Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwacja repliki


Recommended Posts

Witam, od razu piszę ,że wiem, iż taki temat powienen być w dziale dla początkujących ale nie moge tam pisać bo rejestrowałem sie na forum ponad 3 mies temu.

 

Kupiłem pare miesięcy temu replike ale z powodu wypadku nie strzełem jeszcze z niej. Teraz mam zamiar zacząć troche jej używać i mam pytanie odnośnie jej konserwacji po strzeaniu. Chodzi mi o to

*jak często warto replike czysścić ,

*jak to robić żeby nie uszkodzić - wiem ,że są serwisy replik ale przecież nie będę jej oddawał serwisantowi po każdej strzelance

*czy rzeba ją rozbierać i czego nie dotykać żeby nie stracić gwarancji lub nie uszkodzić z powodu niewiedzy

*jak smarować i czym oraz jak często

co i jak zrobić kiedy zatnie sie kulka i tego typu prozaiczne rzeczy ale ważne dla osoby , która zaczyna w airsofcie.

 

Szukałem na forum jakiegoś "poradnika" konserwacji replik dla nowicjuszy ale nie znalazłem. Może ktoś napisze kilka chociaż zdań o konserwacji dla początkującego gracza.

 

Mam replike m4 ras firmy G&P jesli to ma jakieś znaczenie.

Link to post
Share on other sites

-Oddać serwisantowi raz na rok zeby przesmarowal etc

-po strzelance nic nie trzeba robic, ew. czasem przeczyscic lufe jak ubrudzisz jakimś syfem. wycior i na to szmatka

-konserwowanie hop-upa, lufy i magazynków olejem silikonowym to bzdura

 

Generalnie to nic poza przesmarowaniem raz na rok nie trzeba, czasem mozna wyjąć zespol hop upa z lufa i to wszystko przeczyścić co w m4 gp jest banalnie proste

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Erkii dzięki wielkie, troche obawiałem się ,że po każdej strzelance wymagane jest rozebranie i smarowanie tudzież czyszczenie "w środku" o czym nie mam pojęcia. Prawde mówiąc w ogóle nie chce rozbierać repliki , przynajmniej na początku kiedy nie mam pojęcia o tym. Poza tym nie chce tez stracić gwarancji na replike.

 

Bardzo Ci dziękuje za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

-po strzelance nic nie trzeba robic, ew. czasem przeczyscic lufe jak ubrudzisz jakimś syfem. wycior i na to szmatka

Jak będziesz czyścił lufę to radzę ustawić HU na zero. Dodatkowo warto też czyścić magazynki raz na jakiś czas. Szczególnie po strzelaniu w zasyfionych miejscach (np. pełnych kurzu, pyłu).

Link to post
Share on other sites

1. Przed imprezą:

- ładuję baterię,

- ładuję magazynki

- podłączam baterię,

- sprawdzam działanie (semi, auto),

- pakuję do pokrowca transportowego.

2. Po impresie:

- opróżniam magazynki,

- przeczyszczam lufę,

- wyjmuję baterię,

- oczyszczam replikę zewnętrznie,

- układam na półce.

3. Raz do roku (zimą) oddaję replikę do serwisu na:

- przegląd,

- dokładne oczyszczenie i przesmarowanie,

- ewentualną wymianę zużytych części.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...