Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FlorChuck

Użytkownik
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. a może za dużo dałeś smaru lub olejku silikonowego i dostał się on na gumkę i teraz nie kręci. A druga sprawa jaką masz lufe wewnętrzną? (jakiej firmy)
 2. Hej do HK masz więcej części zamiennych na rynku. Więc w razie awarii łatwiej dostać części :)
 3. mam replikę WE więc to co wiem z army to z internetu jest, army magi ważą więcej i to dużo army to nawet 700g a moje WE mają około 420g. A co do szczelności nie wiem WE trzyma elegancko. I gdzieś czytałem że da się przerobić ARMY (wymienić dyszę oraz magwell na WE) tak że działa z magazynkami od WE ale w drugą strone już nie. Dlaczego nie wiem 22:45 waga magazynka.
 4. https://wmasg.com/pl/forum/topic/70769-we-g36-gbb/ do mojej giety od WE luneta od ufc bodajrze pasowala przy lekkim dopilowaniu. Front mam od aresa pasuje bez problemu. Moja to WE więc może byc inna jakość cześci ale ma prawie 10 lat i może mieć 40k przebiegu głowy nie dam i strzela dalej bez problemów. Uszczelki w magach smaruje raz na sezon smarem silikonowym.
 5. jest tez jeszcze inna firma poza madbullem robi z polimeru i sporo tańsza jest. Ale nie pamiętam nazwy producenta. tak jest zasilana powietrzem które masz w butli którą dodatkowo nosisz przy sobie czy to na plecach czy na pasie kwiestia wielkości i osobistych preferencji. Jedna opcja https://alyanairsoft.com/product/we-kit/ tutaj trzeba ingerować w mechanizm spustowy i jest to nie odwracalne z tego co pamiętam (trzeba trochę spiłować) a druga to wkręcasz zaworki z szybko złączką do magazynków na green gas i musisz się przełączać po zmianie maga lub robisz sobie hi capa. HPA strzelasz cały rok ale w opcji numer jeden nie działa bolt catch. Za to możesz używać aegowych magazynków.
 6. co do propanu to kupujesz dużą butle 11kg czystego propanu, zamawiasz u tokarza przejścówkę do butli turystycznych np. brenzomatic ja posiadam tego typu https://www.walmart.com/ip/Coleman-Propane-Cylinder-16oz/20923696 najważniejsze żeby była stalowa a nie aluminiowa. Potrzebujesz małą wagę aby móc sprawdzać poziom napełnienia turystycznej butli lepiej nie przesadzić. kupujesz https://www.airrattle.com/Madbull-V2-Metal-Propane-Adapter-for-Green-Gas-Gun-p/xg02.htm i nakręcasz na butle turystyczną po napełnieniu i możesz łądować czysty propan do magazynków na green gas. Doświadczenia są różne ale jedno wspólne, tanio. Ale nie każda replika dobrze współpracuje w mojej g36 mam wrażenie że nie napełnia się mag do pełna propanem i jedno napełnienie jest może na 1,5magazynka, propan daje więcej fps, śmierdzi, jest bez olejku silikonowego więc częściej trzeba smarować replikę ale to pikuś. u tego pana zamówiłem z kolegą wężyk do napełniania.
 7. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-knights-armament-pdw-m2-gbb-1152217710.html w opisie na dole masz swoją odpowiedź.
 8. przy co2 szybciej zużywają się części ze względu na większą moc. Nigdy nie używałem co2, moja gieta od WE nie posiada magazynków na co2 więc brak mi doświadczeń a pistolety czy pistolety maszynowe tez zawsze miałem na GG. CO2: plusy -większa moc -mniejsza podatność na niskie temperatury minusy -nie dobijesz maga, więc gdy kończy się nabój spada moc lub wymieniasz po każdym wywaleniu magazynka ale wtedy rosną koszty użytkowania -po skończonej strzelance, usuwasz we wszystkich magazynkach kapsuły i do kosza inaczej rozszczelnią ci się magazynki. green gas plusy -można trzymać gaz w magazynkach -można dobijać gaz -niższe koszty eksploatacji zwłaszcza jeżeli pokusisz się w przelewanie popanu z butli11kg do mniejszych turystycznych. (wtedy strzela się za grosze) minusy -dużo bardziej podatny na niską temperaturę -mniejsza moc (da się kupić dobry green gaz który da dużo większego kopa i wytzyma niższe temperatury lecz idzie to wraz z cena za butle)
 9. Z tego co kojarzę to EMG PDW to są repliki od WE tyle że na licencji. A repliki co2 czy GG niczym się nie różnią fabrycznie tylko magazynkiem. Stare magazynki na GG były do kitu ale wyszła nowa wersja V2 i są inaczej łączone więc już nie puszczają gazu i łatwiej się je konserwuje.
 10. poprawiłem grafikę na bardziej czytelną tak myślę i dodałem wartości od SigmaPLK czy mógłbyś uzupełnić dla mnie o brakujące?
 11. Mam proźbę czy mógłby ktoś dla mnie wymierzyć magazynek do m4 open bolt szczególnie miejsca zaznaczone na czerwono na obrazku. lub czy ktoś ma na sprzedaż magazynek na GG.
 12. Zaczne od tego że skoro to twoja pierwsza gazówka to dobrze się zastanów czy jest ona dla Ciebie. Ja polecam repliki GBBR ale ja po prostu lubię z nich strzelać oraz je rozkładać i czyścić. Gazowe repliki mają pewne bolączki, klimat a mianowicie nie lubią niskiej temperatury za oknem. Nie postrzelasz na auto, gaz schładza cały układ i może replika Ci syfonować (zamrozi ci zawór w magazynku i wystrzeli cały gaz z magazynka). Drogie magazynki, tylko real capy w przypadku tej repliki tylko 20kulek na magazynek. I koszt kulek, gazówki lubią ciężkie kulki ale za to nie wystrzelisz ich tyle co z AEG'a ;) Nie piszę tego żeby Ciebie przestraszyć tylko uświadomić z czym to się wiąże. Ja uwielbiam i polecam GBBR. 3. tak jak ktoś napisał wyżej, zależy od jakości gazu, szczelności układu, temperatury na dworze i częstotliwości oddawania strzałów. 4. na początek to gumka hop up i lufa precyzyjna najlepiej chyba maple leaf, póżniej jak coś się sypnie to wymieniasz. 5. w Polsce kiepsko, lufy i gumki a reszta z Chin. Jak chcesz koniecznie SCAR'a zastanów się nad wersją L tak jak napisali koledzy wyżej, lepsza dostępność magazynków oraz gabaryt magazynków dużo wygodniejszy.
 13. Ja mam WE G36 GBBR i generalnie army to kopia WE i tak jak ty masz nie powinno się dziać. MIałem kiedyś taką sytuację jak ty ale to przez zły zbijak zaworu który zainstalowałem. Więc może on jest wadliwy. Musiał byś rozebrać replikę i spojrzeć na mechanizm spustowy.
 14. smar silikonowy do uszczelek ewentualnie olejek silikonowy oraz smar do metalowych elementów np. abbey smar do mechanizmów gun grease lt2 lub gunlube sm 50
 15. posiadam chyba już 9 letnią giete od WE i przez jakiś czas były dwie sztuki. 1.nigdy nic nie podpilowywalem, zmiana na kulki o większej wadze pomaga lub zmień gumkę. 2. to zależy jaka komorą się trafi, moja jest tak ciasno spasowana że nie ma potrzeby robić tego co opisujesz. 3. kwestia osobista i gustu... (hi cap są bleee :P tylko real i żądnych wężyków :P) 4.nie posiadam LFS i akurat teraz nie majak go dostać ale mam zrobione rysunki i kupiony materiał "POM" rodaj tworzywa sztucznego 1m pręta 20mm kosztuje na allegro 20zł i teraz wystarczy dorwać kogoś znajomego z tokarką. Co do NPAS'a zgadzam się że nie jest idealny, duże skoki fps'ów oraz mi się po dwóch latach rozleciał. Poradnik spoko będący dla znawcy gaziaków oczywistością. Dodał bym że warto wypolerować pewne miejsca na zamku, zmniejsza tarcie i zużycie części. SAper powiedz czy są jakieś różnice konstrukcyjne, wykonania w stosunku do replik z przed kilku lat?
×
×
 • Create New...