Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska s10 avon... pytanie na temat filtra


Recommended Posts

Filtr jest kompozytowy, więc możesz go ciąć na gorąco... inna kwestia, że to trochę durny pomysł, no ale...

 

Rozumiem, że chcesz go wypróżnić? W jakim celu? Chcesz założyć wiatrak, czy biegać z pustym ze względu na przeterminowanie/lżejsze oddychanie?

Link to post
Share on other sites

A ile jest warty niby zneutralizowany filtr... Nic to tak jak by ktoś kupił obsr*** pieluche

 

Ja dostałem w gratisie do maski... I na co mi to jeżeli jest jak narazie szkodliwe dla płuc, wszystko z tego wywalic i będzie można z nim biegać

 

Tak myślę... I pytam się czy me myślenie jest błędne :) ?

Link to post
Share on other sites

Czas to też pieniądz...

 

Spróbuj od wybicia sitka wewnątrz gwinty i spróbuj tamtędy wydostać zawartość.

Jeżeli nie pójdzie (albo jest innej konstrukcji), to weź nożyk z odłamywanymi ostrzami i baw się w cięcie. Ostrze nagrzej i natnij puszkę (polecam od strony maski, nie będzie się tak rzucać w oczy) - ściągasz to co naciąłeś, opróżniasz wnętrze i składasz całość do kupy przy użyciu kleju na gorąco/poxipolu/tego co Ci wpadnie pod rękę.

Link to post
Share on other sites

Więc było trudno, i okazuje się, że będze jeszcze trudniej... od strony gwintu był ten węgielek mały, całego tego węgla się pozbyłem i zostały mi jeszcze te papiery różnego rodzaju. Moją pierwszą przeszkodą była blaszka zrobiłem w niej pare dziur i kombinerkami powiększyłem otwór następnie oprózniłem wszystko, okazało się, że jest jeszcze druga warstwa z następną blaszką ale jeszcze głębiej...

:icon_confused3: nieciekawie to wygląda

Link to post
Share on other sites

Najlepszym rozwiązaniem okazało się rozcięcie filtra za pomocą piły, od spodu w miejscu łączenia... było ciężko, jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał rozebrać filtr do maski S10 avon to niech się liczy z poświęceniem niemałej ilości czasu.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ziomax, Ja nacinałem filtr po obwodzie, w miejscu łączenia z dolnym deklem [tym z kratownicą], cienkim nożem marki olfa, po opróżnieniu skleiłem go odpowiednio dociskając. Praktycznie nie ma śladu gdy zastosujemy cienkie ostrze, można zawsze też zawinąć miejsce łączenia czarną izolką tak że nawet się nie rzuca w oczy.

Link to post
Share on other sites

ja ciąłem żyletką(ale prawie nic się nie wycięło więc zrobiłem to szybko piłką)... ale ten filtr do s10 jest cholernie twardy, wytrzymały i gruby, zauważyłem nawet wzmocnienia w postaci cieniutkich metalowych drucików wewnątrz tego tworzywa. Potem sklejiłem klejem etylowo-winylowym (nie miałem pistoletu, bo gdzieś się zgubił, więc wikałaczka+zapalniczka i wio) przykryję też tą czarną izolką, bo szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...