Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jak uszczelnić tłok ?


Recommended Posts

witam! kupiłem na allegro sprężynkę M4RIS, zrobiłem już jej pierwszy upgrade (gumowe podkładki podsprężyne) i strzela lepiej. ale jak w temacie- jak uszczelnić tłok? obecnie jak przytrzymam palcem miejsce gdzie następuje ujście sprężonego powietrza z cylindra i wciskam tłok to jestem w stanie wcisnąć go do połowy cylindra :( wiem że przez to słabnie zasięg i moc mojego guna a to mnie martwi. pomóżcie mi dobrzy ludzie. zgóry dziękuję i pozdro

Link to post
Share on other sites

Hmmm, a wiesz, że powietrze ma właściwości sprężające??

Jeżeli wciśniesz go do połowy, i dalej nie możesz, to znaczy, że jest szczelny.

Nie ma takiego połączenia tłok-cylinder, by nawet cm. nie dało się ścisnąć, bo to fizycznie nie możliwe.

Weż sobie szczykawkę, i spróbuj ścisnąć, zatykając przy tym otwór wylotowy. Da się? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

po to gumka na czele tłoka ma te zakładki:) żeby gdy powietrze zostanie sprężone owe zakładki zostały dociśnięte do scianek cylindra, nawet jesli te czesci nie będą ładnie spasowane zakładki zrobią swoje, oczywiście jeśli niemasz wewnątrz jakiś chrostków (wyschniety klej itp) albo poprostu piasku.

Link to post
Share on other sites

przypadkiem miałem tą replike, nawet rozkładałem by zobaczyć czy da się coś więcej z tego wyciągnąć to zobaczyłem, że tłok jest naprawde szczelny, lufa całkiem dokładka i nawet wąska, jedyny upgrade potrzebny tej replice to dorobienie hop upa i 20m celnego zasięgu nie bedzie problemem,

 

a jak już chcesz uszczelić tłok to walnij(przyklej w środku tego gumowego) o-ringa do głowicy tłoka(ale nie za dużego bo stracisz na osiągach)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem jak dokładnie wygląda taka uszczelka od tych tanich sprężyn ale jeśli jest taka sama jak w np sprężynach HFC lub UHC to na Tajgunie kiedys sprzedawali osobno uszczelki i inne części ale jak jest teraz to nie wiem. Można też podobne uszczelki kupić w hydraulicznym albo innych tego typu sklepach i próbować dopasowac sobie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...