Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie,

 

Sprawa wygląda tak. Miałem stabile 510fps na poniższym setupie do momentu w którym poddał się szkielet (zimą). Kupiłem nowy szkielet, poprzekładałem ze swoim serwisantem bebechy i... 450-460-480 fps max i straszny rozrzut (polowa strzałów 250 fps, jak już się "ustabilizowało" rozrzut między 450-480)

 

GB G&P v.7

stock lufa

stock komora

stock cylinder

hu promyk

prowadnica łożyskowana promyk

tłok g&p (który zmieliło na koniec testów)

głowice promyk

dysza promyk

zębatki double torque up promyk

m160 systema

 

tłok cylinder dysza - ładna strzykawka, dysza wchodzi ładnie w gumkę a mimo wszystko coś jest nie tak.

 

Popychacz był już przed zmianą GB szlifowany, na nowym guarderze to samo, testowałem różne cylindry i różne sprężyny i na każdej konfiguracji są braki (bo o ile spadek z 510 do 460-480 można by od biedy uzasadnić ubiciem sprężyny to rozrzutu 20-30fps już nie).

 

Czytałem, że dysza SHSa bardzo ładnie się uszczelnia ale nim będę zamawiał części chciałbym posłuchać waszych sugestii bo szczerze, brak nam juz pomysłów.

 

Pozdrawiam,

Lechu

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Znalazłem odpowiedź więc napiszę, a nuż widelec przyda się potomnym (bo jest to problem chyba nigdy jeszcze nie opisywany na forum a dość sporo tłumaczy w kwestii problemów ze szczelnością w m14)

 

Dysza poruszająca się w komorze HU jest dociskana ku górze przez kulki znajdujące się w magazynku. Powoduje to wycieranie się góry komory.

 

W mojej 4ro letniej komorze powstały w ten sposób luz jest na tyle duży, że przy w pełni załadowanym magazynku replika ma 250 fps a przy 10 kulkach w magazynku 535fps. (dysza jest odginana przez kulki do góry przez co nie uszczelnia się z gumką)

 

przy nowej komorze odgięcie to nie ma prawa bytu bo dysza nie zdążyła jeszcze "wyrzeźbić" komory.

 

Problem ten dotyczy wszystkich modelki m14 z komorą w standardzie TM (TM, GP i chinole) GG i CA mają inne komory.

 

Masz m14? brakuje Ci fpsów? Wyjmij lufę i popatrz w komorę, sprawdź czy nie ma w niej widocznego spadu na jej górnej ściance.

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Obawiam się o wytrzymałość takiego rozwiązania, ale z pewnością jest to jakiś pomysł.

 

Zrobiłem rundkę po polskich sklepach i komorę hu do m14tki (duraconową elementa, jedyny dostępny zamiennik) najszybciej jest w stanie załatwić gunfire (w przeciągu 1-1,5 miesiąca).

 

W związku z tym zamówiłem komorę na ebayu ale prawdopodobnie będę próbował porzeźbić w tym dla samego sportu. Ewentualne rezultaty i najlepszą metodę opublikuję w temacie ;)

Link to post
Share on other sites

M14_Hop_Up.jpg

 

Tak wygląda to "wyrobienie". Dysza wyrabia komorę dużo mocniej dopiero od momentu w którym kulki dociskają ją ku górze. Podklejenie tego blaszką tak aby to wypoziomować wydaje mi się cholernie trudnym zadaniem, coś plastycznego będzie lepszym pomysłem, pytanie ile wytrzyma?

 

Ale tak, ogólnie rzecz biorąc z pewnością da się coś z tym zrobić ;)

 

Ja osobiście zdecyduję się na nową komorę (moja załapała się na ostre szlify kiedy jeszcze szukałem nieszczelności w połączeniu gb -> komora)

 

Mimo wszystko, myślę, że zawartość tego tematu wypadałoby podwiesić w odpowiednim miejscu, problemy z komorą w m14 są dość powszechne a próżno szukać jakiejkolwiek wskazówki na ten temat gdziekolwiek w internecie.

Edited by lech
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...