Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox V.3 Boyi - problem z selektorem


Recommended Posts

Mój problem jest bardzo interesujący i choć dotyczy selektora ognia, to jest on częścią gearboxa. Nie jest to jednak kolejny problem typu "Selektor ognia nie działa". Problem polega na śrubie. Firma Boyi w swoim AK74, dokładniej model RK-02 nie przewidziała jednej podstawowej rzeczy, dokładniej tego, że ktoś kiedyś będzie chciał go rozkręcić. A oto nasza genialna śruba:

 

4xQsU68.jpg?1

 

Jak widać na pierwszy rzut oka, jest ona wyrobiona, bardzo. No niestety, nie ma w niej jakichkolwiek wyżłobień na śrubokręt, więc użyłem kombinerek, nie wspominając już o tym, że śruba była wkręcona bardzo mocno. W każdym bądź razie po rozłożeniu repliki na czynniki pierwsze (nie gearboxa, po prostu czyściłem lufe) nadszedł czas na jej złożenie. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że śruba selektora ognia się nie trzyma i całość wypada. Po dłuższych oględzinach doszedłem do wniosku, że ten oto gwint...

 

W6H8aOB.jpg?1

 

...postanowił po prostu się roz****ć. Tak więc nie mam możliwości wkręcić tam czegokolwiek, bo nie ma po prostu do czego. Próbowałem jakoś zapchać śrubę i wepchać ją tam, trzymało się nawet przez pewien czas, ale w końcu na w skutek małego wypadku śruba ponownie wypadła. Nie wiem do końca czy cały gwint uległ destrukcji czy tylko początek. Zauważyłem, że gwint jest dość głęboki, a śruba zza tulejki wystaje ledwo co. Mi skończyły się już pomysły, a kupno nowego GB odpada. Może wy na coś wpadniecie.

Edited by Xnut
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...