udowodnili to i tak Rogalez pownien sprawdzić oba warianty.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem kiedy ostatni raz miałeś w ręku lufę Madbulla ale jedno Ci mogę powiedzieć, odkąd serwisuje repliki to jeszcze nigdy nie spotkałem się z problemem w tych lufach o którym Ty piszesz.

Najpierw gumka, potem ewentualnie dysza Jastrzębiu :teeth:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...