Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mb 06B Czy to dobry wybór na początek?


Recommended Posts

Witam,

Jako posiadacz bliźniaczych wynalazków typu MB-01 i MB-08 trochę się nie zgodzę, że nie nadaje się to do niczego i bez 1500zł to to nie strzela, chociaż zielonym tego absolutnie nie polecam i faktycznie lepszy będzie CM.028 albo G36, ale... przy odrobinie chęci, szczęścia i cierpliwości, da się ze stocka wyciągnąć ok. 70 m donośności i 50-60 m zasięgu skutecznego (cel człowieka). Czyli będzie to lepsze od badziewnego elektryka i fajnie się sprawdzi jako działkowa "snajpa". Zestaw tuningowy jest niezły, ale i tak nic nie da, przez kiepską szczelność komory hop-up, więc bez komory PDI można sobie darować, a co do sklepu Redberet, to polecam wątek: http://forum.wmasg.pl/topic/70459-redberetpl/page__hl__%20redberet

Link to post
Share on other sites

Wiem że na Allegro taniej, ale jak doliczę przesyłkę to się nie opłaca:(.Wogóle ma ktoś te okularki , ile wytrzymują fps?

 

Jak wy ukończyliście szkoły podstawowe ja się dziwię.

 

Veelchynski jako były inwestor w mb01 twierdzę że sam sobie przeczysz w tym co piszesz. Wsadziłem w mb01 w okolicach 1500pl (nie licząc kosztów repliki i dupereli typu bipod, luneta ect). Owszem 70m uzyskałem, ale o jakiejkolwiek celności to mowy nie było. więc proszę bajek nie opowiadaj.

Link to post
Share on other sites

To o wiele lepiej kupic MP5-PDW od Galaxy tak jak koledzy proponowali przedtem, bedziesz mial dobra celnosc, dobry zasieg, a 320fps zupelnie wystarcza na otwarty teren, wiele osob mysli ze majac replike karabinu snajperskiego za 200-300 zl, a w niej te ponad 400fps to beda strzelac do siebe z 60m. Arend wyczerpal temat o snajperstwie za 300 zl. Replika taka sie rozpadnie, nie ma to ani celnosci ani zasiegu, a walczac z elektrykiem na odleglosci 30m nie masz w szans, Ty raz strzelisz i nie trafisz a ktos Cie zdarzy zasypac gradem kulek.

Przepraszam za brak Polskich znakow, taki mam niestety telefon. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Arend, w poście powyżej bajek nie ma. Skuteczne 55m (cel człowieka, 7/10, kulki 0,3 G&G) osiąga lekko dopieszczony stock mb-08, kupiony miesiąc temu. Jednak mb-01 sprzed 3-ech lat walił ledwo na 40m i trzeba było dużo czasu (nie kasy), żeby doprowadzić go do względnej używalności. Nie zmienia jednak to faktu, że nie polecam tych zabawek zielonym i zdecydowanie odradzam z myślą o normalnych strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Arend zawsze miałem średnią 4,0 +, ale tak to jest jak się pisze z telefonu.Co myślicie o kupieniu pierw repliki bocznej?Oczywiście kupił bym potem coś lepszego np cm 040 ale chciałbym taki pistolet z którego trafie z 30-40m i oczywiście nie zadrogi +/- 200zł.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma się taki budżet, to to czy coś lubimy bądź nie schodzi na dalszy plan. Dopiero jak masz dużo kasy na replikę możesz wybrzydzać czy AK czy M'kę etc. Sam zaczynałem od AK, którego wyglądu nie znoszę, ale uważam, że był to świetny wybór, a po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić.

 

MP5k to najtańszy, dobry elektryk - zdecydowanie lepsza opcja niż pistolety i pseudosnajperki w podobnej cenie. KaXardas dobrze Ci radzi.

Link to post
Share on other sites

Telefony też mają polskie znaki w menu. To tylko kwestia lenistwa że nie używasz polskich znaków.

A kupowanie na początek pistoletu nie jest wskazane. Naprawdę lepiej zacząć od karabinka.

Pistolet mimo że się wydaje prostszy wymaga naprawdę sporo wiedzy i umiejętności. Strzelanie w ruchu do ruchomych celów na odległości powyżej 5m jest naprawdę trudne.

Link to post
Share on other sites

Arend akurat moj telefon, nie chcę ich wstawiac a mam BlackBerry z qwerty, ale nie o tym temat. Jezeli nie karabin czy pistolet maszynowy to zawsze moze być jeszcze shotgun z kolba lub bez, zalezy jak kto woli, nie ma to wielkiego wplywu na celnosc ale na wygode strzelania.

Edited by OldWolf86
Link to post
Share on other sites

Arend akurat moj telefon, nie chcę ich wstawiac a mam BlackBerry z qwerty, ale nie o tym temat. Jezeli nie karabin czy pistolet maszynowy to zawsze moze być jeszcze shotgun z kolba lub bez, zalezy jak kto woli, nie ma to wielkiego wplywu na celnosc ale na wygode strzelania.

 

OldWolf, ę ą ś ł ż ź ć ń - masz, możesz sobie kopiować i wklejać :-D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...