Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Puste strzały G3 Classic Army


Recommended Posts

Witam.

Zakładam tu drugi temat dotyczący tej samej repliki, ponieważ odkąd wróciła z serwisu (Milcord) są z nią problemy. Rozebrałem ją już tyle razy, że żaden serwis mi gwarancji nie uzna. Anyway zakupiłem w końcu do mojej kochanej Giety oryginalne drewno i jestem w trakcie jego dopasowywania (został mi tylko chwyt przedni). W międzyczasie rozłożyłem giete ponieważ... lufa zewnętrzna bez większego oporu mi wyleciała razem z muszką.

Dobra, teraz prawdziwy problem - wymieniłem przy okazji gumke hop up i mam problem ze złożeniem body. Brakuje mi ok 1mm, żeby pin wszedł w miarę luźno. Jakoś mi się udało to złożyć tyle, że zamiast pinu użyłem śruby i młotka. Przy pierwszej próbie zablokowałem zamek, ale przy drugiej udało mi się to złożyć. Podłączyłem baterie i... co drugi strzał pusty. Tak jakby komora hop up lub gumka była źle włożona. Jako że łączyłem obie części body na siłe obstawiam, że to wina komory. Problem w tym, że nie ma siły, żeby ją tam dalej wcisnąć i skonczyły mi się pomysły. Mam nadzieje, że bardziej doświadczeni użytkownicy mi pomogą rozwiązać ten problem i w końcu będę mógł się cieszyć karabinem, który "chodzi" za mną od 5 lat...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hej, co prawda nie posiadam CA a G&G ale podobne objawy występowały u mnie gdy kabel do aku, który mam w chwycie zamajtał się obok komory hu i miałem problem ze złożeniem body, zamek również mi się zacinał. Co do samej gumki i pustych strzałów, sprawdź dystanser oraz czy gumka została dobrze założona na lufie (winowajcą może być też kabel od aku, który może przesunąć komorę).

 

Prosty sposób na sprawdzenie, skąd biorą się zacinki jest taki, że wypinasz magazynek, odwracasz replikę gniazdem magazynka do góry, wkładasz kuleczkę do komory i sprawdzasz jak pracuje dysza. Jeżeli dysza pracuje prawidłowo to pozostaje tylko sprawdzenie gumki hu.

Edited by YodaSan
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dzięki za odpowiedź.

 

W classicu mam kable przeciągnięte na tył, więc to na bank nie jest wina kabli. Właśnie rozebrałem całą górę na części pierwsze, do ostatniej śrubki i nie ma tam niczego (z wyjątkiem pokrywy zamka/tej klapki ktora zasłania regulacje hop up) co mogło by blokować komorę, ale po sciągnięciu lufy i lufy gazowej? W każdym razie po sciągnięciu lufy zewnętrznej i tej drugiej z zamkiem komora weszła do samego końca na luzie, gdy założyłem "na żywca" lufe zewnętrzną to przy dociśnięciu, żeby skręcić to śrubami komora cofła się o około 1mm (dokładnie tyle ile brakowało wcześniej)... zaczynam widzieć winowajcę w tym, że jakby końcówka lufy, lub może nawet tłumik płomienia jest zwyczajnie zbyt ciasny i blokuje lufe, może dlatego też jedynym sposobem, żeby wyjąć lufę wewnętrzną nie niszcząc gumki jest "puknięcie" młotkiem lufy (jedną gumkę już zdążyłem zniszczyć).

 

Teraz pytanie: Mam włożoną aliminiową preckę madbulla (6.01) Czy można ją jakoś skrócić o 1mm? Ew. "bezpiecznie" poszerzyć końcówkę lufy zewnętrznej (wolałbym tego uniknąć, bo choć sama końcówka ma spore luzy to w połączeniu z lufą wewnętrzną trzyma się sztywno).

 

Pozdrawiam.

 

EDIT//

Dodam tylko jeszcze, że rozwiązałoby to wcześniejszy problem - latająca, krzywa muszka, który zastałem po odebraniu repliki z milcordu, wtedy lufa zewnętrzna byla cofnięta właśnie o ten nieszczęsny 1mm i pewnie dlatego nie było pina łączącego muszkę z resztą karabinu, aczkolwiek wtedy strzelał normalnie. Teraz docisnąłem to i zablokowałem muszkę śrubką, przez co jest sztywna i problem totalnie bezuzytecznych przyrządów celowniczych chyba rozwiązałem.

Edited by Piledriver
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć cokolwiek na temat skracania luf, ponieważ nigdy tego nie robiłem( na forum znajdziesz zapewne tematy o skracaniu luf), ale dziwny jest fakt, że lufa wewnętrzna nie nie mieści się w zewnętrznej sprawdź może najpierw czy cała twoja lufa z madbulla przejdzie przez lufę zewnętrzną. Ewentualnie użyj sylikonu lub jakiegoś smaru na zewnątrz precki przed wsadzeniem do lufy zewnętrznej.

Edited by YodaSan
Link to post
Share on other sites

Próbowałem włożyć lufę od drugiej strony i nie dało rady, na 99% blokuje albo sam koniec lufy zewnętrznej, albo tłumik płomienia, którego nie mam pojęcia jak zdjąć żeby się upewnić. Ta lufa zewnętrzna jest jakby w dwóch częściach, najpierw prosta rurka, później element z muszką, kawałek rurki i tłumik płomienia, właśnie na łączeniu rurki i tłumika jest za ciasno. Smarować już próbowałem teflonem. Dziwiło mnie właśnie czemu jak karabin wrócił z serwisu ta lufa zewnętrzna była minimalnie cofnięta, myślałem że to oni przechrzanili pin, ale wychodzi na to, że mieli ten problem, który ja teraz przerabiam, aczkolwiek po tak renomowanym serwisie jak milcord wymagałbym rozwiązania tego na miejscu...

Link to post
Share on other sites

Chciał bym jakoś pomóc kolejnemu wielbicielowi gietrójek ale nie widzę innego rozwiązania jak rozwiercenie lufy zewnętrznej, w mojej mp5k galaxy również lufa zewnętrzna nie pozwalała na wsadzenie dłuższej lufy niż standardowa, pomogło dopiero porządne wiertło do metalu i zabawa z wkrętarką.

 

Tłumik płomienia w mojej g3 od G&G jest normalnie nakręcany na gwint i nie mam problemów z jego wymianą na np. tłumik dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...