Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Akumulatorki w rozmiarze mniej więcej cr123 to akumulatory Li-ion więc ładuje się je trybem lipola do 4.2v na ogniwo, ewentualnie można zmienić program na li-ion ale wtedy dobije tylko do 4.1v, ogólnie nabijanie 4.1v jest zalecane głównie do starszych ogniw inna chemia itp sprawy.

Link to post
Share on other sites

Nie Na ładuje ich, bo napięcie znamionowe wynosi 3,0v, a nie jak w przypadku li ion/Li-po. 3.6/3.7 . Jak się rozładuje poniżej 3v to nie naładujesz ani programem li-ion, ani Li-po. Wywali komunikat low voltage. Wiem próbowałem. Można by spróbować li-fe, ale nie ręcze za pożary.

Link to post
Share on other sites

Nitro dla jasności piszesz o bateriach czy akumulatorach cr123, bo autorowi wątku chodziło o akumulatory?

Akumulator się naładuje trybem lipola, baterii nie ma szans. Dla autora pamiętaj, że akumulator ma wyższe napięcie 3.6-7v a bateria tylko 3v więc zanim się zaczniesz bawić upewnij się, że urządzenie może pracować pod wyższym napięciem.

Link to post
Share on other sites

@Nitro, jak nie ładuje bo Low Voltage to podbij niskim prądem w programie NiMHa do tych 3V i dalej już poleci programem dla "Lajona" jeśli tylko Low Voltage jest problemem.

 

Z drugiej strony dla mnie to i tak trochę dziwne i będzie wymagana ciągła kontrola użytkownika, bo przecież skoro napięcie znamionowe to 3V, naładowane ogniwo ma 3.6V, to program ładowania LiXX podbije to do dużo wyższych wartości - do 4.2V, a nie wiem, czy po pierwsze takie akumulatorki to polubią, a dwa, czy nie rozwali to sprzętu. To prawie 50% wyższe napięcie od znamionowego!

Link to post
Share on other sites

@hindus właśnie dlatego napisałem, że zanim zacznie się bawić akumulatorkami należy upewnić się, że urządzenie przetrwa taki sposób zasilania. Akumulator ma zdecydowanie mniejszą pojemność od baterii, mam na mysli cr123 ale nadrabia to voltarzem.

 

Li-ion teoretycznie powinno nabijać się tylko do 4.1V i dawniej się tak robiło, dziś nabija się je do 4.2V bo chemia i te sprawy się zmieniły, dla akumulatora to są właściwe parametry, ale sugeruję ładować je małym prądem przy ich mikro pojemnościach rzędu 750mAh, to nie 18650 i pojemności ponad 3Ah.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...