Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powała

Użytkownik
 • Content Count

  2,387
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Powała

 1. Matusiu, toż to ja narażam siebie, sąsiadów, cały blok i pół osiedla na kataklizm zbliżony do armagedonu, ładując LiPo w domu, na parapecie, bez żadnych osłon... :icon_eek2: Zaraz jadę na złomowisko, tam można czasami kupić takie specjalne żeliwne skrzynki jakie były w wyposażeniu transformatorów stacji średniego i wysokiego napięcia... :icon_eek2:
 2. Gdy zrobisz to mocowanie, wrzuć fotki. :icon_biggrin:
 3. Tak właśnie nosiłem empika, ale to też nie było dobre rozwiązanie, fajtał i obijał się o plecy i żebra... :icon_cry:
 4. A oprócz propozycji Infektiusa wymyśliłeś sposób na przenoszenie repliki :icon_question: Jeśli masz jakieś rozwiązanie, też chętnie skorzystam, bo ta kabura nie jest najwygodniejsza. Ps Nosiłem też MP5K na jednopunktowym pasie, front przypięty karabinkiem do oporządzenia, ale to też nie zdaje zbyt dobrze egzaminu.
 5. Emcet, wiem, że pisałeś, że niechętnie kabura udowa, ale wrzucę Ci jakiej używam do MP5K, http://vest.iai-shop...g-OLIWKOWA.html . Ma dwie wady: - MP5K nie wchodzi z przednim chwytem i magazynkiem, uchwyt upiłowałem (tego problemu nie ma przy MP5J) a magazynki noszę trzy krótkie w ładownicach kabury, - jest udowa i sam kombinuję jak przerobić ją na biodrową. MP5J też w nią wejdzie bo próbowałem, ale strasznie długa. To rozwiązanie, które podał Infektius jest godne przemyślenia i chyba też się zdecyduję na ten uchwyt, tyle, że aktualnie niedostępny.
 6. To są osiągi w normie. Jeśli chcesz uzyskać coś więcej skorzystaj z rad Marka.
 7. postaram się zrobić fotkę w niedzielę, ale jeszcze z szelkami Alice, bo nie dotarła do mnie jeszcze przesyłka z ST-2.
 8. Zajrzyj na ArmyWorld: 1. Flecktarn: http://armyworld.pl/...al-Demobil.html http://armyworld.pl/...l-Demobil-.html http://armyworld.pl/...ecktarn-BW.html 2. DPM: http://armyworld.pl/...ginal-Nowa.html http://armyworld.pl/...al-Demobil.html http://armyworld.pl/...inal-Nowa-.html Zajrzyj na Art-Fox: 1. Flecktarn: http://art-fox.pl/or...nr12-p-388.html http://art-fox.pl/mu...-asg-p-997.html 2. DPM: http://art-fox.pl/uz...-dpm-p-729.html http://art-fox.pl/no...dpm-p-1012.html Obydwa mundury mają bardzo ergonomiczny krój i są z mocnej tkaniny. Jeszcze taniej uda Ci się znal
 9. Powała

  Buty do 400zł

  ... i tu zaleta bocznego zamka w cholewce rozwiązałaby problem. :icon_wink:
 10. Ze swej strony mogę zarekomendować taki zestaw: http://www.miwo-mili.../Pas-OPERACYJNY http://www.miwo-mili...odk-ad-T-P-P-O- http://www.miwo-mili...-taktyczne-ST-2 Pozostałe elementy oporządzenia według indywidualnych potrzeb.
 11. Gratuluję, jesteś jednym z nielicznych przykładów narastającego rozsądku... :maniak_OK: Koledzy "nowicjusze", bierzcie przykład z Zenona. :maniak_usmiech:
 12. Jeśli chodzi o mundur, ważny jest też krój. Trzeba się w nim czuć wygodnie, nie może krępować ruchów, nie powinien też być nadmiernie ciepły, lepiej ubrać się na cebulkę, niż spływać potem, jak to ma miejsce w polskich bawełniakach. Kolejno używałem CCE, Panterę leśną, DPM i skończyłem na Flecktarnie. Dla mnie mundur niemiecki ma doskonały krój, najlepiej się w nim czuję. Co prawda nie jest piękny, nawet można powiedzieć, że brzydki ale tani i nadspodziewanie mocny. Uważam, że w ASG wzór maskujący ma drugorzędne znaczenie. Niektórzy noszą mundury zupełnie nie dające efektu maskującego
 13. Szelki są do zbycia (20.- zł), są niemal nowe, raz używane (wrzuć adres na PW, to Ci wyślę). Jeśli chodzi o kaburę, masz rację, nie jest to żaden luksus, ale nie ma innej kabury, do której weszłoby MP5K... :icon_cry: Kombinuję jak ją przerobić na biodrową, to powinno poprawić jej stabilność.
 14. Zapewne, jest jeszcze CM.028 itd, JG069 i pochodne, JG608 itd i wiele, wiele innych... :icon_wink: Nie trzeba, nie pisałem, że mi się ta replika nie podoba, bo jest brzydka... :icon_wink: Jednak jeśli dobrze zrozumiałem wyprowadzone przez Ciebie równanie - to każda nowa replika byłaby be - ale ta nie jest już taka nowa. :icon_confused: Ps W miarę pozytywna opinia Lesia (wysoko cenię Jego opinie) też nie jest tak do końca pozytywna poza tym Lesio wyraźnie mówi o cenie za jaką warto ją kupić i to jest sedno sprawy.
 15. Sam powinieneś "ogarnąć się" chłopcze. Przed Twoim bezmyślnym zapytaniem masz dwie oceny negatywne, po Twoim pytaniu, jedną negatywną i jedną pozornie pozytywną. Proste wyliczenie 3:1, a właściwie 3,5 : 0,5 :icon_confused: nie wystarcza :icon_question: Chyba, że jesteś aż tak młody, że logika myślenia jest Ci pojęciem obcym.. :sciana: Nie martw się to minie gdzieś tak po przekroczeniu 7-mego roku życia... :hahaha:
 16. Okruch, w pełni się z Tobą zgadzam, jeśli ktoś nie ma pojęcia o taktyce, umiejętności skrytego poruszania się w terenie, wykorzystania naturalnych osłon, to i czapka niewidka mu nie pomoże. Kamuflaż ma służyć li tylko jako element wspomagający, acz to wspomaganie jest tym bardziej skuteczne, im kamuflaż lepiej dostosowany do otoczenia. Dla tego, jak już tu któryś z kolegów napisał, nie ma kamuflażu uniwersalnego, najlepszego.
 17. To są tylko przykłady elementów wyposażenia, ja mam wszystko dobrane w Nato Olive, za wyjątkiem szelek (czarne) ale zmienię je w najbliższym czasie na Nato Olive. Z tych kamizelek, żadna nie jest dobra. Pattern to przeżytek bez przyszłości a UTG nadaje się raczej dla służb specjalnych niż dla snajpera.
 18. Mylisz pojęcia kolego, ale nie warto dyskutować "ten typ tak ma"... :icon_confused:
 19. Powała

  Buty do 400zł

  Marek, GROM Protektor + mają membranę, to wyższa półka w stosunku do poprzedniej wersji. Tamte były na przyzwoitym poziomie, "plusy" są na wysokim... :icon_biggrin: Gdyby miały jeszcze boczny zamek ułatwiający zakładanie, innych bym nie kupił, ale nie mają i musiałem zaopatrzyć się w dwie pary, na lato i na zimę. Pierwsze zdają egzamin doskonale, drugie (mimo, że to Mil-Tec) nie rozpadają się (przedreptałem w nich na co dzień całą ubiegłą zimę i kilka imprez ASG), nie przemiękają, są ciepłe, ale zelówka śliska (nie spotkałem jeszcze butów praktycznie trzymających się na ubitym śniegu).
 20. MP5K waży tyle samo, a lżejszy jest tylko MP7. To pewnie wynik zawartości plastiku w plastiku... :hahaha:
 21. ... i CENA... :icon_cry: Poza tym, nie bardzo pasuje, chyba że jako broń zdobyczna spod Stalingradu... :icon_wink:
 22. Powała

  Buty do 400zł

  Potwierdzam :icon_exclaim: :maniak_OK:
 23. Mnie nie. Łatwo Cię rozbawić, zastanów się nad wizytą u specjalisty... :icon_biggrin:
 24. W życiu :icon_exclaim: Nigdy używanej ochrony oczu :icon_exclaim: Nie wiadomo co przeszły w swoim żywocie... :icon_confused:
 25. Co to znaczy "z koszykiem"? Czy to ma znaczenie dla trwałości?
×
×
 • Create New...