Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty francuskie hammers


Recommended Posts

dlaczego cena atrakcyjna??

taniej dostaniesz ten model na allegro i to w kolorze oliv (lub khaki nie wiem dokładnie)

 

do tego budowa tych butów jest podobna do trampek - tak w każdym razie wyglądają i opisują je tak sprzedawcy - materiał + guma chyba trwałość tego jest taka sobie :-(

Link to post
Share on other sites

Moja dziewczyna nosi te buty na letni poligon. I tak:

 

- wygodne, nie obcieraja, szybko dopasowuja sie do nogi;

- lekkie;

- szybko schna;

- latwo sie czysci, nie wymagaja konserwacji (wystarczy pralka, 40 stopni bez detergentu);

- ma je okolo 7 miesiecy, nosi na spotkania weekendowe (jedynie do lasu) i jak dotad nie widac znaczacych sladow zuzycia - wytrzymalosc jak najbardziej OK;

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Pomijając ich szpetotę w tej wersji to jest to klasyczny model buta tropikalnego często znanego jako Pataugas (od nazwy jednego z producentów, do dziś produkującego lekkie buty sportowe). Buty funkcjonują od czasów II wojny św. w prawie nie zmienionej formie. Do dziś używają ich w wojsku Francuzi i Izraelczycy (głównie w jednostkach desantujących się z wody, np S 13, Commandos Marine) ale pamietam tez USN SEALs w tych trampkach. Występują w wersji krótkiej i długiej różniącej się właściwie tylko wysokością cholewki i ilością dziurek. Sam but jest bardzo wytrzymały i ma dziecinnie prostą konstrukcję (mocny bawełniany denim, guma podeszwy, korkowa wkładka. Trudno je zepsuć (nie bardzo jest co), znam egzemplarze mające ponad 40 (!) lat w tej chwili i jeszcze noszone. Znajomy francuski oficer mówił też że lubią je snajperzy robiący ghillie bo orginalne mają podeszwę z oliwkowej gumy która się nie odcina od otoczenia, i łatwo je obszyć lub pomalować. Nie ślizgają sie na mokrej powierzchni ale zdarza im się piszczeć np, na kafelkach czy marmurze. Uprzedzam że są to buty tropikalno-pustynne i nie amortyzują dobrze stopy przy dluzszym marszu po twardej powierzchni (podobnie jak US Jungle boots) zalecamy w takim razie stosowanie dodatkowych amortyzujących wkładek trekkingowych. But łatwo przemaka i równie łatwo schnie - mogę powiedzieć że jest idealny do pokonywania przeszkód wodnych z marszu. No i nigdy nie słyszałem żeby kogoś obtarły... :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...