Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

custom and border service sprawdzi to na granicy czy spelnia wymogi prawne. jezeli nie to bedziesz meic wizyte panow w mundurze a replika pojdzie na smietnik.

 

Dlatego gf nie chce wystylac nic do UK bez podania ukara no, bo nie maja zamiaru zwracac kasy i dodatkowo tracic towaru.

Link to post
Share on other sites

custom and border service sprawdzi to na granicy czy spelnia wymogi prawne. jezeli nie to bedziesz meic wizyte panow w mundurze a replika pojdzie na smietnik.

 

Dlatego gf nie chce wystylac nic do UK bez podania ukara no, bo nie maja zamiaru zwracac kasy i dodatkowo tracic towaru.

Kurde to nie wesoło. :/

Więc jedynie co zostaje to zamówić sobie na Polski adres. Wielkie dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ściągnąłeś już może replikę do UK?

Sam się do tego przymierzam i jestem ciekawy czy da radę bez licencji UKAR-y.

 

Tak 2 razy. Za pierwszym razem zamawiałem KP-06 z TaiwanGun i przesyłka dotarła bez problemów. Za drugim razem zamówiłem M99 z GunFire i przesyłka dotarła do mnie bez problemu. Tylko gdy je zamawiałem to byłem głupi i niepełnoletni, więc się nie martwiłem o konsekwencje. Lecz teraz wole się upewnić :D

Link to post
Share on other sites

A jeśli wysyłała by mi to osoba prywatna kurierem.

Przejdzie takie coś? I czy będą wołać licencję?

Czytałem na forum o tym, ale jedni mówią, że powinno, drudzy, że nie ma szans.

Może macie jakieś sprawdzone sposoby?

Niech wyśle ci jakąś najtańszą replikę na przetestowanie tego czy wyślą czy zatrzymają na granicy :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Taka ciekawostka brytyjskiego myslenia czyli monthy python w akcji :

 

 

"What about Collectors and Target Shooters?

Unfortunately the defence only protects airsoft skirmishers, so if you wish to purchase a RIF you must play at a skirmish site that holds 3rd party insurance."

 

hence biritish law says: you can buy a rifle as target shooter but you cannot buy toygun,coz toy gun immitates better a gun than target gun..... You can buy a deactivated firearm without any restriction, but you cannot buy a toygun,coz the toygun imitates firearm much more better than ex-serviced deactivated firearm.....

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie potrzebowałem żadnego zezwolenia by kupić dezaktywowanego Enfielda No4 MkII (na targach można kupić wiele dezaktywowanej współczesnej broni bez żadnych problemów), podobnie na wiatrówkę dla żony. Znajomi kupują teraz wiatrówki-repliki: Berety i H&K, również nie muszą mieć zezwolenia, ale taka sama replikę tylko aeg już trzeba mieć UKARA lub inne zezwolenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest też drugi sposób na wysyłkę replik do UK omijając ukarę, po prostu rozłożyć replikę na dwie części i wysłać w dwóch paczkach, oczywiście nie wysyłać ich obu w ten sam dzień. Jest też sklep w HK który takie coś oferuje (rozłożenie repliki przy zakupie i wysyłka)

 

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php

 

Po zakupie skontaktuj się z nimi mailowo żeby rozłożyli replikę, minus tego jest taki że zawołają dodatkową opłatę za to.

Mimo to i tak się opłaca bo zakup repliki od nich w ten sposób wychodzi taniej niż kupować na terenie UK.

 

Oczywiście chodzi tu o drogie repliki. Osobiście kupuję tylko repliki G&P i dla mnie taki przekręt jest opłacalny :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...