Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z zasilaniem w MP5 SD6 od Jing Gonga. Wymieniałem jakiś czas temu (ok. listopada 2013r.) wtyki na kablu, bo mi się przepaliły i replika działała bezproblemowo. Problem polega na tym, że wczoraj po podłączeniu baterii (naładowanej :)) silnik nie reaguje na pociągnięcie spustu, kompletnie nic nie słychać, żadnych zgrzytów czy nawet drgań po szelest silnika wymieniając. Po odczekaniu 5-10 minut bateria, bezpiecznik, kabel przy bezpieczniku oraz silnik w chwycie niemiłosiernie się grzeją. Wtyki nie są przepalone, bo już się im przyjrzałem, lutowanie kabli przy wtyku powinienem chyba profilaktycznie poprawić... Kontynuując, bateria jest w stanie praktycznie idealnym. Po poczytaniu na forum znalazłem wpis, że należy wyciągnąć GB i sprawdzić w jakiej tłok jest pozycji, jeśli w tylnej to trzeba go przywrócić do standardowej. Pytanko jak to zrobić? Jestem zielony w grzebaniu przy GB, więc prosiłbym o pomoc. Ewentualnie doczytałem też, że należałoby w końcu wywalić bezpiecznik. Wystarczy go po prostu wyciąć i zlutować kable, czy to jakaś dłuższa bajka z tym jest?

 

Główni podejrzani:

- lutowanie kabli

- tłok

- bezpiecznik

 

Od czego zacząć? Pozdrawiam,

 

Zuoty

Link to post
Share on other sites

Jak się grzeje silnik, to masz zacinkę. Rozbierz replikę do gołego gb, i spróbuj przez otwór silnika zwolnić anty reversal. Jest to zapadka, która blokuje zębatki przed cofaniem się.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

@blackblut kable grzeją się bez naciskania spustu, po prostu odłożyłem replikę z podłączoną baterią na 5-10 min (poleciałem za potrzebą :icon_razz: ) i jak wróciłem to właśnie wymienione elementy były ciepłe.

 

@Nitro a jakiś mały instruktaż do tego antyreversala masz? Jak wyżej napisałem to ja tak trochę zielony w GB jestem :(

Edited by Zuoty_Mjut
Link to post
Share on other sites

Dobra, sprawdzę, ale one się grzeją tylko przy bezpieczniku tj. napisałem na wstępie. Mimo to warto okablowanie profilaktycznie sprawdzić :icon_smile:, miłości dla szpejku nigdy za wiele :icon_smile:. Więc w zwarcie powątpiewam, najpierw obejrzę lutowania i je zrobię na w razie co jeszcze raz, ja to nie pomoże to przekaże dalsze diagnostyki. Pozdrawiam.

Edited by Zuoty_Mjut
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nareszcie po robocie znalazłem czas na rozebranie owego elektryczka, więc wracamy do tematu. Otóż po kolei; zlutowałem jeszcze raz kabelki przy wtyku, owinąłem tażmą izolacyjną i przeprowadziłem test. Niestety nic to nie dało. Więc wziąłem się za rozbieranie właściwe i wyciągnąłem silniczek. Wyciągnąłem go, wzięłem z szuflady taki fikuśny kabelek, przeciąłem go na pół i zrobiłem z niego dwa :), ściągnąłem z końcówek izolację i sprawdziłem za ich pomocą silniczek, jedne końcówki styknąłem z wtyczką przy baterii, a drugie z silniczkiem i silniczek działał, "biegał" chwile po podłodze jak szalony :). Więc skoro silniczek chodzi to teraz głównym podejrzanym jest GB. Po wyciągnięciu go okazało się, że faktycznie tj. wg moich przypuszczeń tłok znajduje się w tylnym położeniu. Oto zdjęcia:

 

2_1402602789.jpg

 

2_1402602818.jpg

 

 

Teraz prośba, może ktoś mnie poinstruować jak i co z tym antyrewersalem?? Jakieś linki, zdjęcia. Proszę ponownie o pomoc, Zuoty.

Link to post
Share on other sites

Doczytałem też na WMASG, że zamiast zabawy z antyrewersalem można podłączyć mocniejszą batkę lub jeśli się takowej nie posiada to można próbować z akumulatorem samochodowym. Ja nie mam innej batki oprócz tej z MP5, więc ta opcja z akumulatorem by mi pasowała. Tylko, że akumulator jest w cholender mocniejszy od takowej batki i boję się, że spalę silnik lub rozwalę GB. Takie podłączenie akumulatora zamiast baterii jest bezpieczne?? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam,

 

Zuoty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...