Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z pierwszą repliką


Recommended Posts

Witam.

Zamówiłem swoją pierwszą replikę ze sklepu Gunfire.

Jest nią Specna Arms SA-A04.

Ostatnio przeszła swoją pierwszą próbę ogniową. Od początku coś mi nie pasowało- kulki wypadały garściami przy strzałach na semi, ale podejrzewam, że przy magazynku hi-cap to normalne.

Następnie replika przestała kontaktować i strzelała przy co drugim pociągnięciu za cyngiel (cały czas o. pojedyńczy). Następnie przeszedłem na tryb automatyczny, bez większych zastrzeżeń, działała gładko. Aż w końcu nagle sama od siebie odmówiła posłuszeństwa. Przetkałem lufę wyciorem i strzeliłem dla testu w trybie auto. Broń strzeliła tylko raz, i znowu padła. Znowu przetkałem- raz jeszcze wypluła jedną kulkę i nic.

Co mogło się zepsuć i jak można to naprawić?

 

Może to wina akumulatora? Miałem w zestawie ładowarkę o mocy 300 mA i akumulator (9.6V) 1100 mAh, wyliczyłem sobie, że muszę ładować go ok. 5,1 h, więc powinien być w pełni sprawny, ale może jestem w błędzie.

 

Z góry dziękuję za pomoc :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Co znaczy "broń strzeliła tylko raz, i znowu padła". Był jakikolwiek dźwięk działania mechanizmu czy po prostu kulki nie leciały (ale mechanizm działał)? Jeśli mechanizm działał, ale kulki nie leciały to najczęstsze przyczyny są trzy:

1. kijowe kulki,

2. kijowy magazynek,

3. coś nie tak z gumką (źle założona, podwinięta).

Czas ładowania akumulatora dobrze obliczyłeś.

Link to post
Share on other sites
(...) kulki wypadały garściami przy strzałach na semi, ale podejrzewam, że przy magazynku hi-cap to normalne (...)

Co to znaczy, że kulki "wypadały garściami"? Skąd, z lufy, czy komory maga po jego wyjęciu?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przy strzale na pojedyńczym wypadały przez pewien czas, tak mi się wydaje, ze trzy kulki. Później przestały, wylatywała jedna. Później miałem problemy z magazynkiem, bo cały czas zasypywało mi komorę ogniową, co chwila musiałem wyciągać, żeby wywalić latające tam kulki.

Link to post
Share on other sites

Masz w tej replice dysze?

 

Przede wszystkim- gdzie ta dysza jest umiejscowiona :icon_biggrin: Uwierzcie mi, nie operuję jeszcze aż tak zaawansowanym żargonem, jestem początkujący :icon_razz2:

 

Primo, pożycz od kogoś magazynek, secundo sprawdź styki kabli, tertio wyjmij bezpiecznik i połącz kable "na krótko".

 

A gdzie leży bezpiecznik? Gdzieś w kolbie przy kablach do akumulatora?

Link to post
Share on other sites
Tu możesz obejrzeć jak wyglądają dysze. Jest to taki "dziubek", który wchodzi w komorę hop up. Jak spojrzysz w gniazdo magazynka w otwór w który wchodzą kulki to powinieneś ją zobaczyć. Po wciśnięciu spustu przez dyszę wylatuje powietrze, które pcha kulkę, a następnie dysza się cofa dzięki czemu do komory HU może wejść kulka z maga. Jak spojrzysz w ww. otwór i wciśniesz spust powinieneś zobaczyć jak się porusza dysza.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...