Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-10s montaż pasa nośnego dla leworęcznego.


Recommended Posts

Replika idzie kurierem, aczkolwiek miałem już takową w dłoni. Mój problem polega na tym że przy broni długiej jestem lewooczny, więc i leworęczny. Jak widziałem uchwyty do pasa nośnego są na lewej strownie repliki. Pytanie do posiadaczy, Czy da się bezinwazyjnie i bez szkodowo, pierścień z przodu z uchwytem pasa, oraz "zawias" montaż kolby z tyłu który też ma uchwyt pasa, przełożyć na prawą stronę repliki?

 

Jeśli nie to czy znacie jakieś inne rozwiązanie na sposób noszenia RK-10?

Link to post
Share on other sites

Karabiny systemu AK mają to do siebie, że ogólnie wygodnie się go obsługuje leworęcznym. Z małym wyjątkiem - noszenie na pasie. Ja w końcu wykombinowałem sposób, ale i tak dźwignia przeładowania wbijająca się w przeponę wypominała mi cały czas ten pomysł. Jakby nie spojrzeć zawsze d... z tyłu. Jak uda się wykombinować - to elementy broni nie pozwalają na swobodne noszenie, a już nie daj Boże bieganie czy pad w krzaki. Druga sprawa to zawsze można utaktycznić swojego kałasznikowa. Wiadomo kwestia gustu, ale wtedy otwiera nam się szeroka gamma montaży itp. Ja jako leworęczny ogólnie polecam nosić karabin normalnie na prawym ramieniu, jeżeli już mamy wątpliwy komfort w postaci kolby AKS/AKMS to zawsze można pokombinować z zawieszeniem 1 pkt.

Link to post
Share on other sites

Panie, to je chińczyk, tu nie ma reguły. Jeden urwie przy wyjmowaniu z pudełka, inny cztery lata przetyra i żyć będzie. W razie czego ten element można łatwo zastąpić porządnym kółkiem do kluczy kupionym w markecie budowlanym, więc spoko wodza.

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu trzyma cały czas, a oszczędzany nie jest. Z tą różnicą że ja tą nakrętkę z uchem przyspawałem do gwintu i nie ma prawa się odkręcać. Kolbę można normalnie składać podobnie jak ruszać uchem zawieszenia. Zawsze możesz jeden koniec pasa przywiązać do obu ramion kolby a drugi zawiązać o lufę pod rurą gazową.

Link to post
Share on other sites

Ja mam m in. kopię pasa z zapięciami skórzanymi, takie: http://www.milcord.pl/pl/zawieszenia-taktyczne/1314-acm-pas-nosny-ak.html, jeden koniec możesz zapiąć na prawym ramieniu kolby (w wycięciu na dźwignie bezpiecznika), a drugi koniec przy odrobinie kombinacji na lufie (pomiędzy kolankiem, a łożem). Na pewno z tym pasem można więcej zdziałać, co ważne, jak się zapnie normalnie z lewej strony karabinu to siłą rzeczy nie rysuje drewnianego łoża, bo ma skórzane zapięcia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...