Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur na początek ?


Recommended Posts

Jak już ci napisali:

 

Ale nie KZM, który ma... dosyć oryginalne wybarwienie i niską wytrzymałość

 

Co prawda jestem mało obiektywny, bo sam wybrałbym DPM, którego notabene z powodzeniem używam już od lat, ale mając do wyboru używanie flecka i bawełniaka, wybrałbym flecka. S95 nigdy nie miałem, ale jestem pewien, że zdecydowałbym się na PLCE lub ALICE. Większa liczba ładownic w kompatybilnych systemach. Oczywiście jeżeli rozważasz kupno klasycznych pasoszelek w relatywnie niskiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Używa ktoś tego munduru specna arms?Nada się? Bo zmieniłem team w którym potrzebny jest woodland i sprzedaje marpata.

 

Daj spokój. Za 130 zł skompletujesz sobie kontraktowego woodlanda w bardzo fajnym stanie. Potem tylko przeszyć na Raid i gitara. Specny nie znam, ale strasznie się to zapowiada - no cyba, że się mylę.

Link to post
Share on other sites

a co myślicie o tym: http://frontowiec.co...skol-50-170-176 i jak z np. kamizelka czy szelkami do takich kolorów?

Moim zdaniem ten "żółty" będzie świecił w naszych warunkach klimatycznych, porównaj z najlepiej przystosowanymi do naszych warunków DPM (wiosna, lato) i Flecktarnem (Lato, jesień).

Oporządzenie Olive i nie ma problemu czy pasuje, czy nie, jest najbardziej uniwersalne i nie razi w zestawieniu z żadnym kamuflażem.

Link to post
Share on other sites

Powała fajnie, że masz swoje zdanie.

Ten żółty nie jest żółty - zdjęcia są zbyt prześwietlone bo mają jakieś filtry ponakładane,albo były robione z bardzo mocną lampą błyskową lub też z mocnym oświetleniem.

 

78308529.jpg

jrdq166.jpg

 

Kamuflarz bardzo dobrze nadaje się do lasu mieszanego lub liściastego. Tam gdzie występują spore zarośla krzaków/niskich drzew z małymi liśćmi. Albo na otwarte tereny ale mocno porośnięte trawą, najlepiej już miejscami pożółkłą, wyschniętą. Na późne lato- wczesną jesień.

 

Porównanie flecktarn ze skolem:

skol-flecktarn1.jpg

 

Także, Twoje zdanie to chyba bardziej wyczytane gdzieś frazesy typu: "fleck najlepszy in polen" niż faktyczna wiedza, czy też wyczucie tematu.

 

Co do samego munduru z powyższego linku nie wypowiem się bo producenta nie kojarzę, na żywo nie widziałem.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites
(...)Także, Twoje zdanie to chyba bardziej wyczytane gdzieś frazesy typu: "fleck najlepszy in polen" niż faktyczna wiedza, czy też wyczucie tematu.(...)

Nie krytykuję Twoich gustów, mam prawo do własnego zdania dotyczącego kamuflażu (z 7-letniego doświadczenia, choć nie dorównującego Twojemu) i wyrażania moich poglądów, więc proszę odnoś się do sprawy merytorycznie a nie ciągle czepiasz się mnie. :icon_confused:

 

Nota bene, tym ostatnim zdjęciem przekonałeś mnie. Faktycznie różnica jest niewielka. Choć zieleń według mnie jest nieco zbyt "soczysta" i jest ogólnie zbyt jasny, wycofuję swoje zastrzeżenia :icon_exclaim:

 

Ps

Nie wiem czemu nie dostrzegłeś, że gustuję nie tylko we Flecktarn-ie ale i w DPM-ie. :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ale nie KZM, który ma... dosyć oryginalne wybarwienie i niską wytrzymałość :icon_wink:

Jeżeli szukasz munduru na więcej niż dwa wyjścia w teren, to unikaj KZM...

 

KZM to jest maskałat zakładany na mundur, więc nie będzie tak wytrzymały jak sam mundur. Niska wytrzymałość na góra dwa wyjścia ? To w jaki sposób wy się obchodzicie z mundurem ? Czołgacie się po asfalcie albo przedzieracie przez jeżyny ? Materiał jest cienki i przewiewny w sam raz na lato i upały, ale według mnie wytrzyma jakiś czas. Żeby położyć się na trawie albo rzucić w krzaki i przy okazji nie ugotować się latem jest w sam raz.

 

Jeśli o kolor chodzi, to ten maskałat KZM jest według mnie zbyt brązowy, ale to też zależy od oświetlenia i miejsca :icon_wink: akurat jest wiosna, więc na świeżej soczystej zieleni zbyt mocno się wyróżnia, ale to jest kamuflaż na lato / wczesną jesień.

Link to post
Share on other sites

Na allegro można kupić mundur wz. 2010 tzn. letni mundur. Mega wytrzymały, leciutki a zarazem mocny, przewiewny, można założyć dres czy coś i latać zimą a latem się tak nie grzać no i oczywiście Polski akcent na +. za swój dałem 130zł na allegro nowy w rozmiarze, prosto z ręki żołnierza.

Link to post
Share on other sites

KZM to jest maskałat zakładany na mundur, więc nie będzie tak wytrzymały jak sam mundur. Niska wytrzymałość na góra dwa wyjścia ? To w jaki sposób wy się obchodzicie z mundurem ? Czołgacie się po asfalcie albo przedzieracie przez jeżyny ? Materiał jest cienki i przewiewny w sam raz na lato i upały, ale według mnie wytrzyma jakiś czas. Żeby położyć się na trawie albo rzucić w krzaki i przy okazji nie ugotować się latem jest w sam raz.

 

Jeśli o kolor chodzi, to ten maskałat KZM jest według mnie zbyt brązowy, ale to też zależy od oświetlenia i miejsca :icon_wink: akurat jest wiosna, więc na świeżej soczystej zieleni zbyt mocno się wyróżnia, ale to jest kamuflaż na lato / wczesną jesień.

Chodzi o to przyjacielu że te maskałaty na zameczek za 120 zł naprawdę są złej jakości, coś jak kostium do malowania mieszkań na raz i do kosza i w dodatku świecą się jak psu nos.Co jest dziwnego w przedzieraniu się przez jeżyny? Jak koniecznie chcesz ruskie i w miarę tanie to genialne na lato jest KLMK w brzozie, przewiewne z trokami i wytrzyma więcej:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...