Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarka do strzelania tarczowego w nocy


Recommended Posts

Witam serdecznie, poszukuję latarki/oświetlacza celu który bezpiecznie można by zamontować na optyce na wiatrówce (chodzi o masę która nie naruszy soczewek przy odrzucie sprężyny). Chodzi o coś w rodzaju genetics target illuminator, tylko że światło musi padać na białą kartkę i odbite nie może oślepiać strzelca, ani zniekształcać okręgów na tarczy strzeleckiej.

Cena do 1000 zł. Oświetlenie tarczy na odległości 70 metrów, najlepiej okręgiem.

Link to post
Share on other sites

Napisałem również na iwebie. Osoba która mnie o to prosiła ma coś przymocowane do lunety, i boi się o szkła w lunecie. Mówi, że ideałem by była jakaś hm, długopisowa niemalże lekka latarka, i gotów jest dużo za to zapłacić. Rozważała też opcję latarki na statywie obok, ale dalej pozostaje problem charakterystyki światła, nie może ono być oślepiające po odbiciu od kartki.

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

A wiesz może na jakim montażu jest lunetka ? Jeśli na dampie to zarówno luneta jak i latarka powinny być bezpieczne. Jeśli na zwykłym montażu to nie ryzykowałbym montowania na przykład siurka...

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

Osobiście gdybym strzelał ze sprężyny bym tak zrobił. Dampa+optyka+coś niedużego na optykę. Lub starałbym się dorobić dodatkowy montaż do latarki, przymocowany do dampy aby uniknąć obciążania optyki latarką.

Na szczęście mając pcp nie mam tego typu zmartwień :)

Link to post
Share on other sites

Większość karabinków pneumatycznych ma tyle wspólnego z "taktycznością" co ja z księdzem, więc najnormalniej w świecie nie ma jak mocować akcesoriów. Inną sprawą jest fakt, że mało kto będzie chciał ingerować np w orzechową lub różanecznikową osadę... :(

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że poprostu nie da się i tyle, tak? Nie chcesz niszczyć łoża? A kawałek gumowych podkładów, do tego dwie obejmy metalowe skręcane śrubą i kawałek jakiejkolwiek szyny? Po dopasowaniu skręceniu nie ma prawa poruszyć się o milimetr.

Link to post
Share on other sites

Primo - nie ma że się nie da. Napisałem com napisał używszy skrótu myślowego : nie ma jak bez oszpecenia karabinka, i tu rozumiem kolegów którzy nie chcą tego typu prowizorkami szpecić swoich zabawek. Orzecha w moim Theobenie z pewnością bym nie oszpecił żadnymi obejmami, opaskami czy gumowymi podkładkami.

Secundo - kolega widział osady pneumatyków chociażby ze średniej półki ( że o konstrukcjach topowych nie wspomnę ) ?

Gdyby widział to by wiedział o czym mówię. Tu niestety nic nie jest kanciaste, równoległe i prostopadłe jak w orisowanych kombajnach, a w dodatku często przeszkadzają kartusze, pływające lufy czy dźwignie służące do naciągania mechanizmów.

Jednakowoż godna pochwały jest postawa "co się k..a nie da jak się da!"

 

 

Btw. Strzelec ( czy to czarnoprochowy, czy nitro czy pneumatyczny ) to bydlę które częstokroć swojej ulubionej plujce poświęca równie dużo czasu co kobiecie czy córce, i powiedzenie mu dokręć se cybantem i wypoziomuj trytytką może spowodować u niego spazmy, palpitację serca , lub w najlepszym wypadku obstrukcję z oburzenia . ;)

 

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...