Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń początkowa


Recommended Posts

Witam, chciałbym rozpocząć przygodę z ASG lecz jako że jeszcze nie grałem mam kilka pytań tego dotyczących.

1. Jeśli miałbym do wydania 1000zł to jaką replike w tych 1000zł byście polecili? (nie samą replike tylko cały zestaw, ale w tym broń)

A) Chciałbym żeby w zestawie mógł być także koszt bateri, jakiejś maski, gogli, kapelusza/hełmu, munduru (ew. co byście polecili)

2. Ile ta replika w tej kwocie może wytrzymać kulek? I czy to jest ściśle określone jej wytrzymanie?

3. Czy na początku grać najlepiej jako tzw. Szturmowiec, czy jako strzelec wyborowy.

 

Jakbyście mogli dajcie jakąs replike, baterie itp.

 

Jeśli o czymś zapomniałem a Wy wiecie o czym (jestem początkujący) to prosiłbym o napisanie tego :icon_smile:.

Edited by ciemny555
Link to post
Share on other sites

Wiem że również jestem świeży i nie powinienem Ci doradzać ale mogę przynajmniej napisać byś określił typ broni jaki chcesz Mki AK Giety czy inne??

 

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Scara produkuje Boyi, ale jest to trochę takie nijakie jeśli chodzi o żywotność tego wynalazku. HK416 całkiem dobre robi GFC. Jednak myślę że jeśli chodzi o "Amerykański Styl" to najlepszym wyborem będzie coś od Specna Arms. Pewnie będziesz zastanawiał się czym różnią się poszczególne modele Specny. Wewnętrznie niczym, jedynie zewnętrznie masz różne warianty do wyboru.

Przy zakupie Specny, dokup od razu gumkę Guarder (biały) lub Systema Energy i zleć sklepowi wmontowanie jej z dodatkowym podkładkowaniem zębatek i smarowaniem całości układu przed wysyłką. Usługa powinna być darmowa, lub w razie czego nie przekroczyć 30, góra 50zł.

Na oczy najlepiej okulary. Nie ma co się bawić w pół środki typu Uvex, prędzej czy później zawiodą. Poszukaj ESS Ice, ledwie około 100zł, a zapewniają pełną ochronę balistyczną.

Ciuchy, poszukaj w demobilu. Tanie i dobre są Flecktarn, DPM, Woodland.

Link to post
Share on other sites

Tak, to jeden z tych modeli. W zestawie masz dwie sprężyny. Jedna daje 310, druga 410fps. Możesz sobie je zmieniać w zależności od tego czy strzelasz się w lesie czy w budynku. Nie da się powiedzieć ile to podziała, przebieg będzie raczej liczony w dziesiątkach tys. kulek. Z resztą sam mam jedną Specnę, kolejna powinna zostać o mnie dzisiaj wysłana. Wytrzymałe z nich maszyny. O ile zrobisz to co pisałem wcześniej to replika podziała dłuugo.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

To co ja mogę doradzić w granicach Twojego budżetu:

Witam, chciałbym rozpocząć przygodę z ASG lecz jako że jeszcze nie grałem mam kilka pytań tego dotyczących.

1. Jeśli miałbym do wydania 1000zł to jaką replike w tych 1000zł byście polecili? (nie samą replike tylko cały zestaw, ale w tym broń)

A) Chciałbym żeby w zestawie mógł być także koszt bateri, jakiejś maski, gogli, kapelusza/hełmu, munduru (ew. co byście polecili)

- okulary

- kapelusz

- maska

- bluza

- spodnie

- buty

 

2. Ile ta replika w tej kwocie może wytrzymać kulek? I czy to jest ściśle określone jej wytrzymanie?

- G36K

- dobrze też radzi MrMCENT (osobiście nie trawię eMek)

 

3. Czy na początku grać najlepiej jako tzw. Szturmowiec, czy jako strzelec wyborowy.

- rozpoczynaj od roli szturmana

 

Jakbyście mogli dajcie jakąs replike, baterie itp.

- bateria na początek wystarczy stockowa, póżniej dokupisz LiPo i ładowarkę,

- na początek wymień gumkę ho-up, niezależnie jaką replikę kupisz (przezroczysty Guarder)

- kulki G&G 0,25g, lub 5,95 0,25g

 

Jeśli o czymś zapomniałem a Wy wiecie o czym (jestem początkujący) to prosiłbym o napisanie tego :icon_smile:.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Gieta, którą polecił na Powała jest na rynku znacznie dłużej niż eMki Specna Arms. Gieta będzie więc pewniejszym zakupem (aczkolwiek Specna zbiera dobre recenzje więc też bym jej nie skreślał). Gieta ma gearbox w wersji 3, a eMki mają w wersji 2. Wersja 3 jest bardziej wytrzymała więc łatwiej (taniej) zrobić tuning mocowy. Póki jednak nie będziesz robił takiego tuningu to raczej nie odczujesz różnicy.

 

Podobają mi się bronie w stylu SCAR, M416.

Nie ma takiej broni jak M416 - w jakiejś gierce nazwali tak HK416 i ta nazwa jest prawidłowa.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeśli znałbyś się na tym, mógłbyś zrobić sam, a ponieważ się nie znasz, jesteś zdany na fachowy serwis. Tuning robią serwisy sklepowe (najlepsze to SpecShop, Zbrojownia, TaiwanGun). Są też serwisy prywatne. Poszukaj na Forum tematu o serwisach i serwisantach, w woj. mazowieckim jest kilku dobrych serwisantów.

 

Ps

Na początek daruj sobie tuning, postrzelaj na stockowej. Tuning zrobisz po upływie okresu gwarancji. Podstawowe sprawy jak gumka Hop-up, wymiana lufy na precyzyjną nie ma wpływu na gwarancję, więc można to zrobić od razu, koszt 100-300 zł w zależności od zastosowanej lufy, bo gumka to drobny wydatek.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Witam ostatnio się pytałem z początkami na forum.

Teraz mam kolejne pytania.

1)Czy za 800-900 zł moge mieć jakąś markową replikę elektryczną.

2)Czy w tej cenie wyżej można kupić jakąś dobrą replike gazową aby dało się grać także w zimę (nie wiem jaki gaz)

3)Jak taki gaz się ładuje. Chciałbym żeby starczyło gazu na całą potyczkę.

4) Czy replika z BlowBackiem kosztuje drożej ? Chciałbym aby w replice sie znajdował.

 

Prosiłbym o jakieś linki replik. Z góry dziękuje.

 

Link to post
Share on other sites

1. G36c Ares lub jakieś AR15 od EA. Ewentualnie jakieś G&G.

2. Karabinu nie. Ewentualnie pistolet na CO2, lub pistolet od TM, Marujce chociaż zasilane Green gazem działają w zimie.

3. Masz butle 0,5L, 1L itp. Z butli ładujesz gaz do zbiornika schowanego w magazynkach. Ewentualnie działasz na CO2, wtedy ładujesz do magazynków gotowe kapsułki 12g.

4. Elektryczny BB to dopłata rzędu kilkudziesięciu złoty w przypadku modeli które różnią się tylko tym np. cm.041 i 049. Nie jest to coś drogiego, można nawet wmontować coś takiego samemu jak się umie. Gazowy BB jest we wszystkim zasilanym gazem co nie jest totalnym szmelcem.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

3 wątek? Niestety 1 napisałem przez pomyłkę gdyż drugi raz wysłałem to samo. A jeśli chodzi o wcześniejszy to ten raczej się różni. A jak Pan jest chętny kupna repliki to proszę kupić i przetestować tylko później przysłać na mój adres :icon_wink:.

W takim razie kolejne pytania co z tym BB

A Pan Powała zamiast napisać sensownie, to jakieś wytyczki. Jestem początkującym chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej. Jak się nie chce udzielać sensownej odpowiedzi to dziękuje.

Co sądzicie

...

lepiej jak by miał mniej fps, i troszke mniej kosztował ale takie coś znalazłem narazie

 

lub też taki

http://gunfire.pl/product-pol-1152201405-Replika-karabinka-GR16-CQW-tan.html

Edited by ciemny555
Link to post
Share on other sites

Oj Kolego Ciemny, a nie łaska zadawać kolejne pytania w tym wątku http://forum.wmasg.p...poczatek-z-asg/ :icon_question:

Jeśli mnie pamięć nie myli to w tym dziale 1 wątek=1 pytacz... Nie czytało się regulaminu :icon_question: :icon_confused:

 

Odpowiem Ci merytorycznie, przeczytaj post MrMCENT-a i wszystko będziesz wiedział.

 

A co do kupienia dla Ciebie repliki, to nie jestem Twoim dziadkiem i jestem z tego powodu bardzo zadowolony... :maniak_jezyk2:

 

Ps

W ASG i na Forum nie ma "Panów" :icon_exclaim:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie. Jak jesteś solidnym chłopem to nawet tego nie poczujesz. Elektryczne blow backi mają na celu imitację ruchu zamka! Nie generowanie odrzutu! Jest to dodatek wizualny. Warto zapamiętać, bo zdecydowana większość osób właśnie krzywo to postrzega. Jak ma smyrać paszki to gazowy blow back. On już oprócz wizualnego bonusa daje odczuwalne wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...