Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

J.K.

Moderator I
 • Content Count

  1,034
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

10,891 profile views
 1. Jest jeszcze inny powód - nie każdy jebankowicz ma sprzęt potrzebny na mil-sima, ale w drugą stronę działa to jak najbardziej.
 2. W którym miejscu widzisz różnice? Ja widzę tylko w nasyceniu i oświetleniu.
 3. Te Bolle są fajne o tyle, że spełniają wyższą normę wytrzymałości (EN 166BT), czyli powinny wytrzymać i 800 fps. Co do parowania to najlepiej wyposażyć się albo w antifog Bolle albo szmatkę ESS/Revision i do tego preparat OpDrops. Ta druga kombinacja w moim przypadku daje radę najlepiej, bo nie ma siły, ale każde gogle/okulary będą parować. Kwestią indywidualną jest tylko kiedy to się stanie.
 4. Do tego, co powyżej dochodzi jeszcze jeden aspekt - więcej alternatyw. Kiedyś airsoft był jedyną szerzej dostępną możliwością 'postrzelania' sobie. OK, były jeszcze wiatrówki, ale to tylko statyka. Jako odłam ASG można doliczyć jeszcze rekonstrukcję. Od 2011 doszło środowisko strzeleckie, które w ostatnich 3-4 latach prężnie się rozwija i "podbiera" ludzi, którzy wcześniej zaczęliby zabawę z militariami od airsoftu. Tam obecnie finansowy próg wejścia kształtuje się podobnie jak w airsofcie te kilkanaście lat temu.
 5. To nie tak. Sam nie mam ostatnio tyle czasu, żeby pojawiać się regularnie na grach, a na zlocie ASG to już nie byłem chyba z 5 lat, bo zawsze wpada Coś Ważniejszego. Rzecz w tym, że kiedyś ludzie, dla których była to poważna pasja stanowili większość środowiska, a takich przelotnie odwiedzających nie uświadczało się zbyt wielu. Obecnie proporcje totalnie się odwróciły - mniej jest w tym pasji, więcej chwilowego podjarania się. Chociaż też zależy, co bierzemy pod uwagę. Jednak na pewno 'przemiał' graczy jest znacznie większy niż kiedyś. Przy czym nie ma co płakać za dawnymi 'elit
 6. Zależy w jakie lato.;) Ogólnie to dramatu nie ma, super komfortu też nie.Typowe buty jakie można określić jako całoroczne. Dla mnie były ok.
 7. No szkoda, bo soczewki to w zasadzie najwygodniejsza z opcji. Wkładasz je rano, wyciągasz wieczorem i masz z bani. Niestety poza tym, że sam nie używałem, to nie znam też nikogo, kto używałby takich robionych na zamówienie okularów ochronnych. Co do wkładki - sam jakiś czas temu myślałem, że będzie jakaś masakra, ale nie jest źle. W sumie ten ograniczony kąt widzenia nie przeszkadza bardziej niż w normalnych okularach. Chyba czas najwyższy na operację.;)
 8. Haix 2005 do lasu to w sam raz, ale raczej tak średnio na co dzień bym powiedział.;) Zresztą od jakiegoś czasu nie widziałem ich szerzej dostępnych na rynku. Na Armyworld ostatnie rozmiary.
 9. Sprawdź to - https://armyworld.pl/pol_m_OBUWIE_Buty-HAIX-R-_Black-Eagle-472.html Jest tam kilka produktów spełniających Twoje wymagania. Sam nie miałem żadnego z tych modeli, ale mam już do lasu drugą parę Haixów i naprawdę fajne, porządne buty na lata. Poprzednie zakończyły żywot w ognisku i gdyby nie to, to miałbym je do dzisiaj. Z moich znajomych każdy kto ma Haixy też jest zresztą zadowolony, a na Armyworldzie można wyrwać takie outletowe z jakimiś kosmetycznymi wadami za naprawdę przyzwoite pieniądze.
 10. Nie używałem. Zawsze bardzie opłacały mi się szkła kontaktowe i wkładka korekcyjna do okularów. Te opcje u Ciebie odpadają?
 11. Rzecz w tym, że te największe sklepy i kilka średniaków to właśnie przy okazji także hurtownie, które dystrybuują towar w PL. I nagle się okazuje, że różnorodność rynku w Polsce jest o wiele mniejsza, niż niektórym się może wydawać.;)
 12. Problem pojawi się w chwili, kiedy na danej linii produktów wyłączny dystrybutor w PL będzie dawać słabe marże, że nie za bardzo jest z czego dać ten rabat, bo towar sprzedaje mu się na tyle dobrze w bezpośrednim kanale B2C, że nie ma musu w rozbudowywaniu sobie sieci. Wbrew pozorom, kilka "gorących" marek militarno-outdoorowych jest sprzedawanych właśnie na takiej zasadzie. A jeżeli jako mały gracz będziesz za bardzo szaleć z obniżaniem cen sugerowanych, to możesz trafić na czarną listę kilku hurtowni i będzie kłopot. No i mało kto może pozwolić sobie na posiadanie szerokiego i głęb
 13. Nie trzeba szukać aż u posłów, wystarczy zobaczyć w jaki sposób WS ogłasza przetargi na okulary balistyczne i inny sprzęt, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a chłopaki dostały to, na czym zależy, a nie jakiś paździerz.;) Problem zaczyna się wtedy, kiedy ktoś chce sobie kręcić lody na przetargach kosztem żołnierzy i sprzętu jaki wykorzystują. Tu nakładają się betonowe patologie, czyjaś urażona duma, debilne procedury i - po prostu nie ma bata, żeby było inaczej - niejasna gra szkodników poupychanych w instytucjach przez zagraniczne organizacje o trzyliterowych skrótach.
 14. Cóż, nic tylko się cieszyć, że nasze wojsko otrzymuje tak zaawansowane mundury, że normy spełnia tylko jeden producent na świecie. :icon_wink:
 15. Ciekawostka. https://www.wykop.pl/wpis/31580033/wojskopolskie-wojsko-cytat-do-oficjalnych-testow-b/
×
×
 • Create New...