Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Tak od jakiegoś czasu zdecydowałem się coś z nim zrobić (skrócona MK12 od PJ jak w temacie).

Na początek dałbym mu sylikonową gumkę i wyciszoną głowicę tłoka; to z takich mniejszych rzeczy, a teraz - jakby mógł mi ktoś doradzić - coś żeby poprawić szybkostrzelność, tylko nie bardzo się po prostu znam na tym. Myslałem o silniku Max Torque czy coś takiego, ale nie wiem czy dobrze myslę, a tym bardziej nie mogę go znaleźć :] Tak też prosiłbym kogoś bardziej ogarnietego o pomoc...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok... już mam.

 

Ładowarka nie wiem w jakim sensie dobra, a akumulator jest od firefoxa.

 

Btw. to jeszcze mam pytanie czy duża będzie różnica między silnikami za 100 ileś zł. a tymi za 200 ileś zł. i czy nie rozdupie repliki silnikiem za 300 ileś zł...?

Edited by Whiskey
Link to post
Share on other sites

W sensie czy prostownik z kartonu, który dostałeś wraz z replikom czy choćby podstawowa ładowarka microprocesorowa? FF potrafią być rewelacyjne, a niektóre mogą być kiepskie. Jeśli szybkostrzelność na 10.8V Ci nie pasuje to... To coś dziwnego, to subiektywna sprawa. Ale może coś z replikom jest nie tak? Albo baterią? Na dobrą sprawę ta bateria to potwór. Spróbuj najpierw wstawić MOSFET oraz nowe kable do repliki. Zobacz czy Ci ROF pasuję, potem pomyśl o nowym silniku.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to 9,6V. Nie wiem jak ale jak ostatnio mierzyliśmy tak przy okazji lutowania bo się kabelki pourywały to wyszło jakieś 10,1V. Szybkostrzelność jest ogólnie bardzo przyzwoita, po prostu jeszcze szybciej mi się zachciało :]

Edited by Whiskey
Link to post
Share on other sites

To już różnica. 9,6V a 10,8V spora. Do tego, bateria nie pokaże Ci po naładowaniu 9,6. Jak ma 9,6V to raczej rozładowana jest. To zamiast silnika, którego dobrania może być dla Ciebie problematyczne i problematyczne w zainstalowaniu sugeruje wymianę kabli oraz wstawienie MOSFET.

Link to post
Share on other sites

Zdziwiłbyś się ile może dać wyczyszczenie silnika, wymiana kabli oraz mosfet. Do tego poprawne podkładkowanie. Jak się uparłeś już na silnik to odeślij do jakiegoś serwisu, żeby Ci założyli, od razu dokonali przeglądu. Jakiego to ma springa?

Link to post
Share on other sites

Tak tylko wspomnę że tu jestem nowy praktycznie :] O ile chodzi o sprężynę to albo 120 albo 130. Wyciąga jakieś 420fps, więc to chyba 130 jednak. Co do przeglądu to już właściwie najwyższy czas :]

Wogóle to przy tej sprężynie nie przesadze z jakimś silnikiem za koło 300? Bo już same za 180 podobną są przeznaczone dla sprężym mocniejszych niż 130...

Link to post
Share on other sites

Raczej M120. Chromowałeś czy zgadujesz te fps? Te silniki nic Ci nie dadzą na dobrą sprawę bez odpowiedniej ładowarki i dobrej baterii oraz będziesz i tak marnował ich potencjał bez nowych kabli. Raczej nic nie rozwalisz, choć w dłuższej perspektywie zwiększony ROF może popsuć replikę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, postanowiłem odświeżyć ten temat ponieważ mam problem z tym samym karabinem co kolega tyko że w wersji long. Jakieś pól roku temu zakupiłem wyżej wymieniony karabin i mówiąc szczerze jestem z niego średnio zadowolony. Dwa miesiące po zakupie znajomi polecili mi bym wymienił standardową gumkę na gumkę guardera. W serwisie powiedzieli mi ze będzie również konieczna wymiana komory na tej samej firmy.

Wczoraj przy rozbieraniu repliki zobaczyłem pierwszy raz te komorę. Okazało się ze wymienili standardowa metalowa na plastikowa firmową. Nie wiem do końca czy dobrze na tym wyszłem. Teraz chciałbym dalej tunigowac swoja replikę, myślałem o lufie precyzyjnej. Jakieś propozycje i porady by lepiej się strzelało ??

Edited by Coolpa
Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem swoja przygodę z Airsoftem od SPR-a P&J w wersji short. Co do tuningu tych replik to jest to sprawa dość uciążliwa. Generalnie P&J to A&K przechrzczone przez TaiwanGun. Problem z tuningiem w P&J polega na tym ze na pierwszy rzut oka wygląda to jak standardowe v2 w układzie TM, ale:

- gumka hopup jest niestandardowa i jej wymiana wiąże się z wymiana komory hopup

- układ: cylinder, głowica cylindra, dysza i głowica tłoka to taki BorUp A&K - problem z tym ze części o standardowych wymiarach są dla niego zamarłe. Próba ingerencji i wymiany choćby jednego elementu wiąże się z wymiana wszystkich. Co do samej głowicy tłoka standardowa głowicą A&K jest już wyciszona.

 

Co do poprawy osiągów to ja osobiście proponuje wymianę lufy na precyzyjna, wymiana sprężyny na sp120 Guardera, tłok z metalowymi zębami od SHS.

Sprawdził bym szczelność oryginalnego układu i jeśli coś jest nie tak to można pobawić się taśmą teflonowa(uszczelnić głowice cylindra) plus wymiana oringu na głowicy tłoka a jak masz kasę to wymień to na coś markowego.

Mozna tez wymienić kable plus mofet i jakaś fajna bateria. Wszystko zależy od tego ile masz kasy.

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem swoja przygodę z Airsoftem od SPR-a P&J w wersji short. Co do tuningu tych replik to jest to sprawa dość uciążliwa. Generalnie P&J to A&K przechrzczone przez TaiwanGun. Problem z tuningiem w P&J polega na tym ze na pierwszy rzut oka wygląda to jak standardowe v2 w układzie TM, ale:

- gumka hopup jest niestandardowa i jej wymiana wiąże się z wymiana komory hopup

- układ: cylinder, głowica cylindra, dysza i głowica tłoka to taki BorUp A&K - problem z tym ze części o standardowych wymiarach są dla niego zamarłe. Próba ingerencji i wymiany choćby jednego elementu wiąże się z wymiana wszystkich. Co do samej głowicy tłoka standardowa głowicą A&K jest już wyciszona.

 

Co do poprawy osiągów to ja osobiście proponuje wymianę lufy na precyzyjna, wymiana sprężyny na sp120 Guardera, tłok z metalowymi zębami od SHS.

Sprawdził bym szczelność oryginalnego układu i jeśli coś jest nie tak to można pobawić się taśmą teflonowa(uszczelnić głowice cylindra) plus wymiana oringu na głowicy tłoka a jak masz kasę to wymień to na coś markowego.

Mozna tez wymienić kable plus mofet i jakaś fajna bateria. Wszystko zależy od tego ile masz kasy.

Nie rozumiem do końca w jaki sposób pomoże zmiana sprężyny ze 130 do 120 oraz kabli.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko wspomnę że tu jestem nowy praktycznie :] O ile chodzi o sprężynę to albo 120 albo 130. Wyciąga jakieś 420fps, więc to chyba 130 jednak.

Najpierw zdecyduj się jaka masz sprężynę bo 420 fps na 130 to raczej kiepski wynik. Poza tym liczy się marka sprężyny, chińskie m120 chodzi jak Sp110 Guardera.

Nie rozumiem do końca w jaki sposób pomoże zmiana sprężyny ze 130 do 120 oraz kabli.

Wymiana kabli poprawi prace silnika - zwiększy szybkostrzelność

Link to post
Share on other sites

chomik_pl widać że starasz się wszystkim pomoc ale użytkownik Whiskey ostatni raz pisał tutaj prawie 2 lata temu i pewnie sprawa tego karabinu już od dawna go nie obchodzi :D. Jeśli chodzi o mnie to nie zależy mi na szybkoszczelności lecz głownie na zasięgu.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witajcie, odnośnie tuningu jestem kompletnie zielony i podpowiada mi trochę kolega który co nieco się orientuje, Kupiłem ok 2-3 miesięcu temu takie karabinek http://www.taiwangun.com/pj-spr-full-metal-short-p-j i jego temat dotyczy,

 

Kolega doradza mi sprzedać karabin i kupić coś lepszego np G&G G&P WE KA, z racji że ta PJ mi się podoba uparłem się trochę i narazie nie sprzedaje, za jego poradą kupiłem już:

- komora Madbul Ultimate

- zielona gumka G&G

- precka Promyka 6.03

 

Wyżej wymienione elementy jeszcze nie założyłem.

 

Co dalej z tym robić sprzedać za jakiś czas i kupić nowego stocka z lepszej firmy? Czy to ma sens? A może lepiej dołożyć do tego no powiedzmy 600zł i zrobić jakiś GB?

 

Karabin na chrono ma w stocku 435-438FPS.

 

Proszę o jakieś konkretne i sensowne porady

 

PS. jestem początkujący i dopiero zacząłem przygodę z ASG, jest to mój pierwszy karabin.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...