Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 SA - dysza nie cofa się do końca


Recommended Posts

Witam

Prosił bym o poradę co jest nie tak w pracy GB.

W replice wymienione zostały kable niskooporowe, wywalony bezpiecznik, płytka selektora shs, tłok i głowica shs, dysza element. Strzelam na lipo nano-tech 2000 mAh 7.4, ale na stockowej batce jest to samo.

Problemem jest to że dysza nie chowa się po do końca po strzale na semi. Przed strzałem jest wysunięta do połowy i podczas strzału cofa się 2-3 mm i wraca do połowy. na auto co którąś tam kulkę podaje. dzieje się tak na springu m90 ( od specny ). M120 działa lepiej bo kulka leci co drugi strzał, ale dysza i tak nie cofa się do końca.

Wszystko działało jak trzeba, zębatki wypodkładkowane dobrze, strzykawka jest ale nagle wczoraj replika strzelała jakby się dławiła a po powrocie do domu już objawy były jak wyżej.

 

Ogólnie to od dłuższego czasu zauważyłem overspin ale po lekturze forum olałem problem - założyłem tylko opóźniacz shs plasticzany. Dzsiaj tez grzebałem przy podkładkach bo może to ich wina ale sprawdzane w różnych konfigach ( nawet bez ) i jest to samo. Listwa wydaje się cała, zdjąłem opóźniacz i problem nadal jest.

 

Zamieszczam filmik jak to działa i foto rozebranego gb.

Na m90: https://drive.google...dit?usp=sharing

na M120: https://drive.google...dit?usp=sharing

foto: https://drive.google...dit?usp=sharing

 

Poratuje ktoś pomysłem ?

Link to post
Share on other sites

Ta dysza elementa jest taka sama jak stockowa, sprawdzałem ze starą w ręku przy zakupie (http://azteko.pl/element-dysza-uszczelniona-m4-p-1651.html). Działało to dobrze przez 4 miechy aż do teraz. Może problem leży w tym ze na stocku nie było overspin'a aż do czasu kiedy wymieniłem kable i dyszę + podkłądkowanie. Od tego momentu tłok jest jeszcze naciągany po puszczeniu spustu. Na m90 efekt jest większy a na m120 jest kilka zębów mniej. Podkładkowanie jest na 90 % dobrze, sprawdzałem w różnych konfiguracjach i nadal to samo.

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz krótszej dyszy pod ręką albo musisz czekać długo na dostawę to podklej czoło popychacza jakimś kawalkiem plastiku,np. z karty płatniczej, lojalnościowej albo jakiejkolwiek... Może pomoże tymczasem-forever...

Poza tym na pewno byłoby lepiej jakby tam był opóźniacz popychacza na tej zębatce tłokowej.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Założyłem jeszcze raz stockową dyszę - to samo. Podkleiłem czoło, efekt jest taki że jest mega nieszczelność z komora Hopa, a bez tej podkleiki dysza piekniie się uszczelnia jak jest max wysunięta. Więc problem nie jest z rozmiarem dyszy.

 

Ja już nie mam pomysłów na ten chiński szit.

Link to post
Share on other sites

Odkleiłem ten kawałek karty i założyłem opóźniacz. Na słabszym springu jest to samo cały czas, ale jak założyłem m120 to strzela jak złoto. Zaobserwowałem to że na m90 tłok na singlu zawsze zaczyna cykl jak jest odsunięty o 1/3 od głowicy i po strzale wraca do tej pozycji. Dysza przy tym prawie sie nie rusza, wygląda jakby ząb na tłoku łapał tylko dolną część jej płetwy ? Ten cykl jest na filmiku pokazany.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować poprzedniego posta, a mam nowe spostrzeżenia :)

Problemem nie jest dysza ani popychacz. Winna jest za słaba sprężyna. Po wymianie kabli i podkładkowaniu silnik dostał kopa i nie ogarnia tej słabej sprężyny. Jeżeli dokręcę silnik za bardzo to wtedy trze i jęczy ale na m90 dysza chowa się i tłok nie robi dodatkowego ruchu. Dla tego na m120 śmiga jak szalona.

I teraz jest pytanie czy kupić inna sprężynę do cqb czy mosfet ( z ab czy bez ? ) i zostawić tą 90tkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...