Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Boyi czy CM16 Raider DST ?


Recommended Posts

Szukam odpowiedniej repliki dla mojego syna, który ma 11lat. Na kosoli w strzelanki daje ojcu baty bez litości pora więc może wyciągnąć chłopaka w teren :icon_razz: Kasa na replikę ok 400zł sam nazbierał a w ochronę tata zainwestuje. Gdyby to zależało tylko ode mnie to kupiłbym mu MP5 http://zbrojownia.li...products_id=385 lub CM028A ( klimat wschodni pasowałby do mojej repliki AK RK 103 G&G ) ale synek kręci nosem. Na placu boju zostają dwie repliki: G36 Boyi http://zbrojownia.li...roducts_id=2212 i CM16 Raider DST http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

Co do G36 mam kilka pytań:

-jaka sprężyna jest w stocku

-jaką sprężynę trzeba wstawić by obniżyć moc do 330-350 fps

-jaką bateria NiMh pasuje ( wiem że na forum wszyscy polecają LiPo ale ja używam NiMh Large i nie chcę inwestować dodatkowo w nową drogą ładowarkę )

Co do CM16

Wczesniej nie brałem jej pod uwagę bo cena w innych sklepach 600-700zł ale 400zł za G&G może warto ? Szukałem na forum ale na temat tej repliki jest mało opinii. Jest ok 0.5kg lżejsza od G36 co nie musi być wadą jak ma z nią biegać 11-latek. Nie planuję w niej większego grzebania w celu zwiększenia mocy.

Edited by Boanerges-Jastrząb
Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz ( sprzedanej juz) giety od bojca mówię: w stocku ma mniej niż 350 fps. Stockowa bateria jednym działa rok - mi padła po jednym magazynku. Chwyt przedni oferuje sporo miejsca na baterię. Zwykła 8,4 V jak i 9,6V (prostokątną potocznie mówiąc) wejdzie bez problemu.

 

Co do G&G - nie miałem. Z tego co wyczytałem na forum jest to budżetowa seria G&G więc cudów bym sie nie spodziewał. Jeżeli stoi na poziomie sportline od CA to odradzam. Może jakiś uzytkowinik się wypowie.

 

 

Osobiście brał bym giete. Jest lekka, poręczna i w stocku całkiem fajnie strzela.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zakupiłem CM16 Raider DST ( a w zasadzie to synek zakupił )

Bardzo pozytywnie to wygląda jak za 370zł. made in Tajwan.Wizualnie jest ok, jedyne czego się mogę przyczepić to luz na magazynku ( przód-tył ) i luz na kolbie ale to podobno standard w rozsuwanych. By dostać się do hopa klapkę trzeba paluchami potraktować a nie przez odciągnięcie zamka ( same odciągnięcie działa ) Strzelać jeszcze okazji nie było, posprawdzałem tylko czy elektryka działa.

Ciągle się zastanawiam skąd taka różnica w cenie w stosunku do innych sklepów.

Edited by Boanerges-Jastrząb
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...