Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5A5 ICS - problem z umiejscowieniem baterii


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam taki mały problem z akumulatorem do H&K MP5A5 ICS, a mianowicie kupiłem akumul Sanyo 9.6V 600 mAh.

Fajny jest, dobrze działa, ładny, ale tak trochę mniej niż bardziej się mieści pod przednim chwytem. Tzn. z przodu brakuje z 1-2mm, aby się domknęło.

Nie wie ktoś, co można zrobić?

Mój stary wymyślił, że jest to wywołane, tym, iż ten akumulator nie ma wgłębienia po między rzędami baterii tylko jest takie plastikowe usztywnienie na końcach, a w tym modelu akumulator leży dokładnie pod lufą tak, więc to ma sens.

Lufa wchodzi w to wgłębienie i mamy dodatkowe 1-2mm. Z tyłu jest dużo miejsca, z przodu chwyt się zwęża, więc zmian trzeba dokonać tylko z przodu, moja koncepcja jest taka, że trzeba zjarać lutownicą to wzmocnienie tak żeby można było wsadzić tam lufę.

Co o tym sądzicie, a może znacie ten model i wiecie, że wystarczy tylko jakoś b. dobrze rozłożyć kable?

:?

Link to post
Share on other sites

Masz rację, to wzmocnienie przeszkadza, ja jednak bym nie zmieniał tego za pomocą lutownicy (moim zdaniem trochę za ciepła i może w skrajnym przypadku uszkodzić ogniwa - te dwa najbliższe wzmocnienia).

Usunąłbym to, co przeszkadza mechanicznie (nożyk, pilnik) w akumulatorze.

 

Tylko najpierw sprawdź czy to zadziała. Spróbuj znaleźć dwa wałeczki z tworzywa (np. ze starych flamastrów) czy na tę długość i średnicę połączonych ogniw będzie można całość zmontować.

 

Prawdę mówiąc nie pamiętam czy Pik kiedykolwiek montował mój akumulator do MP5, może on będzie pamiętał i powie, w każdym razie coś kojarzę, że kiedyś próbowaliśmy, ale efektu nie pamiętam (chyba wyszło nam właśnie, że gdyby nie to wzmocnienie to byłoby dobrze, ale wzmocnienia nie nacinaliśmy.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Standardowe 9,6V nie chce pasowac do chwytu w A5 ICSa z powodu wyzej dokladnie opisanego, dlatego zostalem przy uzyciu 8,4V. Zreszta same 8,4V pasuje w zasadzie na styk... Nie wiem, czy wyciecie "dziury" w akumulatorze bedzie pomocne, bo i tak moze byc za malo miejsca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...