Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hey

Zaczynam właśnie przygodę z asg i nie mam zupełnie pojęcia co powinienem mieć w kamizelce taktycznej (wiem tylko że magazynki), co będzie potrzebne na rozgrywkach itp. I jakie radio kupić?

 

Planuję kupić g36 (używane) i nie wiem na co powinienem uważać przy takim zakupie.

 

Jeśli jest już taki temat to proszę o przekierowanie.

 

Z góry przepraszam jeśli coś pomyliłem itp.

 

Pozdrawiam

Bartazal

Link to post
Share on other sites

W takim razie nie powinineś mieć zbyt wiele :icon_wink: Bierz tylko to, czego będziesz potrzebował.

 

Na moim przykładzie;

- w kamizelce (chest-rigu konkretnie): magazynki, radio, opatrunek osobisty, notes z ołówkiem, kompas.

- na pasie: pistolet z zapasowym magazynkiem, latarka, czerwona szmata (czyli znacznik trafienia), taśma izolacyjna, szybkołaodwarka z kulkami, worek na odzysk (czyli puste magazynki).

- w plecaku: pęcherz z wodą, dokumenty i telefon, apteczka, kurtka przeciwdeszczowa, multitool, worek z zapasowymi kulkami.

- w kieszeniach munduru: scyzoryk, krzesiwo, mapnik.

 

To jest zestaw który pozwala mi na komfortowy udział zarówno w łupankach, jak i kilkugodzinnych scenariuszach, mam też przestrzeń (w plecaku) na dodatkowe wyposażenie związane ze scenariuszem.

 

 

Edyta: Pitrek dobrze gada, na początku zabawy starczy hi-cap, worek kulek i butelka wody (zwłaszcza, ze lato idize - nawodnienie ważna rzecz). Warto mieć pod ręką apteczkę (i umieć używać jej zawartości!), bo nigdy nie wiadomo, komu jaka krzywda się akuat stanie. W 99,9% przypadków wystarczy "plaster i woda utleniona", ale też lepiej je mieć pod reką.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Podobnie jak Errhile, ale jeszcze bardziej okrojony ładunek noszę ze sobą.

1. Kamizelka Chest-rigg, lub pasoszelki S95:

- zapasowe magazynki (ok. 400 kulek),

- dwie szybkoładowarki (ok. 200 kulek)

- miniapteczka,

- dwie buteleczki po 0,5 l wody,

- kabura z pistoletem,

- radiotelefon,

- baton energetyczny.

2. Kieszenie munduru:

- folderek (wielofunkcyjny, składany nóż),

- dokumenty,

- czerwona chusta,

- paczka "smarkatek"

- papierosy + zapalniczka,

- telefon komórkowy.

Jak dotąd zawsze wystarczało mi to na 4-6 godzinną imprezę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jedno ale, tak na przyszłość. G36 ma duże, nieporęczne magazynki. Samo w sobie jest bardzo udanym wynalazkiem, ale te magi to w mojej ocenie nieporozumienie.

Zastanów się, czy nie wybrać innej repliki, względnie G36 w wersji z adapterem na magazynki STANAG.

Link to post
Share on other sites

Kupowanie czegoś "na przyszłość" w ASG to kompletna głupota. Jeśli dopiero zaczynasz to nie jesteś w stanie określić swojego stylu gry. Jeśli już koniecznie chcesz kupić sobie wyposażenie i z tego co rozumiem masz już kamizelkę (?) do tego ochronę oczu i opcjonalnie twarzy i mundur, to kup sobie 2-3 ładownice na magazynki, jakiś większe cargo do przenoszenia reszty szpargałów i idź na strzelarkę. Określ co ci wtedy źle leży, co potrzebujesz na polu i sam dojdziesz do tego jak chcesz to przenosić.

Ja sam popełniłem taki błąd, że w dłuższej przerwie od airsoftu nakupiłem sprzętu jak szalony bo wymyśliłem sobie całe wyposażenie. Wróciłem do zabawy i co...okazało się że połowa jest mi zbędna i niepraktyczna a kolejną część wymieniłem na bardziej komfortową.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już koniecznie chcesz kupić sobie wyposażenie i z tego co rozumiem masz już kamizelkę (?) do tego ochronę oczu i opcjonalnie twarzy i mundur, to kup sobie 2-3 ładownice na magazynki, jakiś większe cargo do przenoszenia reszty szpargałów i idź na

Nie ma sensu kupować ładownic jak się nie ma magów, a jak bardzo chce się kupić jakieś wyposażenie do airsoftu to polecam batkę LiPo i ładowarkę. Przyda się na bank.

Link to post
Share on other sites
(...) Ja sam popełniłem taki błąd, że w dłuższej przerwie od airsoftu nakupiłem sprzętu jak szalony bo wymyśliłem sobie całe wyposażenie. Wróciłem do zabawy i co...okazało się że połowa jest mi zbędna i niepraktyczna a kolejną część wymieniłem na bardziej komfortową.

Czyli nie tylko ja popełniłem podobny błąd na początku mojej przygody z ASG... :icon_wink:

Bartazal, ucz się na cudzych błędach, to wychodzi taniej... :icon_mrgreen:

 

 

Jedno ale, tak na przyszłość. G36 ma duże, nieporęczne magazynki. Samo w sobie jest bardzo udanym wynalazkiem, ale te magi to w mojej ocenie nieporozumienie.

Zastanów się, czy nie wybrać innej repliki, względnie G36 w wersji z adapterem na magazynki STANAG.

Dokładnie tak. :icon_cool:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...