Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kable do Alpha Redox v2


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Po lekturze forum kupiłem ładowarkę Redox Alpha v2, wraz ze standardową paczką kabli:

1 x Adapter Gold 4 mm - Wtyk DEAN

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Krokodylki

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Gniazdo serwa (typu futaba)

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Atrapa świecy (do ładowania klipsów 1,5V)

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Gniazdo BEC

 

Do zestawu dokupiłem koszyczek na baterie, taki podstawowy:

5e135542cf1ecc640fd353c60d5225f0.jpg

 

I teraz mam pytania, ponieważ jestem elektronicznym laikiem.

 

1.Jakie kable najlepiej kupić, ewentualnie przejściówki, aby ładowarka ładowała mi baterie z wtykiem Tamyia Mini. Wystarczy przejściówka DEAN/Tamyia Mini?

 

2. Czy jeżeli dolutuję końcówkę np. DEAN do koszyczka na baterię, to ładowarka będzie mi ładować akumulatorki enelop AA? Wtedy jeden akumulator jest wykrywany jako 1 cela, czy jak to będzie działać? Po podłączeniu 4 akumulatorków z różnym poziomem rozładowania, Alpha z automatu wykryje ogniwa i nie przeładuje mi tych najbardziej naładowanych?

 

3. Co muszę dokupić/jak zrobić abym za pomocą tego REDOX'a mógł ładować baterię stockową do CM121? Tam jest akumulator z takim wejściem: http://gunfire.pl/product-pol-1152196123-Akumulator-do-CM030-7-2V-500mAh.html

Link to post
Share on other sites

1. wystarczy przejściówka lub kabel gold 4mm męski i na drugim końcu konektor mała tamiya.

 

2. Jak dolutujesz to będzie ładować. Warunkiem zamknięcia obwodu w takim koszyku jest zastosowanie 4 ogniw. Po polsku: musisz włożyć 4 baterie - inaczej nie da sie naładować, będzie krzyczeć błąd na ekranie ładowarki.

 

3. mocno niestandardowe złącze - najłatwiej - do krokodylków użyj taśmy miedzianej (taka jak do odsysania cyny przy rozlutowaniu) i przyklejaj je taśma do biegunów baterii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłem jak poradziłeś, a koszyczek podłączyłem krokodylkami do ładowarki.

 

 

Mam natomiast problem. Postępowałem zgodnie z instrukcją, podłączyłem do ładowania akumulator Ni-Mh, który rzekomo ma 8.4V i 1,200mAh pojemności (na baterii pisze 7x2/3A co to w ogóle znaczy, ilość ogniw?).

Ustawiłem na ładowarce prąd 0.5A, pakiet NiMH i dziwne rzeczy się dzieją. Tam gdzie powinna być ilość naładowanych ogniw mam aktualnie 00231, napięcie mi pokazuje na ładowarce 10.02V a amperaż co kilka minut skacze od 0.5 do 0 i znowu powolutku do 0.5A.

 

Mam się obawiać o baterię, czy wszystko jest w porządku? Ładuję pakiet już 50 minutę, bateria nie była całkwcie pusta i boję się, że ją zniszczę. Teoretycznie przy takim natężeniu, pusty akumulator powinien się ładować 2,6h, ale ona pusta nie była...

Link to post
Share on other sites

Uff, dzięki :P

 

Wczoraj wieczorem dopiero znalazłem w innym miejscu instrukcji, że ta liczba to ile naładowało w mAh, a nie ile ogniw zostało naładowanych =/

 

Muszę poszukać na necie jakiś rozbudowany poradnik o tym, co i jak należy ładować :)

 

jeszcze raz dzięki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...