Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam kilka to miesięcy, i na początek polecam

"tjuning" możliwy

nic się jeszcze nie popsuło, czasem zatnie się tylko na ogniu pojedynczym ale wystarczy kliknąć na serie i z powrotem na singla ale tak miałem tylko 3 razy

bateria w pełni naładowana spokojnie wytrzyma 2 strzelanki

kulki polecam 0,20

a na początek złóż kolbę i sprawdź czy śrubka na ampuł jest dokręcona

Link to post
Share on other sites

nic się jeszcze nie popsuło, czasem zatnie się tylko na ogniu pojedynczym ale wystarczy kliknąć na serie i z powrotem na singla ale tak miałem tylko 3 razy (...) kulki polecam 0,20

Warto stosować kulki dobrej jakości, to nie będzie się zacinać.

Kulki zdecydowanie lepiej brać 0,23 lub 0,25 - znacznie poprawia tor lotu.

Link to post
Share on other sites

Hahah, co maja dobre kulki do zacinek na pojedynczym? :P Chodzi o te humory selektora, przeważnie przy szybkim strzelaniu na semi, które sprawiają, że spust sobie goni, ale replika nie strzela. Wtedy auto i z powrotem na semi. Z tego co wiem nic się z tym nie da zrobić, nawet ceramiczne kulki nie pomogą ;D

Link to post
Share on other sites

Czy dłuższa do lasu lepsza ?

Nie wiem skąd to się wzięło, że do lasu to najlepszy jest karabin co ma 1,5 metra długości. Jak czasem w lesie trzeba się przedrzeć przez krzaczory to często nawet dla wygody składam kolbę w moim 36c.

A dłuższy karabin w ASG nie oznacza dalszego zasięgu bo to nie broń ostra, więc czy do CQB czy do lasu ja osobiście bym wziął wersję "c" bo tak mi wygodniej, tak naprawdę czy 36k czy 36c zależy tylko od gustu, co się komu podoba wizualnie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 608 od prawie roku. Magazynek się łamie co jakiś czas(nie podaje i trzeba go rozkrecać). Styki się spalają i żeby je wyczyścić tezeba rozłożyć całego gearboxa. Ładowarka to czysty szajs, po kilku miesiącach dobiła mi batkę (kiedy działała była nawet ok). Tak więc trzeba dokupic maga, ładowarke i batkę. Także dodaj do tych 400 zł kolejne, co najmniej, 150zł.

 

PS: pisze z komórki więc sory za literowki

 

Link to post
Share on other sites

Czyli generalnie brak minusów. Akumulator i ładowarka z takich zestawów to rozwiązanie maksymalnie na miesiąc. Nie trzeba się łudzić, że chińskie ogniwa tyrane prostownikiem wytrzymają długo.

Co do styków to nawet w najdroższych replikach się wypalają. Żaden styk nie wytrzyma takiego prądu jaki tam płynie i prędzej czy później się wypali. Jest na to kilka rad: MOSFET - zdecydowanie najlepsza opcja., wazelina techniczna / smar do styków - znacznie wydłuża ich żywotność bo zapobiega iskrzeniu, jednak co jakiś czas się gotuje/wypala i trzeba nakładać od nowa.

Magazynek bardzo dziwna sytuacja, (używasz okrągłych kulek?), ale i tak to hi-cap a grzechotkę to można dziecku dać, a nie z nią po lesie biegać :D

Link to post
Share on other sites

Akumulator i ładowarka z takich zestawów to rozwiązanie maksymalnie na miesiąc. Nie trzeba się łudzić, że chińskie ogniwa tyrane prostownikiem wytrzymają długo. (...) Jest na to kilka rad: MOSFET - zdecydowanie najlepsza opcja.

Tzw. ładowarka dołączana jest faktycznie do wymiany :) , ale bateria może jednak trochę pociągnąć - u nas w zespole aż 3 osoby mają te karabiny i baterie stockowe sobie radziły dość długo (choć po ok. roku dwie osoby wymieniły na LiPo).

MOSFET dobra rzecz moim zdaniem - mam i potwierdzam, że robi cuda nawet z NiMH, również w niskich temperaturach (u mnie akurat w połączeniu z niskooporowym okablowaniem).

 

Chodzi o te humory selektora, przeważnie przy szybkim strzelaniu na semi, które sprawiają, że spust sobie goni, ale replika nie strzela. Wtedy auto i z powrotem na semi.

Może faktycznie masz rację:) - Ciekawe czy to powszechna uciążliwość, bo moi kumple nigdy jeszcze nie narzekali na taki problem.

Link to post
Share on other sites

Czyli kupić bez namyslania się i odrazu z wymienieniem gumki hop up a za jakes 1-2 miechy kupić batke i ładowarke potem kable z mosfetem itd.? :icon_biggrin:

 

 

A te 150 zł dodatkowo do tych 400 za g36c to jak prawie jak za samą g36k :icon_mrgreen: :icon_exclaim:

 

EDIT: up

Edited by Darwski
Link to post
Share on other sites

Ładowarka to faktycznie śmieć. Jak tylko ją zobaczyłem, schowałem głęboko w szafie i ani razu nie użyłem bo szkoda baterii ale sama batka niczego sobie, jeśli komuś wystarcza 1100 pojemności.

A co do maga, stokowa grzechotka, przebieg może i mały bo ~5k kulek ale puki co ok. Mid capy mam od king arms (na ok 90kulek) i polecam, drugi mam d-boys, ta sama pojemność i cena, a jakość... brzydki odblaskowy plastik, zaczepy urwały się przy pierwszej próbie złączenia z drugim magiem i często się blokują kulki (trzeba stuknąć od spodu ze 2 razy żeby kulki przeskoczyły bo zwyczajnie stają 2 w poprzek).

Link to post
Share on other sites

Co do tych 1100 pojemności to mi wystarczy bo my z moja ekipą a gramy w takie "podchodzenie"(coś zabrać z jakiegoś punktu nie zaluwarzeni a strzelać w ostateczności) lub w wyniszczenie. Ja zazwyczaj nie używam auto bo woje pojedynczo bo umiem ta nawalac z pojedynczego jak z auto :icon_biggrin:. Lecz tego za często nie używam.

 

EDIT:literówki

Edited by Darwski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...