Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPK74 052 / S [CYMA]


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

W poniedziałek przyjdzie mój nowo/używany zamówiony karabinek Cm 052 rkm

 

Chciałbym was prosić o rade które częsci do małego tuningu by pasowały by podkręcić jego moc jak i zasięg.

 

1.Jaka gumka hop-siup była by najlepsza?

2.Jaka najlepsza w normalnej cenie bateria wraz z akumulatorkiem?

3.Lepszy jest magazynek bębenkowy czy zwykły waszym zdaniem? :o

4.Jaką spręzynę ?

5.Czy sprawdzi się kolimator bądź luneta?

 

 

Prosze bardzo o pomoc,czytam bardzo dużo na te tematy lecz zdania sa bardzo podzielone,chcialbym dostosować go idealnie do moich potrzeb.

 

TEMAT WYCZYSZCZONY

 

Kolega zapozna sie z tym tematem

http://forum.wmasg.p...64-rpk-74-cyma/

Poczyta tematy odnośnie replik AK od modelu CM 040 w górę bo wszystkie mają takie same bebechy i możliwości tuningowe.

Pytamy tylko o konkrety.

S1

Link to post
Share on other sites

Pomijając to że troszke przepłaciłeś, bo za około 1200 jakiś miesiąc temu dało rade złożyć RPKS74MN LCT z bebechami cymy w tej cenie, to na początek polecam usztywnić wszystkie luzy w tej replice... a troche masz tego do zrobienia...

 

-HU do wyboru, zależy jak będzie pasowało: G&G zielona, systema, madbull niebieski, guarder przeźroczysty.

-Bateria wraz z akumulatorkiem? Chyba ładowarka z baterią. Syrc imax b6, czy tam inne polecane, nic niżej. Bateria turnigy nano tech lub zwykłe, allegro pomaga. Wymiary mierzysz na własną rękę.

-Ja używam łukowych od 74, bo to rpk74 a nie rpk ( na 5,45 a nie 7,62). Chyba wszystkie magazynki to "repliki" 7,62, plus chyba każdego trzeba włączyć przed strzelaniem, inaczej nie podaje. Rozwiązaniem byłoby zrobienie systemu który kręciłby magazynkiem w czasie strzelania, czy to jest do zrobienia to nie wiem.

-sprężyna - kwestia gustu, czy lubisz mazowiecki stock, czy mniejsze fpsy

-kolimator lub luneta najlepiej dedykowana, sprawdzi się. Posp z monażem ak, jeśli chodzi o lunete. Jest do dostania repika kobry. Replike lunety pso-1 polecam sobie odpuścić, lipińsk :icon_smile: A montowanie zwykłej lunety czy kolimatora na RPK to... no... są gusta i guściki :icon_wink:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

1. W swoim używałem żółtego Aresa, potem zielonej G&G, w obydwu przypadkach było znacznie lepiej niż na stocku, z 550mm lufą Guardera.

2. Tak jak grzesio93, imax b6 + turnigy nano. Używałem 11.1V, bez problemów. Miałem kolbę oryginalną, więc wydrążyłem wszystko pod "klocek", a nie "L-kę" taką jak w stocku.

3. Miałem metalowe midy od RPK, długie banany - nie podawały w ogóle. Cięły się z centymetr przed wyjściem z kanału kulkowego. Nie próbowałem smarowania, bo nie uznaję, więc służyły za wypełniacz ładownic. Za to drum - jeden z najmiodniejszych magazynków jakie miałem. Troszkę wrażliwy wewnątrz (sam mechanizm bez zarzutu), również wybredny co do kulek (nie łykał żadnej gramatury Guarderów). Na G&G bez zarzutu.

4. Cały GB miałem stockowy, działało bardzo przyjemnie.

5. Używałem ACOGa, wersja 4x, naprawdę dużo dawało.

 

Do wymiany "od zaraz" idzie dwójnóg, chwyt pistoletowy, na szczerbinę trzeba uważać, żeby nie wykruszyła podstawy i nie wyleciała.

Link to post
Share on other sites

1. Zielona G&G/Czarna systema (jeśli duży tuning mocowy to zalecam drugie)

2. używam power bean Sergeant i nie narzekam. Bateria 11.1v, 2200mAh firmy nie pamiętam a została z zewnątrz pomalowana aby nie było jej widać w mojej śwince.

3. Midy metalowe, mam 5 i tylko z 2 były jakieś problemy które zniknęły po wyczyszczeniu (piach :)), drum jakoś mi nie podszedł.

4.mam wymieniony cały GB, na "twój własny" na najlepszych częściach jakie udało mi się dorwać, ale do tego karabinu zalecam sprężyny w przedziale m120-m135 i sp110-sp130, do tego łożysko pod głowicę tłoka (lub bore-up), smarowanie, podkładkowanie (koniecznie!), wymiana kabli (koniecznie!) i osobiście kupiłbym lepszy tłok i lufę.

5. Używam zwykłej lunety 4x32, w planach zmiana na ACOG 4x32. Dlatego też polecam Lunetę, ale ja mam max 90m skutecznego więc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...