Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hammer Lock HK 416 WE Open Bolt


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim HK 416 WE GBB Open Bolt. Problem polega na tym że przy ustawieniu selektora na safe wszystko działa poprawnie (nie można przeładować ani strzelić), po przełączeniu na semi (również wszystko działa czyli spust pracuje, można przeładować), natomiast problem pojawia się na auto.

 

Niestety po ustawieniu na auto jeżeli broń jest przeładowana to po naciśnięciu spustu robi się dokładnie Full auto ale niestety karabin strzela do momentu kiedy nie skończą się kulki albo gaz. Natomiast jak nie jest przeładowany to spust zostaje w połączeniu takim jakim był (pomimo przeładowania) natomiast jak zmienię położenie selektora na semi to odda sam strzał (tak jakby został zwolniony młotek).

 

Podejrzewa że winny jest Hammer lock (wydaje mi się że to poprawna nazwa jednak dla pewności chodzi o ten element http://store.specwarfare.com/en/element-steel-hammer-lock-for-wa-m4-gbb )

 

Problem polega na tym że szukałem już chyba wszędzie i nie mogę go znaleźć do kupienia (wszędzie są ale do WA a nie WE). Czy ktoś pomoże mi pomóc i powiedzieć gdzie można kupić ten element najlepiej ze stali do WE HK416 GBB oraz czy faktycznie to on jest winny za to co opisałem?

 

ps. Zastanawiam się też czy przypadkiem selektor ognia a dokładniej jego wewnętrzna część się nie wyrobiła i nie powoduje problemu i zastanawiam się nad zmianą na coś takiego

http://www.ebairsoft.com/ambidextrous-steel-safety-lever-m4416-p-7828.html

 

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wydaje mi się że z mechanizmem jest wszystko w porządku.

 

Na poczatek wes porządnie wyczyść bolt carriera i nasmarój na nowo. (nie zalewając smarem całości)

 

Młoteczek w auto ma za zadanie zachaczać się o tą część (hammer lock) gdy zamek wraca uderza i taką blaszkę (nie pamiętam nazwy tej części) która jest połączona z hammer lockiem i zwalnia w ten sposób młoteczek.

 

Gdy zamek uderzy z zbyt małą siłą to nie zwolni młoteczka a więc masz za duże tarcie na zamku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...