Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie możliwość oddania strzału.


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem z moją repliką (sc-01 Boyi). Kiedy naładuję baterię i zaczynam strzelać, pierwsze 1-2 strzały są oddane, ale już po kolejnym naciśnięciu na spust replika zacina się [najpierw spustu nie da się nacisnąć, później (po przejściu na ogień automatyczny i z powrotem na pojedynczy) przy próbie naciśnięcia spustu zachowuje się jakby w replice nie znajdowała się bateria]. Używam baterii nimh 8,4V, jedna 1200 mAh, druga 1600 mAh. Replika nie była tiuningowana. Strzelanie odbywało się w temperaturze ok. 3-6 °C. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Mi jako (prawie) świeżemu użytkownikowi nie musisz ufać, ale każda wskazówka jest ważna. Jeśli masz znajomego z akumulatorem LiPo - pożycz, podłącz, sprawdź jak strzela. Jeśli będzie działać to znów potwierdzi się, że NiMh przy niskiej temperaturze nie daje rady. Oczywiście są magicy, którzy potrafią z nich korzystać i nie muszą się przerzucać na LiPo (chyba nawet Sz. P. Powała), ale nie wyklucza to jednak opcji, że Twój akumulator może padać przy 6°C.

Link to post
Share on other sites

[najpierw spustu nie da się nacisnąć, później (po przejściu na ogień automatyczny i z powrotem na pojedynczy) przy próbie naciśnięcia spustu zachowuje się jakby w replice nie znajdowała się bateria].

 

Zasugerowałem się również cytowanym fragmentem. W dawnych czasach, jak jeszcze miałem CM.028 (nie jest to jakaś prestiżowa replika, ale GB v3 posiada) i NiMh, zdarzały mi się takie sytuacje na mrozach.

Typowa "usterka" dla GB v2 - nie zaprzeczę, jako "szybkopalczasty", strzelający wyłącznie na semi użytkownik eMki spotkałem się z zacięciem nie raz. Przełączenie selektora, seria i ponowne przełączenie jednak pomagało. Nie było problemu opisanego jako brak akumulatora. Dziwię się również ostatnimi czasy, że zacięcia spustu opuściły moją replikę. W związku z tym, na podstawie moich przygód, które mogą być w zasadzie mało warte, zwróciłem uwagę na akumulator. Pozwolę sobie jednak przytoczyć początek mojego poprzedniego postu: Mi jako (prawie) świeżemu użytkownikowi nie musisz ufać :icon_smile:

 

#edit.

Gdyby ktoś się pokusił sprawdzić mój profil by sprawdzić co to za eMka i spierać się na podstawie producenta (G&P vs BOYI), to piszę - wcześniej posiadałem BOYI, poruszanie selektorem przy tej replice pomagało.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...